Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Říjen

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Stříbro a dva bronzy z mistrovství České republiky štafet a družstev pro Vysočinu

Během víkendu 11. – 12. 10. 2014 vyvrcholila sezóna orientačních běžců prestižními mistrovskými týmovými závody ve Starém Plzenci. Bojů o tituly se účastnili v žákovských kategoriích reprezentanti Krajského centra talentované mládeže Vysočina a dali o sobě řádně vědět.

V sobotu byly na pořadu klasické tříčlenné štafety. V kategorii D14 (starší žákyně) získalo trio Klára Nechanická, Eliška Hojná a Adéla Zrníková 3. místo po dramatickém průběhu závodu, když na medailovou pozici posunula štafetu až finišmanka. Obdobným scénářem se prezentovala i vysočinská štafeta v kategorii HD12 (mladší žáci a žákyně) ve složení Jan Nechanický, Jáchym Hojný a Šimon Mareček, která také o svém bronzu rozhodla až v nervy drásajícím finiši, kdy ke stříbru chyběly jen tři vteřinky.

Velmi solidní výkon však předvedly i další štafety KCTM. V kategorii H14 (starší žáci) se umístili Petr Čech, Tomáš Koudelka a Vojtěch Veselý na 11. místě, v kategorii HD12 pak Tereza Kinštová, Klára Sobotková a Kateřina Blažková na 14. místě.

Na nedělní dopoledne pořadatelé přichystali v lesích okolo hradu Radyně velmi povedené tratě, na kterých soupeřilo 37 osmičlenných žákovských družstev. Přestože sobotní výsledky vysočinských štafet dávaly tušit, že forma není špatná, nikdo neřadil KCTM Vysočina mezi favority závodu. Pečlivě sestavený a výkonnostně vyvážený tým však nezklamal a mnohé svým výkonem zaskočil. Po prvním úseku sice předával až jako desátý, ale v těsném kontaktu s čelem závodu. Od této chvíle však družstvo začalo stoupat pořadím a na třetím a čtvrtém úseku se dostalo dokonce do vedení. Po drobných chybách pak muselo sice první příčku přepustit favorizovanému družstvu východočeské oblasti, ale ze druhé už se sesadit nenechalo a získalo po patnácti letech stříbrné medaile pro Vysočinu! Družstvo KCTM Vysočina běželo ve složení Petr Čech, Klára Nechanická, Jan Nechanický, Tereza Kinštová, Kateřina Blažková, Šimon Mareček, Eliška Hojná a Vojtěch Veselý. Výborný výkon podalo i druhé vysočinské družstvo, které doběhlo na solidním 16. místě.

Medailovým úspěchem tak vyvrcholil cyklus, po kterém část svěřenců KCTM Vysočina již přejde do dorostu. Nicméně pro mnohé z nich se jejich žákovské období završí až na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže v červnu 2015 v Plzni.

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.10.2014 / 16.10.2014