Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - březen 2012

 
 
 • Kraj Vysočina hostí konferenci Open Source v evropské veřejné správě (20.3.2012)
  Kraj Vysočina hostí konferenci Open Source v evropské veřejné správě

  Open Source resp. otevřený zdrojový kód, který je základem každé IT aplikace, má světu co nabídnout. Jde o aplikace, které lze bez poplatku získat, distribuovat a volně upravovat. Pro oblast veřejné správy využití těchto nástrojů znamená nezanedbatelnou úsporu spojenou s absencí absolutního využití licencovaných programů a pro programátory samotné rychlé sdílení novinek nebo možnost podílet se z jakékoli části světa na vývoji programů.

   
 • „Houby nejsou „na houby“ aneb Proč a jak chránit houby“ (20.3.2012)
  „Houby nejsou „na houby“ aneb Proč a jak chránit houby“

  Bez košíků ale přeci jen na houby. V časném předjaří, na houby skutečně netradičním čase, se 20. března do sídla Kraje Vysočina sjeli z celé České republiky mykologové a zástupci orgánů ochrany přírody, aby diskutovali, jak chránit houby a místa jejich výskytu. V řadě ohledů šlo o historicky první a významné celostátní setkání.

   
 • ROP Jihovýchod bude dotace proplácet i nadále (19.3.2012)
  ROP Jihovýchod bude dotace proplácet i nadále

  Od 14. března 2012 Evropská unie pozastavila přísun peněz z fondů Evropské unie pro Českou republiku.
  Důvodem pozastavení financování operačních programů jsou dle ministerstva pro místní rozvoj zejména nastavení systémů auditů, kontrol a průběh veřejných zakázek. Příjemci dotací z ROP Jihovýchod se však nemusí obávat, proplácení jejich projektů bude pokračovat bez jakýchkoliv omezení.

   
 • Reakce Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina na informace o rušení Nemocnice Pelhřimov (16.3.2012)
  Reakce Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina na informace o rušení Nemocnice Pelhřimov

  Podle informací, které se dnes objevily ve zpravodajství ČTK, a které souvisí s ministerským návrhem o místní a časové dostupnosti péče, by mohla být prý v ohrožení existence lékařských ambulancí a nemocnice v Pelhřimově. Tuto zveřejněnou informaci chápu pouze a jen jako modelový příklad, neboť v opačném případě zavání poplašnou zprávou, proti které se důrazně ohrazuji. Stejně tak totiž může být s ohledem na zveřejněné informace ohrožena péče v kterémkoli jiném zdravotnickém zařízení v ČR.

   
 • Zástupci Kraje Vysočina dnes prodloužili partnerskou smlouvu se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny (16.3.2012)
  Zástupci Kraje Vysočina dnes prodloužili partnerskou smlouvu se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny

  Dnes v dopoledních hodinách hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a Ivan Ivanovič Baloha, předseda Zakarpatské oblastní rady Ukrajiny stvrdili svými podpisy smlouvu o pokračování partnerství mezi oběma partnerskými regiony na dobu neurčitou. Dalším významným dnes podepsaným dokumentem je partnerská smlouva mezi městy Pelhřimov, Mukačevo. „Od roku 2008, kdy se obě oblasti staly partnery, došlo k důležitým výměnám zkušeností a na zakarpatské straně se zrealizovaly projekty za několik desítek milionů korun. Podle stanovených strategických cílů Zakarpatské oblasti jsou finanční prostředky věnované Vysočinou investovány především do oblasti školství, sociální a zdravotní péče, kultury a cestovního ruchu,“ okomentoval Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

   
 • Kraj Vysočina podpoří 24 zemědělských akcí (16.3.2012)
  Kraj Vysočina podpoří 24 zemědělských akcí

  Prezentace zemědělské prvovýroby, zpracování a uvádění zemědělských produktů na trh nebo pořádání a organizace soutěží a výstav zaměřených na zemědělskou produkci podpoří Kraj Vysočina v letošním roce částkou 950 tisíc korun. „Peníze pomohou organizátorům 24 akcí určených nejen pro odborníky, ale vždy také pro veřejnost. Za pět let, kdy jsou tyto dotace podporující osvětu a publicitu zemědělských činností krajem nabízeny, bylo vč. letošního roku rozděleno už 4,3 miliónů korun,“ uvedl Josef Matějek, radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství. Kraj spolufinancuje aktivity až do výše 90 procent nákladů, maximálně však částkou 100 tisíc korun.

   
 • Reakce Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina na publikované počty rušených akutních lůžek v regionu (15.3.2012)
  Reakce Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina na publikované počty rušených akutních lůžek v regionu

  Tento týden se v regionálním tisku objevily informace o údajných konkrétních počtech rušených akutních lůžek v některých krajských nemocnicích na Vysočině. Pokud je tato informace spojována s faktem, že zdravotní a zaměstnanecké pojišťovny koncem loňského roku vypověděly smlouvy všem nemocnicím, tak připomínám, že celý letošní rok budeme – tedy nemocnice i kraj, jako jejich zřizovatel, jednat o smlouvách nových. Formulace ve smyslu, že vše je již rozhodnuto, se nezakládají na pravdě a jejich šíření by mohlo mít až podobu poplašné zprávy.

   
 • Sbírka nálepek ze zápalkových krabiček zdobí sídlo Kraje Vysočina (15.3.2012)
  Sbírka nálepek z krabiček zdobí sídlo Kraje Vysočina

  Kraj Vysočina ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Pelhřimov zve na ojedinělou sbírku nálepek ze zápalkových krabiček do vstupních prostor sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. Výstava potrvá až do půlky dubna a zájemcům nabídne okolo pěti set kusů vrchních krabičkových titulků, které ze své sbírky zapůjčil Rudolf Fojtík z Lidmaně na Pelhřimovsku, vášnivý sběratel a vlastník několika různých sbírek. Návštěvníci mohou díky novému projektu pelhřimovského muzea Muzeum4U využít moderní technologii určenou pro chytré telefony a nechat si zaslat na svůj mobilní přístroj odborný zvukový výklad v šesti jazykových mutacích, a to včetně obrázků a textů.

   
 • Reakce Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina na úvahy o změně územního uspořádání (15.3.2012)
  Reakce Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina na úvahy o změně územního uspořádání

  Úvahy o změně spádové oblasti určité části Kraje Vysočina, které je v posledních týdnech publikuje regionální tisk, považuji za velice nešťastný způsob řešení zdánlivě neřešitelných komplikací vyvolaných, podle zveřejněných informací, nečinností krajské samosprávy. Nerespektování současného územního uspořádání a obětování regionální hrdosti bez hlubší analýzy dopadu tohoto tvrzení a férové deklarace dlouhého seznamu problémů, které by tato změna vyvolala nejen pro občana, ale i pro vedení obce, není vhodné, ani důstojné. Kraj Vysočina – to je 704 obcí, více než půl milionu obyvatel. Jakákoli změna územního uspořádání by se dotkla každého jednoho z nich. Je mi velice líto a mrzí mne, že k úvahám o změně hranic Kraje Vysočina vůbec došlo a byly zveřejňovány i s komentáři.

   
 • Úvodní konference Zdraví bez hranic (15.3.2012)
  Úvodní konference Zdraví bez hranic

  Dne 14. 3. 2012 se v rakouském Laa an der Thaya uskutečnila kick off konference k projektu Zdraví bez hranic, který je realizován v rámci Operačního programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko – Česko 2007 – 2013. Kraj Vysočina je spolu s Jihomoravským krajem, Regionální rozvojovou agenturou jižní Moravy a Weinviertel-Management partnerem projektu, hlavním partnerem je pak NÖ Landeskliniken-Holding. Úvodní konference se zúčastnil hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek, který v úvodu vyzdvihl potřebu spolupráce sousedních regionů v oblasti zdravotnictví.

   
 • Stanovisko Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina k restrukturalizaci nemocnic (14.3.2012)
  Stanovisko Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina k restrukturalizaci nemocnic

  V říjnu loňského roku podepsalo osm zdravotních pojišťoven a Ministerstvo zdravotnictví Memorandum zdravotních pojišťoven o restrukturalizaci a redukci lůžkového fondu – nemocničních lůžek. Důvodem k tomuto kroku byl pro pojišťovny a ministerstvo patrně uspoření zatím neznámého objemu peněz. Důsledkem naplnění Memoranda by podle jeho si signatářů měl být zánik tisíců akutních lůžek v nemocnicích nebo také zánik některých oddělení. Ve druhé řadě jde i o krok směrem k případnému splnění požadavků na zvýšení platů, které ministr zdravotnictví loni lékařům slíbil v souvislosti s řešením jejich nátlaku v akci Děkujeme, odcházíme.

   
 • Zateplení dalších krajských budov bude stát 24 milionů korun (14.3.2012)
  Zateplení dalších krajských budov bude stát 24 milionů korun

  Kraj Vysočina pokračuje v zateplování veřejných budov ve svém majetku. Na rok 2012 jsou připraveny další dva projekty za 24 milionů korun. Z krajského rozpočtu bude na plánované aktivity uvolněno 19,2 milionu korun, zbylých 4,8 milionu korun pokryje finanční dotace z Operačního programu životního prostředí. „Díky projektům se v letošním roce zateplí gynekologicko – porodnický pavilon v Nemocnici Jihlava a pavilon původní porodnice Nemocnice Třebíč,“ přiblížil Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku.

   
 • Libor Joukl: Výměna zkušeností přinese Vysočině podněty ke zkvalitnění dopravy (14.3.2012)
  Libor Joukl: Výměna zkušeností přinese Vysočině podněty ke zkvalitnění celé dopravy

  Italská Bologna hostila úvodní konferenci evropského nadnárodního projektu zaměřeného na železniční dopravu a železniční uzlová města. Kraj Vysočina bude ve spolupráci s dalšími 12 partnery usilovat o lepší dopravní napojení na transevropské sítě.

   
 • Soutěž Zlatý erb – slavnostní ceremoniál krajského kola (14.3.2012)
  Zlatý erb

  Ceny vítězům krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí budou předány na slavnostním ceremoniálu ve středu 21. 3. 2012 od 9:00 hod v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina.

   
 • Odborníci diskutovali s veřejností o vytváření nového domova pro lidi s postižením (14.3.2012)
  Odborníci diskutovali s veřejností o vytváření nového domova pro lidi s postižením

  Národní centrum podpory transformace sociálních služeb uspořádalo 7. března 2012 v Pelhřimově kulatý stůl na téma Vytváříme nový domov: Domov Jeřabina. Na setkání diskutovali odborníci se zástupci měst a obcí o smyslu a účelu změn, které umožní přechod klientů Domova Jeřabina v Těchobuzi ze života na zámku do bydlení v rodinných domech v obcích a ve městech na Pelhřimovsku. Setkání u kulatého stolu bylo věnováno řadě témat souvisejících s procesem transformace. Diskutovalo se o tom, co znamená život v ústavu, o právech lidí s postižením na přirozený život, o zkušenostech se soužitím s lidmi s mentálním postižením v obci, o konkrétních plánovaných změnách, o komunikaci s budoucími sousedy i o tom, s jakými obavami jsou uskutečňované změny spojovány.

   
 • Krajské kolo olympiády v německém jazyce vyhrála děvčata (13.3.2012)
  Krajské kolo německé olympiády ve spolupráci s Dolním Rakouskem

  Dům dětí a mládeže Jihlava hostil v závěru minulého týdne krajské kolo olympiády v německém jazyce. Své znalosti předvedla necelá třicítka studentů ze základních a středních škol z celé Vysočiny. Stejně jako v předešlých ročnících byli soutěžící rozděleni do pěti kategorií podle typu školského zařízení, které navštěvují, a také podle stupně znalosti cizího jazyka a jejich věku. Ve dvoustupňové prověrce složené z poslechu a konverzace uspěly ve čtyřech z pěti kategorií dívky. Vítězkyně a jeden vítěz si odnáší kromě diplomů a věcných darů i automatický postup do celostátních dubnových kol, která se uskuteční v Národním institutu dětí a mládeže v Praze.

   
 • Na krajské stipendium dosáhlo v I. pololetí 370 studentů (13.3.2012)
  Na krajské stipendium dosáhlo v I. pololetí 370 studentů

  Na motivačních stipendiích žákům vybraných oborů středních škol vyplatí za první pololetí letošního školního roku Kraj Vysočina 370 studentům 1 031 tisíc korun. V letošním roce bude stipendium vyplaceno studentům prvních i druhých ročníků. „Motivační stipendium bylo tentokrát přiznáno pouze každému druhému studentovi. Někteří bohužel nesplnili podmínky definované docházkou, absencí kázeňských přestupků a úspěšnosti studia,“ upřesnila Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství. V loňském školním roce studovalo podporované obory na Vysočině 484 studentů, letos si je vybralo 445 studentů.

   
 • Kraj Vysočina pomůže letos opravit 69 kulturní památek (13.3.2012)
  Kraj Vysočina pomůže letos opravit 69 kulturní památek

  Peníze na obnovu získá letos od Kraje Vysočina celkem 69 kulturních památek v regionu. Celkově letos kraj uvolnil na obnovu kulturních památek na svém území 13 milionů korun, stejně jako v loňském roce. "Objem požadavků dosáhl téměř 22 milionů korun," upřesnil Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí s tím, že nejčastěji byly evidovány žádosti církví a náboženských společností – v 46 případech, dále 28 požadavků od obcí, 20 od fyzických osob, 3 žádosti fyzických osob podnikajících a 14 žádostí od jiných právnických osob.

   
 • Medailistky páté olympiády dětí a mládeže navštívily hejtmana (13.3.2012)
  Ostrava ožila zahájením zimní olympiády dětí a mládeže 2012

  Na přelomu ledna a února letošního roku ožily tři sportovní areály Moravskoslezského kraje zimní olympiádou dětí a mládeže do 16 let. Mladí sportovci ze všech krajů České republiky si měřili síly v devatenácti disciplínách. Reprezentace Vysočiny obsadila mezi kraji konečnou devátou pozici a domů sportovci přivezli tři zlaté, sedm stříbrných a jednu bronzovou medaili. Nejúspěšnější sportovce resp. sportovkyně reprezentace přijal v pondělí 12. března hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a radní pro oblast školství Marie Kružíková.

   
 • Petr Krčál: Rodinné pasy slaví pět let na Vysočině, přijďte se bavit s námi (12.3.2012)
  Petr Krčál: Rodinné pasy slaví pět let na Vysočině, přijďte se bavit s námi

  Kraj Vysočina oslaví v sobotu 17. března 2012 pět let od svého zapojení se do úspěšného projektu Rodinných pasů. Společné setkání všech členů i široké veřejnosti započne Dětským karnevalem od 13 hodiny v prostorách Hotelu Gustav Mahler v Jihlavě. Od půl osmé večer je naplánován na stejném místě začátek společenského plesu. „Pro návštěvníky odpoledního a večerního programu jsou připraveny věcné dary od hraček pro děti nebo potravinových doplňků, až po víkendové pobyty v Rakousku,“ uvedl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 45 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2012 > Tiskové zprávy - březen 2012

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 193248

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek