Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Talent Vysočiny a Cena hejtmana Kraje Vysočina pro rok 2021

Talent Vysočiny a Cena hejtmana Kraje Vysočina pro rok 2021
Na začátku tohoto týdne se v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou uskutečnilo slavnostní vyhlášení ceny Talent Vysočiny a Ceny hejtmana Kraje Vysočina 2021. Odborná komise letos nominovala na cenu Talent Vysočiny celkem 64 žáků v pěti oborech. Většina z nominovaných dosáhla v právě končícím školním roce významných úspěchů v celostátních i mezinárodních vědomostních, uměleckých nebo sportovních soutěžích. Cenu hejtmana Kraje Vysočina letos obdrželi čtyři žáci s vynikajícími studijními výsledky. Pořadatelství slavnostního večera se opět ujala příspěvková organizace města Active – středisko volného času.
 

 
 

Všichni nominovaní žáci získali od Kraje Vysočina jednorázové stipendium ve výši 2 000 korun pro kategorii základních škol a 4 000 korun pro středoškoláky. Ocenění talenti pak obdrželi desetiměsíční stipendium 1 500 korun/měsíc v mladší kategorii a 3 000 korun/měsíc ve středoškolské kategorii. „V letošním roce jsme se rozhodli navýšit odměnu pro talentované žáky, jednorázové stipendium na dvojnásobek a desetiměsíční o polovinu. Kromě toho se chceme více zaměřit na systémovou podporu talentované mládeže napříč různými obory,“ uvedl na slavnostním večeru radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jan Břížďala.

 

Cenu hejtmana a s tím spojenou finanční odměnu 10 tisíc korun získali pro rok 2021 středoškoláci Veronika Borková, Ondřej Mastný, Tomáš Němec a Jitka Waldhauserová.


Talent Vysočiny 2021: 

Umělecký obor základní školy:

Beránková

Liliana

Základní umělecká škola  J. V. Stamice Havlíčkův Brod

Liliana je akordeonistka s výjimečným talentem a vyniká muzikálností a výborným výrazovým cítěním. Je držitelkou sedmi 1. cen z mezinárodních soutěží, 4x si přivezla pohár vítězů. V dubnu 2021 se zúčastnila 12. ročníku World Open Online Music Competition v Srbsku a vybojovala 2. cenu. V květnu v další mezinárodní soutěži Czech Accordation ONLine rovněž vyhrála 2. cenu. Je členkou akordeonového souboru Pohoda.


Umělecký obor střední školy:

Šrámková

Michaela

Pražská konzervatoř

Michaela je akordeonistka s výjimečným talentem. Od září 2020 je studentkou Pražské konzervatoře. Je držitelkou šestnácti 1. cen z mezinárodních soutěží, 3x zvítězila v celostátní soutěži MŠMT ve hře na akordeon. V květnu 2021 byla pražskou konzervatoří nominována na prestižní Vienna International Music Competition a tímto se zařadila mezi úspěšné hudebníky světa. Je držitelkou pěti Cen Talent Vysočiny.

 

Přírodovědný obor základní školy:

Feldbabelová

Jana

Základní škola Jemnice

Jana je nadaná žákyně se širokým zaměřením. Je velmi zvídavá a vzdělává se v různých oblastech. Letos zvítězila v krajském kole Astronomické olympiády a v celostátním kole obsadila 8. místo. Zvítězila v okresním kole matematické olympiády bez ztráty jediného bodu. Zapojila se úspěšně i do logické olympiády a matematického klokana. Mezi koníčky patří hra na klavír, sport a výtvarná činnost

 

Přírodovědný obor střední školy:

Havlíček

Vítězslav

Gymnázium Velké Meziříčí

Víťa je všeobecně nadaný a mimořádně talentovaný student. V letošním roce se účastnil krajských kol fyzikální a biologické olympiády a zvítězil v krajském kole soutěže Středoškolské odborné činnosti s vynikající prací na úrovni biologie, bioinformatiky a chemie. Navázal na svoji práci z minulého roku v problematice, která se zabývá predikcí rizika přenosu betakoronaviru SARS-Cov-2. Za svoji práci získal v květnu prestižní cenu Učené společnosti České republiky v kategorii středoškolský žák a v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti pak 2. místo. Je členem vědeckého týmu, který pracuje na výzkumu viru SARS.

 

Technický obor střední školy:

Wolker

Jiří

Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod

Jiří je talentovaným studentem, účastní se vědeckých stáží Akademie věd s názvem Moderní metody zpracování digitálního obrazu. Spolupracuje s Ústavem teorie a automatizace, který svou činností přispívá k rozvoji biomedicíny, astronomie a i kriminalistiky. Jiří se podílí na zpracování velkého množství dat  ze speciálního mikroskopu a tím významně pomáhá vědecké práci v oblasti výzkumu vývojových poruch, např. Downova syndromu. Za svou práci „Moderní metody zpracování digitálního obrazu“ byl oceněn 1. místem v 15. ročníku projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a to z celkového počtu 74 prací mladých vědců.

 

Humanitní obor základní školy:

Troubil

František

Gymnázium Žďár nad Sázavou

František má stabilně výborné studijní výsledky. Účastní se různých olympiád, ale největšího úspěchu dosáhl v olympiádě z německého jazyka. Přesto, že němčinu studuje pouze třetím rokem, tak zvítězil v krajském kole olympiády a v celostátním se umístil na krásném 5. místě

 

Humanitní obor střední školy:

Spekhorstová

Eva Maria

Gymnázium Třebíč

Eva Maria je mimořádně jazykově nadaná studentka. Učí se a domluví se 20 jazyky. Znalosti má od referenčního rámce C1 po A1. Učí se anglicky, německy, italsky, francouzsky, španělsky, portugalsky, korejsky, holandsky, japonsky, indonézsky, norsky, čínsky, turecky, řecky a hebrejsky. Dále se zajímá o staré jazyky, např. etruštinu a nově o minojštinu či aramejštinu. Dalším velkým zájmem je malířství, kde se věnuje malbě portrétů. Pro zajímavost byla hostem Show Jana Krause.

 

Sportovní obor základní školy:

Illeková

Kateřina

Gymnázium Bystřice nad Pernštějnem

Kateřina je cílevědomá a svědomitá studentka. Její studijní výsledky mají vzestupnou tendenci a vzestupná je i její výkonnost ve sportu, kde je příkladem svým spolužákům. Katka je Mistrem České republiky v šermu mladších žáků do 13. let, v kategorii do 15. let je držitelkou bronzové medaile, 6. místo jí patří mezi juniory do 20let a ve svých 13 letech se umístila na 11. místě mezi seniory. Je Mistrem ČR v družstvech žákovských, kadetů i juniorů

 

Sportovní obor střední školy:

Strnadová

Sára

Gymnázium Velké Meziříčí

Sára se již od útlého dětství věnuje snowboardingu, především snowboardcrossu. Svému sportu věnuje veškerý volný čas a energii, ale nezapomíná ani na studium a patří k nejlepším studentům. Přes juniorský věk dosahuje výborných výsledků i mezi ženami v závodech Evropského poháru. Dvě 3. místa na závodech v Rakousku, 4. místa v Itálii a opět Rakousku jsou toho důkazem. Ale jednoznačně největším úspěchem je 1. místo a titul Mistryně světa juniorů v ruském Krasnodaru. Navíc obohacený o 3. místo v soutěži teamů. Sára je považována za nástupkyni olympijské vítězky Evy Samkové.

 

Cena hejtmana Kraje Vysočina 2021: 

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění


Borková Veronika

Gymnázium Vincence Makovského Nové Město na Moravě

Všestranně talentovaná studentka, nominovaná ve třech oborech

jazyky, informatika,

přírodověda

Mastný Ondřej

Gymnázium Jihlava

Talentovaný fotbalový brankář

sport, fotbal

Němec Tomáš

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou

Talentovaný student v technických oborech

technika

Waldhauserová Jitka

Gymnázium Jihlava

Talentovaná studentka v přírodovědných oborech

přírodní vědy, biologieFotogalerie ze slavnostního večera ZDE.

talent

talent

  • zpracováno z tiskové zprávy Active – středisko volného času

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.6.2021 / 24.6.2021

Počet návštěv: 3793
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek