Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Studijní cesta žáků Střední průmyslové školy Třebíč na Taiwan

Ilustrační foto
V prvním prosincovém týdnu se uskutečnila v rámci dlouhodobých společných projektových aktivit mezi Krajem Vysočina a Taiwanem studijní cesta zástupců kraje a Střední průmyslové školy Třebíč do této asijské země. Jana Fialová, radní kraje pro oblast školství, zástupce odboru informatiky, zástupkyně ředitele SPŠT a osm studentů této školy navštívili během pěti dnů několik výzkumných a vzdělávacích center a soukromých společností, aby rozvíjeli své znalosti v oblasti řízení spotřeby energií.
 

 
 

Tato unikátní cesta měla za cíl nejen výměnu znalostí mezi českými studenty a asijskými odborníky, ale také prohloubení vazem mezi krajem a partnerskými institucemi na Taiwanu.

Mezi nejvýznamnější návštěvy lze zařadit:

  • Institut pro informační průmysl, se kterým realizujeme mimo jiné společný projekt na řízení spotřeby energií
  • Technickou univerzitu Tatung
  • Firmu Advantech specializujicí se na řešení pro tzv. chytré budovy
  • Taiwanské Ministerstvo zahraničí
  • Českou zastupitelskou kancelář v Taipei

Naším cílem se výsledky cesty nadále rozvíjet, tak aby se tyto aktivity staly příkladem pro ostatní technické střední školy a dodaly další rozměr technickému vzdělávání na Vysočině. V lednu 2015 se v Třebíči uskuteční konference, která výsledky cesty zhodnotí a představí další návazné záměry. Této akce se zúčastní také partneři studijní cesty, zástupci společnosti Tatung Czech s.r.o. a Taipeiské ekonomické a kulturní kanceláře v Praze. Datum konání konference bude na www Kraje Vysočina zveřejněno v nejbližších dnech.

 

 

Studijní cesta žáků Střední průmyslové školy Třebíč na Taiwan

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.12.2014 / 10.12.2014

Počet návštěv: 5638
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek