Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Finance > Oblasti financování
Krajská Nemocnice Jihlava chce veřejnost upozornit na důležitost prevence při předcházení celé řady onemocnění. Na čtvrtek 7. dubna od 9 do 15 hodin proto ve svých prostorách připravila akci, která podpoří Světový den zdraví.
Kraj Vysočina se i letos spolupodílí na organizaci nejvýznamnější konference informačních a telekomunikačních technologií ve veřejné správě České republiky pod názvem ISSS 2016. Dnes v Hradci Králové začalo v pořadí už 19. setkání odborníků, dodavatelů a zástupců státu i samospráv s názvem Internet ve státní právě a samosprávě. Dvoudenní program má přinést odpovědi na otázky z oblasti vývoje e-governmentu, elektronických podání, elektronických identit a v neposlední řadě elektronizace zdravotnictví. „Pro Kraj Vysočina je podpora informačních a komunikačních technologií od začátku důležitou rozvojovou prioritou, proto si už ani neumíme představit, že bychom u tohoto svátku informatiky chyběli,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
Kraj Vysočina věnuje čím dál větší pozornost péči o lidi s poruchou autistického spektra. Do tří let by v Jihlavě mělo vyrůst zařízení specializující se na tuto diagnózu u dětí i dospělých. „V současnosti diskutujeme o jeho podobě a kapacitních možnostech. Provozovat ho bude Domov ve Zboží. Důvodem našeho rozhodnutí je fakt, že případů dětí s autismem přibývá. Mimo jiné proto, že se klade větší důraz na preventivní prohlídky zaměřené právě na tuto nemoc,“ vysvětluje krajský radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál s tím, že záměr by mohla podpořit dotace Ministerstva pro místní rozvoj ČR, které v nejbližších dnech vyhlásí výzvu Technická infrastruktura sociálních služeb.
Vzhled průčelí zámku v Novém Městě na Moravě, kde sídlí Horácká galerie, změní restaurátor. Kraj zažádal Nové Město na Moravě o zařazení plánované obnovy budovy do programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2016. „Pokud se městu podaří získat dotaci od Ministerstva kultury ČR, kraj jako vlastník budovy bude mít k dispozici 200 tisíc korun od státu a ze svého rozpočtu doplatí přes 187 tisíc korun,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková s tím, že restaurátor má práce podle plánu zvládnout v termínu od letošního května do konce srpna.
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes ve Slavonicích zastupuje Vysočinu na tematické konferenci Rozvoj vztahů mezi Českou a Rakouskou republikou se zaměřením na přeshraniční spolupráci. „Fakt, že Kraj Vysočina nemá s Rakouskem společnou hranici, nikdy nebyl, není a věřím, že nebude limitem pro fungování spolupráce na jakékoli úrovni. Na obou stranách hranice řeší lidé stejné problémy: snižující se počet obyvatel a s tím související nevyužívané kapacity veřejných služeb nebo například nižší ekonomický výkon. Na druhou stranu si uvědomujeme příjemné skutečnosti jako interkulturní vzdělávání veřejnosti, výměnu zkušeností na úrovni integrovaného záchranného systému a viditelně každým rokem posiluje výměna příkladů dobré praxe nejen v oblasti sociálních věcí, kultury, dopravní politiky, životního prostředí,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Za vynikající práci převzali tento týden tři pedagogové z Vysočiny z rukou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové Medaile MŠMT. Medaile uděluje ministr školství, mládeže a tělovýchovy každoročně u příležitosti Dne učitelů 28. března. Medaile je nejvyšším resortním oceněním a uděluje se od roku 1997. „Za vynikající pedagogickou činnost byly oceněny Ivana Bártlová z Humpolce, Martina Olivová z Bystřice nad Pernštejnem a Alena Vesecká, která vyučuje na ZŠ ve Vyskytné. Práce, která se pro všechny tři dámy stala posláním je krásná. Vybrat ty nejlepší je těžké, uvědomuji si, že všichni mí kolegové učitelé si zaslouží poděkování, protože je za nimi denně vidět obrovský kus práce,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.
7. duben je Světovou zdravotnickou organizací (World Health Organization - WHO) u příležitosti jejího vzniku v roce 1950 prohlášen Světovým dnem zdraví. Pravidelná kampaň WHO, do které se zapojují také Zdravá města, obce a regiony naší republiky je letos zaměřena na boj proti diabetes.
Muzeum Vysočiny Třebíč nabídlo tento týden návštěvníkům třebíčskou premiéru dokumentu o výrazné osobnosti české výtvarné scény, mistru suché jehly – Emanuelu Ranném. Většina života Emanuela Ranného je spjata právě s Třebíčí, kde stále tvoří a v jejímž okolí našel umělec celoživotní inspiraci.
Projekt Bezpečná Vysočina za sebou sice nemá dlouhou historii, ale existují stovky důvodů, proč navázat na jeho loňský první ročník. „Bezpečnostně preventivní akce pořádaná Krajem Vysočina a partnery zastřešuje desítky akcí, se kterými se bude veřejnost ve svém městě, okolí, ve školách i na silnicích celý půlrok setkávat. První letošní akce – silniční kontrola za přítomnosti žáků jihlavské základní školy na Křížové ulici – odstartovala šňůru připravených akcí v podobě vážení nákladních vozidel, jízd zručnosti, bezpečnostních roadshow a osvětových přednášek,“ informuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.
Podnikatelé z Vysočiny můžou opět dosáhnout na finanční podporu z krajského rozpočtu. Na svém březnovém zasedání Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo dva grantové programy Fondu Vysočiny, které směřují právě do rozvoje podnikatelského prostředí v regionu. Jedná se o grantové programy Inovační vouchery a Prodejny regionálních produktů.
Kraj Vysočina se zapojil do projektu s názvem Chutě Evropského regionu Dunaj-Vltava. Aktivita je součástí znalostní platformy Cestovní ruch Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV) a za pomoci gastronomie spojuje lidi i celé národy. „Vybraní zástupci zapojených oblastí, tedy našeho kraje, Jihočeského a Plzeňského kraje, ale také regiony Horní Falc, Dolní Bavorsko, Horní a Dolní Rakousko natočí celkem sedm videoreceptů, které budou inspirované jejich tradičními jídly s využitím sezónních místních produktů,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský.
Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami v Novém Městě na Moravě koncem března hostilo třináctý ročník celostátní konference Počítač ve škole. Součástí programu byly ukázky různých možností využívání digitálních technologií ve výuce, které prezentovali učitelé základních, středních i vysokých škol. „Zaujalo mě hlavní téma letošního ročníku konference, které se věnovalo výuce matematiky s podporou ICT. Téměř dvě stovky učitelů základních a středních škol z celé republiky se v prostorách školy mohly seznámit s výukovými aplikacemi a on-line zdroji,“ prozradila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která nad konferencí převzala záštitu.
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se