Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tečkou za transformací bude otevření nového bydlení v Osové Bítýšce a Křižanově

Kraj Vysočina završuje projekt Podpora transformace sociálních služeb. Stane se tak v Osové Bítýšce a Křižanově, kde bude otevřeno transformované bydlení vybudované pro klienty Domova Kamélie Křižanov. „Otevírání bude pojato jako předvánoční setkání, kdy si lidé budou moci prohlédnout, jak budou noví obyvatelé bydlet, seznámit se s nimi a všichni společně se těšit z připraveného programu. Jde také o poděkování všem, kteří s námi v tomto projektu spolupracují nebo ho podporují,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Předvánoční setkání spojené s otevřením nového bydlení se uskuteční ve středu 25. listopadu v Osové Bítýšce a v pátek 27. listopadu v Křižanově. Dnešní i páteční program odstartuje v 15.00 hod.
 

 
 

 „Na obou místech byly postaveny 2 domy pro bydlení. V každém bude žít 6 osob. V Křižanově vznikly mimo běžné skupinové domácnosti i domácnosti individuální, které jsou určeny jednotlivcům nebo párům. V Osové Bítýšce bude k dispozici také prostor pro denní aktivity klientů,“ přibližuje ředitelka Domova Kamélie Křižanov Silvie Tomšíková.  V Křižanově budou všechny domácnosti fungovat v režimu chráněného bydlení, v Osové Bítýšce bude v jednom objektu poskytována služba domova pro osoby se zdravotním postižením, v druhém pak služba chráněného bydlení. Všechny stavby byly postaveny a vybaveny za 13 měsíců a prostavěno bylo více než 45 milionů korun.  V rámci druhé etapy transformace spojené s křižanovským zařízením bylo na konci letošního října otevřeno nové bydlení v Kadolci.


Kraj Vysočina v letošním roce uzavírá projekt Podpora transformace sociálních služeb plánovaný na období 2007 – 2015. Během této doby byly na Vysočině plně ztransformovány Domov bez zámku (bývalý ÚSP Jinošov) a Domov Jeřabina Pelhřimov (bývalý ÚSPMP Těchobuz). Částečnou transformací prošly Domov Kamélie Křižanov (bývalý ÚSP Křižanov) a Domov Háj, u kterého kraj zrekonstruoval jeden objekt k bydlení z vlastních prostředků. Nový domov díky tomu našlo 219 klientů. Postaveno či opraveno bylo 39 objektů v běžné zástavbě 19 obcí a měst regionu. Vzniklo 39 domácností, kde lidé žijí podle svého a ve svém. Celkové náklady se vyšplhaly na 361 milionů korun. Proces transformace je podpořen z evropských fondů, z rozpočtu ministerstva práce a sociálních věcí a z rozpočtu Kraje Vysočina. 


  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí 
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.11.2015 / 25.11.2015

Počet návštěv: 6859
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek