Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Finance > Fond Vysočiny > Rada Fondu Vysočiny > zápisy ze zasedání
Vyberte:
Včera odpoledne byl zahájen 44. ročník čtyřdenní konference, kterou pořádá výbor České a Slovenské etologické společnosti a Muzeum Vysočiny Jihlava. Dnes se do kongresového sálu krajského úřadu sjelo okolo 90 účastníků zabývajících se životními projevy a chováním živočichů. „Zásluhou našich krajských kulturních příspěvkových organizací, které jsou velice aktivní, se daří na Vysočině prezentovat nejrůznější zajímavá témata a jedním z nich je i téma etologie. Osobně se těším na dnešní sérii přednášek, které už svými názvy nastolují celou řadu otázek,“ uvedla Jana Fischerová, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů, která nad akcí převzala záštitu.
V listopadu se na Střední uměleckoprůmyslové škole v Bechyni konal již 21. ročník tradiční točířské soutěže. Tato akce se pořádá pro studenty středních škol, které mají ve svém vzdělávacím programu výuku keramických oborů. V tomto ročníku se soutěže zúčastnilo celkem pět škol, a to pořádající SUPŠ Bechyně, dále SOŠ Luhačovice, SUŠ Ostrava, SUPŠ Uherské Hradiště a Uměleckoprůmyslová akademie Světlá nad Sázavou. Světelský student a reprezentant Vysočiny Petr Kubín se v silné konkurenci neztratil a z Bechyně si odvezl první a čtvrté místo.
Kraj Vysočina ve spolupráci s ministerstvy a Státním fondem životního prostředí připravil seminář, který se zaměřil na aktuální možnosti financování rozvojových projektů ve venkovských oblastech. Seminář pro zástupce menších obcí a měst na téma dotačních příležitostí, které jsou v různých oblastech na národní úrovni připravovány na rok 2018, se uskutečnil v úterý 21. listopadu v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě a zúčastnilo se ho více jak 50 zástupců obcí, místních akčních skupin a mikroregionů.
Střední průmyslová škola Třebíč dnes v Okříškách představila nový model Kaipana2, na kterém zhruba půl roku pracovala parta budoucích autotroniků a automechaniků. Sportovní vůz v zeleno stříbrném provedení je už druhým modelem, který ve škole studenti postavili. Tentokrát kromě Kraje Vysočina pomohly s pořízením třebíčská TTS a okříšské FRÄNKISCHE. V jejím areálu se dnes konal slavnostní křest automobilu.
Kraj Vysočina vyhlásil v září 2017 druhou vlnu kotlíkových dotací. Příjem žádostí byl zahájen 20. října 2017. Ministerstvo životního prostředí přidělilo Kraji Vysočina prostředky pro konečné žadatele ve výši 230,8 miliónů korun, což by mohlo pokrýt až 2480 výměn. I přes velký zájem ze strany žadatelů hned po zahájení příjmu žádostí byl k 15. listopadu stále dostatek prostředků a je tedy stále možné žádosti o dotaci podávat.
Nový pavilon chirurgických oborů Nemocnice Třebíč byl slavnostně otevřen 21. listopadu a o čtyři dny později, v sobotu 25. 11., bude přístupný i široké veřejnosti v rámci Dne otevřených dveří. Bude tak dodržen původní stavební harmonogram a dotčená oddělení čeká do konce roku náročné, ale velice očekávané stěhování. Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka zde budou první pacienti hospitalizování od začátku roku 2018.
Už déle než rok využívá Kraj Vysočina k nákupu nejběžnějších a nejčastějších komodit moderní, plně elektronický způsob zadávání veřejných zakázek tzv. dynamický nákupní systém. „Vybrané běžně dostupné zboží, ale i služby kraj soutěží tímto způsobem nejen pro sebe, ale v případě zájmu i pro své příspěvkové organizace. „Aktuálně bychom díky tomuto systému rádi docílili úspor při nákupu nové série notebooků, kancelářských potřeb, hygienických a úklidových prostředků,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví a analýz Vladimír Novotný. První úspory prostřednictvím systému centrálních nákupů zaznamenal Kraj Vysočina při nákupu energií. Šlo přibližně o 40 miliónů korun.
Kraj Vysočina vypisuje výběrové řízení na neplacenou pozici stážisty v kanceláři zastoupení Kraje Vysočina v Bruselu na adrese Rue du Commerce 20-22, Brusel. Výběrové řízení se skládá ze dvou částí – písemné a ústní. Písemnou část tvoří test ze znalostí reálií Kraje Vysočina a Evropské unie. Ústní část proběhne v českém a anglickém jazyce a prověří nejen všeobecné znalosti o aktuálním dění v EU a v Kraji Vysočina, ale také protokolární znalosti a motivaci zájemce. Stážisté mohou obvykle čerpat grant z programu Erasmus+ na aktivitu mobilita studentů na praktickou stáž.
Kuchař Jakub Dejmek a cukrářka Petra Fialová z Hotelové školy Třebíč budou 20. listopadu reprezentovat Kraj Vysočina na prestižní mezinárodní kuchařské soutěži Trophée Mille International v Remeši. Dvojice poměří své kuchařské dovednosti s ostatními týmy v přípravě slaného i sladkého chodu, přičemž součástí receptu musí být čtyři povinné suroviny, a to lokální potraviny z oblasti Champagne-Ardenne. Letos pořadatelé vybrali perličku, červenou cibuli, jablko a šampaňské. Při přípravě pokrmu je nutné použít také sezónní podzimní produkty.
V úterý 14. 11. 2017 uspořádala nezisková organizace Hodina H ve spolupráci s Krajem Vysočina a Městem Pelhřimov Veletrh mezinárodních příležitostí v Pelhřimově. Akce se zúčastnily dvě třídy z Obchodní akademie Pelhřimov, 22 studentů ze SPŠ a SOU Pelhřimov a 18 studentů z Gymnázia Humpolec. „Možnosti studia v zahraničí jsou dnes opravdu široké a záleží pouze na zájmu studentů. Například Kraj Vysočina nabízí středoškolákům stipendium na částečné pokrytí nákladů spojených s ročním studijním pobytem v partnerských regionech kraje,“ uvedla Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu.
Krajští silničáři na Vysočině dnes na společné schůzce se zástupci Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a zainteresovanými organizacemi deklarovali připravenost na zimu. Ve skladech napříč Vysočinou je připraveno 22 tisíc tun soli a 65 tisíc tun posypového inertu. Cestáři se budou v zimě starat o zhruba 4,7 tisíce kilometrů silnice I. až III. třídy. Stále platí, že pro jakoukoli zimní údržbu silnic je klíčová také ukázněnost řidičů.
13. listopad je vyhlášen jako Světový den laskavosti. Nadace Karla Janečka spustila projekt „jsemlaskavec“, který chce zviditelnit důležitost tématu laskavosti v současném světě a inspirovat veřejnost. Děti ve věku 6-15 let si vyzkouší, jaké je vykonat dobrý skutek a věnovat úsměv v rámci Světového dne laskavosti. Při této příležitosti oslavili obyvatelé Domova Kamélie v Křižanově tento den spolu s žáky 7. ročníku ZŠ a MŠ Křižanov společným vystoupením. „Nezištný laskavý skutek od dětí se vydařil a my jim za to moc děkujeme,“ vzkázala žákům křižanovské školy Silvie Tomšíková, ředitelka Domova Kamélie.
Přípravy na výstavbu nového moderního zařízení pro poskytování kvalitní a dostupné sociální péče pro obyvatele starší 65 let v Jihlavě pokračují. Rada Kraje Vysočina dnes souhlasila s další realizací projektu i za podmínek nižší státní dotace, než bylo předpokládáno. „Domov pro seniory v Jihlavě o kapacitě 124 klientů za cca 200 miliónů korun bude financovat částkou 50 miliónů korun stát, hlavní díl nákladů zůstává na rozpočtu Kraje Vysočina. I nadále budeme hledat případné další zdroje financování,“ informoval dnes náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Josef Pavlík.
Ve spolupráci s Institutem pro informační průmysl Tchaj-wanu bude v Nemocnici Pelhřimov ještě v tomto roce implementován chytrý systém LED osvětlení. „Prostřednictvím chytrého systému budeme po určitou dobu sledovat energetickou spotřebu LED osvětlení za plného provozu nemocnice. Pomocí už v zahraničí ověřených metod osadíme v Pelhřimově ovládání osvětlení vnitřních i venkovních prostor pomocí čidel, automatickým definováním časových intervalů pro svícení a dalšími energeticky úspornými nástroji,“ popsal záměr Kraje Vysočina hejtman Jiří Běhounek.
Opět po roce byl začátkem listopadu vydán souhrnný materiál Úseku ochrany čistoty ovzduší Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) „Znečištění ovzduší na území České republiky v roce 2016“. Ročenka komplexně a srozumitelně hodnotí kvalitu ovzduší a kromě výskytu smogových situací popisuje také úrovně emisí. Pomocí grafů, map, tabulek a textových komentářů dokumentuje stav ovzduší v celé České republice v roce 2016, jeho dlouhodobý vývoj a také příčiny tohoto vývoje. Ročenka uvádí, že od roku 2000 sice pokračuje klesající trend imisních charakteristik většiny sledovaných znečišťujících látek, ale není tak výrazný jako v 90. letech minulého století a některé škodliviny s negativními dopady na lidské zdraví stále překračují zákonem stanovené imisní limity na řadě lokalit.
Letní fotosoutěž „Na kole po Evropském regionu Dunaj-Vltava“, vyhlášená začátkem léta jako doplňková aktivita k nově vydané cyklobrožuře „28 nejhezčích jednodenních výletů po ERDV“ zná své vítěze. „Velice nás potěšil velký počet soutěžních příspěvků zaslaných v rámci této fotosoutěže. Rozdílné motivy zaslaných fotografií znázorňují rozmanitost regionů ERDV a představují rozdílný přístup k realizaci jednotlivých cyklistických výletů. S potěšením využijeme zaslané snímky k další prezentaci ERDV“, uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina, člen Politického grémia ERDV.
Dne 9. 11. 2017 proběhl v Jihlavě seminář agentury CzechTrade, který byl zaměřen na export do Belgie a Nizozemí. Zástupcům místních firem, které mají zájem proniknout do zmíněných destinací, byly představeny služby agentury CzechTrade, Ministerstva průmyslu a obchodu, Kraje Vysočina a agentury CzechInvest týkající se podpory exportu. Následně byly účastníkům poskytnuty základní statistiky a makroekonomické údaje z obou destinací, popsána aktuální tržní situace a investiční klima, včetně specifikace perspektivních oborů a příležitostí pro český export. Nechyběly ani možnosti spolupráce s agenturou CzechTrade – především poradenství a finanční podpora – při vstupu českých firem na tyto trhy.
Poslední říjnový víkend byla ukončena letošní turistická sezona na hradech Kámen a Roštejn. Tyto dva hrady jsou ve vlastnictví Kraje Vysočina, ale spravují je krajská muzea. „Bezprostředně po uzavření těchto objektů veřejnosti byla vyhodnocena letošní návštěvnost. U hradu Kámen se zvedla téměř o 600 osob, což znamená mírný nárůst, který pozorujeme již čtvrtým rokem. Kvůli probíhající rekonstrukci hradu Roštejn a s ní souvisejícímu zrušení prohlídkové trasy B zde došlo k očekávanému propadu v návštěvnosti. Příchozí neodradila mnohá omezení a tento hrad se i přes pokles počtu návštěvníků opět zařadil mezi hojně navštěvované objekty. Velké poděkování patří paní kastelánce a ostatním muzejním pracovníkům, kteří si mnohdy sáhli až na dno svých sil, ale přesto se jim podařilo udržet provoz i během všech stavebních prací,“ uvedla Jana Fischerová, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
Evropský region Dunaj-Vltava se prezentoval na Veletrhu pracovních příležitostí JOBStart, který se konal dne 8. 11. 2017 na Vysoké škole polytechnické Jihlava. Cílem této úspěšné akce je setkání studentů a absolventů s potenciálními zaměstnavateli.
Od konce října mohou řidiči projíždějící Humpolcem využívat novou okružní křižovatku a modernizovanou krajskou komunikaci II/347 v ulici Čejovská. Na projekt II/347 Humpolec – ul. Čejovská, okružní křižovatka s celkovým rozpočtem 28 milionu korun požádal Kraj Vysočina o finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Zpět do intranetu, Přihlásit se