Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Finance > Fond Vysočiny > Rada Fondu Vysočiny > zápisy ze zasedání
Vyberte:
Velikonoční pozdrav hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka: Současné roční období patří k těm nejhezčím. Přeji Vám příjemně strávené velikonoční svátky, ať už je vnímáte jako symbol křesťanství nebo pouze jako příležitost k odpočinku, setkání s blízkými a načerpání nové energie. Dodržování zvyklostí má jistě své kouzlo, přesto buďme shovívaví k těm, kteří k tradicím vztah nemají. Dny strávené podle našich představ mohou být tou nejhezčí tradicí. Přeji všem krásné jaro.
Na půdě Střední školy technické Žďár nad Sázavou proběhla v dubnu celostátní soutěž strojírenských oborů KOVO JUNIOR 2014 v soutěžní kategorii oboru vzdělání obráběč kovů. „Cílem soutěže, která má už čtrnáctiletou tradici není pouze porovnání vědomostí a dovedností žáků jednotlivých škol, ale především propagace technických řemesel, prohlubování spolupráce a výměna zkušeností mezi školami, které zajišťují výuku učebních a studijních oborů strojírenského zaměření,“ informoval Josef Crha, ředitel školy. V kategorii družstev si zlato vybojovala Vysočina, ani mezi jednotlivci se domácí neztratili.
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek i letos věnoval originální cenu pro vítěze přehlídky škol, kterou pořádá koncem dubna slovenský partnerský region v Nitře. Dvě kovaná díla vyrobili studenti Střední školy řemesel Třebíč podle návrhu Karola Kováče, mistra odborného výcviku. Kované plastiky budou odměnou pro školy, jejichž výrobky zvítězí ve studentské soutěži v rámci největšího veletrhu vzdělávání na Slovensku. Za Kraj Vysočina bude nabídku vzdělávání prezentovat 14 krajských škol.
Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě dnes zahajuje vernisáží výstavu umělců z francouzského partnerského regionu Kraje Vysočina. Vystaveno bude 51 uměleckých děl z celkového počtu 90, které tvoří Artotéku #3, od 28 profesionálních umělců regionu Champagne-Ardenne.
Po Velikonocích začnou na stáních v okolí jihlavské nemocnice změny. Pacienti by již neměli mít problém v areálu zaparkovat, díky parkovacímu systému by totiž stání neměla být obsazena lidmi, kteří pracují v okolí. První omezení začne v úterý 22. dubna.
Opravený třebíčský zámek byl vybrán jako reprezentant úspěšně zvládnutých projektů financovaných z ROP Jihovýchod na Vysočině. Na přelomu dubna a května se mezi exponáty budou kromě návštěvníku zde umístěného muzea pohybovat i filmaři. Podle připravovaného scénáře vznikne zhruba dvouminutová pozvánka, kterou patrně koncem prázdnin odvysílá na objednávku Ministerstva pro místní rozvoj Česká televize. „Při prohlídce expozic se scénáristka nejdéle zastavila u exponátů unikátní sbírky třebíčských dýmek, obdivovala rozsáhlou sbírku vltavínů a poznamenala si vystavený exemplář mamutí stoličky,“ přiblížil možné objekty zájmu filmařů ředitel Muzea Vysočiny Třebíč Jaroslav Martínek.
Ve středu 16. dubna 2014 od 8:00 bude zahájena úplná uzavírka mostního objektu ev. č. 13035-2 na komunikaci III/13035 v úseku mezi obcemi Hořice a Píšť v bezprostřední blízkosti exitu 75 dálnice D1 v severozápadní části Kraje Vysočina. Uzavírka potrvá do 30. října 2014.
Školnímu stravování je padesát let. Za tu dobu si prošlo celou řadou inovací a změn. Jeho současná podoba podporuje zdravý životní styl, dbá na šetrně zpracované čerstvé suroviny. Dávno odzvonilo zašedlým provozům a čpícím kuchyním. Dnes se v 538 zařízeních školního stravování na Vysočině leskne nerez, namontováno je moderní odsávání, jídlo se připravuje šetrně v konvektomatech a výdej stravy je řízen plánovitě počítačem. Denně se v našem kraji ve školních jídelnách stravuje více než 68 tisíc dětí, žáků a studentů, více než 10 tisíc pracovníků škol a 11 tisíc cizích strávníků. „Samotné vaření je v rukou 363 vedoucích školních jídelen, 1064 kuchařů, 381 pomocných sil, 21 cukrářů a řezníků a 71 technicko-hospodářských pracovníků,“ vyjmenovává Olga Johanidesová z krajského odboru školství, mládeže a sportu.
Letos už pošesté se v srpnu uskuteční Mladá univerzita Waldviertel – týdenní program pro české a rakouské děti ve věku od 11 do 15 let, během kterého zažijí univerzitní atmosféru i spoustu zábavy. Na programu budou teoretické přednášky i kreativní dílny. Přeshraniční Mladá univerzita Waldviertel se koná v období od 4. do 8. srpna 2014 v Raabsu an der Thaya a v Telči. Hlavním tématem pro tento rok je „Da Vinciho svět – fascinující svět přírodních věd“.
Krajské kolo Prezentiády, které se dnes konalo na půdě jihlavského gymnázia, ovládli studenti prvního ročníku Střední odborné školy z Nového Města na Moravě studující obory železniční provoz a logistika v dopravě. Ryze mužský tým ve složení Stanislav Stodůlka, Radek Olbrich, Josef Mudruňka a Zdeněk Dický si vybojoval účast na dvoudenním finále, které se uskuteční 24. a 25. dubna na Masarykově univerzitě v Brně. Letošního kola Prezentiády se na Vysočině zúčastnily čtyři studentské týmy.
Světelnou show a vystoupením skupiny Magnis, tedy podobným programem jako při lednovém zahájení Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže, doprovázelo definitivní společenské zakončení dětského sportovního svátku Olympiády. Svým mladším talentovaným kolegům z Vysočiny přišly k jejich lednovým olympijským úspěchům pogratulovat také jejich vzory a úspěšné reprezentantky ze Soči Martina Sáblíková a Veronika Vítková. Kraj Vysočina a Český olympijský výbor poděkovaly všem úspěšným reprezentantům z Vysočiny a jejich rodičům. Zimní dětská olympiáda 2014 posunula pořadatelství těchto sportovní akcí na úroveň skutečného svátku a oslavy mimořádných výkonů.
V minulém týdnu proběhla v prostorách sídla Kraje Vysočina v Jihlavě v pořadí už devátá konference neziskových organizací Kraje Vysočina. Té se zúčastnilo více než 80 zástupců neziskových organizací z celého kraje. Na programu byly nejen volby zástupců neziskovek do vedení významných krajských institucí, ale také přednášky o aktualitách z neziskového sektoru.
Střední odborné učiliště technické v Chotěboři je zapojeno už do třetího mezinárod-ního projektu v posledních několika letech, momentálně v roli hlavního koordinátora pro-jektu Comenius s názvem „Let’s work together for pleasure” - Pracujme spolu pro radost.
Provedli jste zateplení objektu a vyměnili stará okna za nová těsnější? Změnili jste způsob vytápění z lokálního na ústřední? Tím se dle zjištění Státního ústavu radiační ochrany v objektu koncentrace radonu průměrně zvyšuje o 60 % a ten se tak stává nebezpečným osobám v něm dlouhodobě pobývajícím.
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek přijal tento týden zástupce Běloruské Minské oblasti, kteří v doprovodu mimořádného a zplnomocněného velvyslance Běloruské republiky v České republice Vasilije Michajloviče Markoviče tráví několik dní v našem regionu. Vedle zástupců samosprávy Minského regionu jsou v delegaci početně zastoupeni také podnikatelé, kteří projevili zájem navštívit některé speciální střední školy a především zemědělská družstva a farmy. „Z hlediska spolupráce s Běloruskem je na co navazovat. Například před 40 lety navázal dnešní Agrostroj Pelhřimov spolupráci se závodem Gomselmaš, který rovněž vyrábí zemědělské stroje. Vazby jsou i v jiných oblastech veřejného života – na Vysočinu pravidelně na tábory jezdí děti z oblasti Gomel, která byla zasažena havárií Černobylu,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Aktuální situace na trhu práce, s tím související otázka pracovního uplatnění, ale také potřeba řešit budoucnost některých regionů a v návaznosti na to připravované kroky byly tématy návštěvy náměstka ministryně práce a sociálních věcí Jana Marka v Kraji Vysočina. Náměstek ministryně práce a sociálních věcí navštívil region v pondělí 7. dubna na základě pozvání radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála. „Spolupráce s ministerstvem je pro Vysočinu v mnoha ohledech klíčová,“ poznamenal Petr Krčál.
Rok 2014 se celosvětově nese ve znamení stého výročí začátku první světové války, jedné z nejvýznamnějších a zároveň nejtragičtějších událostí novodobých světových dějin. České země, které tehdy byly součástí rakousko-uherské monarchie, sice nebyly přímo postiženy bojovými akcemi, ale politické, ekonomické i sociální důsledky válečného konfliktu na jejich obyvatele doléhaly s maximální intenzitou. S připomínkou válečných událostí nezůstávají stranou ani krajská muzea na Vysočině. Mají ve svých sbírkách řadu autentických dokumentů, které pocházejí přímo z této války nebo s ní určitým způsobem souvisejí.
Definitivní tečkou za Hrami VI. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky na Vysočině je setkání nejúspěšnějších dětských olympioniků. Kraj Vysočina pořádá v pátek 11. dubna 2014 setkání s nejúspěšnějšími účastníky vysočinské výpravy. Akce se bude konat v prostorách Horáckého divadla Jihlava a pozvání bylo adresováno sportovcům umístěným do 6. místa a jejich blízké rodině. Hostitelem společenského setkání je Kraj Vysočina, který společně s Českým olympijským výborem poděkuje dětem za úspěšnou reprezentaci na Hrách. Už není žádným tajemstvím, že pozvání do Jihlavy přijali i čerství medailisté ze zimních olympijských her v Soči. Děti se budou moci tváří v tvář potkat a popovídat se svými sportovními idoly - s rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou a biatlonistkou Veronikou Vítkovou.
Mezi účastníky veřejného úklidu regionu pod názvem Čistá Vysočina se včera zařadili i členové Rady Kraje Vysočina Martin Hyský, Zdeněk Chlád a hejtman Jiří Běhounek. V odpoledních hodinách prošli jihlavskou část Helenín a evropsky významnou lokalitu a zároveň nejstarší přírodní rezervaci kraje Zaječí skok. „Viděl jsem toho už skutečně hodně, ale stále mě překvapuje, jak bezohledně a macešsky se člověk chová k přírodě,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Společně s partou pracovníků krajského odboru životního prostředí a zemědělství nasbírali radní téměř tři desítky plných pytlů odpadků.
Radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál navštívil v rámci svých pravidelných cest denní stacionáře v Bystřici nad Pernštejnem a Novém Městě na Moravě. „Obě místa byla v nedávné době otevřena. Zatímco novoměstské Centrum Zdislava prošlo rekonstrukcí a přístavbou, v Bystřici nahradila stavba stacionáře chátrající objekt,“ upřesňuje Petr Krčál. Tím byly posíleny sociální služby, které buď v daných místech chyběly, nebo už kapacitně nestačily. „V současnosti bude možné uspokojit poptávku po této službě,“ doplňuje Krčál.
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Zpět do intranetu, Přihlásit se