Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - březen 2022

 
 
 • Potravinová humanitární pomoc je na cestě na Ukrajinu (22.3.2022)

  Dobročinný fond ViZa s podporou Kraje Vysočina dnes vypravil objemnou zásilku potravinové humanitární pomoci pro válečné uprchlíky do Zakarpatské oblasti Ukrajiny – našeho partnerského regionu. Půl milionem korun přispěla na nákup potravin společnost PKS stavby ze Žďáru nad Sázavou. Dopravu kamionem sponzorsky věnuje společnost ZDAR z téhož města. Potraviny se slevou dodalo družstvo COOP HB, zboží se dnes před polednem nakládalo ve velkoskladu v Chotěboři.

   
 • Vysočina je třetím nejoblíbenějším krajem (21.3.2022)
  Vysočina je třetím nejoblíbenějším krajem

  Vysočina poskočila vzhůru v anketě Kraj mého srdce na třetí místo absolutního pořadí. Oproti loňsku si polepšila o dvě příčky. Získala 14 268 bodů, jen o 1 286 méně než druhý Jihomoravský kraj. Vítězem ankety je Jihočeský kraj s 19 068 body. V osmi kategoriích ankety Kraj mého srdce za rok 2021, v níž návštěvníci hodnotí kraje podle svých vlastních zkušeností a obliby, získala Vysočina jedno pomyslné zlato, třikrát stříbro a jednou bronz.

   
 • Další humanitární pomoc z Vysočiny dorazila na Zakarpatí (21.3.2022)
  Další humanitární pomoc z Vysočiny dorazila na Zakarpatí

  Po první dodávce elektrocentrál byla tentokrát vypravena další speciální pomoc pro partnerský region Zakarpatí v podobě léků a zdravotnického materiálu. Ty vyčlenily krajské nemocnice a po schválení daru krajským zastupitelstvem je mohl hejtman Vítězslav Schrek předat přímo zdravotníkům užhorodské nemocnice s celoregionální působností. Zakarpatská oblast aktuálně prochází velkou humanitární krizí. „Podle aktuálních informací předsedy oblastní rady Volodymyra Čubirka je na Zakarpatí více než 250 tisíc uprchlíků z východu, kterým je nutné zajistit nocleh i stravování. Proto je už nachystaná další humanitární dodávka, půjde o celý kamion plný trvanlivých potravin, které darovala společnost PKS, a do zakarpatských uprchlických center je zdarma dopraví společnost ZDAR,“ přibližuje plány na nejbližší dny hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

   
 • Kraj otevře v Jihlavě sklad humanitární pomoci (21.3.2022)

  Kraj Vysočina společně s Českým červeným křížem zřídil vlastní sklad humanitární pomoci. Každé úterý a čtvrtek mezi 15. a 17. hodinou je možné do areálu Krajské správy a údržby silnic Vysočiny na Kosovské ulici v Jihlavě dovézt konkrétně poptávaný materiál. Ten bude primárně sloužit ukrajinským uprchlíkům, kteří hledají bezpečí v České republice.

   
 • S nastupujícím jarním počasím přichází i Čistá Vysočina (18.3.2022)
  S nastupujícím jarním počasím přichází i Čistá Vysočina

  13. ročník tradiční akce Čistá Vysočina se rychle blíží a letos se do úklidu Vysočiny zapojí rekordní počet účastníků. Máme velkou radost, že se akce poprvé v její historii zúčastní více než 25.000 dobrovolníků, kteří společně vyrazí podél státních, krajských i místních komunikací, do okolí škol a školek, parků nebo na naučné stezky. Koncem března budou balíčky s pytli a vestami pro sbírající rozvezeny do kontaktních míst – jednotlivých pověřených obcí, aby to účastníci měli s vyzvednutím co nejjednodušší.

   
 • ČEZ spustil tendr na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech. Největší novodobá stavba v historii ČR vyroste na Vysočině (18.3.2022)
  Dukovany

  Začal tendr na stavbu nového jaderného bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Informace byla potvrzena během návštěvy premiéra Petra Fialy, který společně s ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou, ministrem financí Zbyňkem Stanjurou a hejtmanem Kraje Vysočina Vítězslavem Schrekem navštívil jadernou elektrárnu na hranicích Vysočiny a Jihomoravského kraje.

   
 • Premiér Petr Fiala v asistenčním centru pro Kraj Vysočina v Jihlavě (18.3.2022)
  KACPU

  Jihlavské asistenční centrum pomoci navštívil 17. 3. 2022 předseda vlády ČR Petr Fiala. V přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka, předsedy Senátu PČR Miloše Vystrčila, ředitele HZS Kraje Vysočina Jiřího Němce, krajského ředitele PČR Miloše Trojánka a policejního prezidenta Jana Švejdara absolvoval prohlídku centra, které v daný okamžik odbavovalo jeden z autobusů uprchlíků z Prahy. Během včerejšího dne centrum pomohlo 291 osobám, pro 96 z nich bylo zajištěno ubytování.

   
 • Žďárský myslivecký spolek uspořádal přehlídku trofejí (18.3.2022)
  Žďárský myslivecký spolek uspořádal přehlídku trofejí

  V sále Hasičské vzájemné pojišťovny ve Žďáře nad Sázavou se na konci minulého týdne uskutečnila chovatelská přehlídka trofejí zvěře ulovené v roce 2021 v honitbách okresu Žďár nad Sázavou. Chovatelskou přehlídku uspořádala Českomoravská myslivecká jednota – okresní myslivecký spolek Žďár nad Sázavou, když k tomu byla pověřena v souladu se zákonem o myslivosti městskými úřady Žďár nad Sázavou, Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě a Velké Meziříčí. Chovatelské přehlídky trofejí se pořádají pravidelně pro hodnocení kvality chované zvěře a kontrolu zvěře ulovené.

   
 • Kraj Vysočina vyhlásil program VENKOVSKÉ SLUŽBY 2022 (18.3.2022)
  Kraj Vysočina vyhlásil program VENKOVSKÉ SLUŽBY 2022

  Také v letošním roce mají obce do 500 obyvatel možnost získat v rámci Fondu Vysočiny podporu pro své aktivity v oblasti zajištění základních služeb pro své občany. Program spolufinancuje provozní náklady vzniklé provozováním vybraných služeb na území obce – prodejny potravin případně prodejny smíšeného zboží, pojízdné prodejny potravin nebo smíšeného zboží, pošty nebo pobočky pošty PARTNER, obecní knihovny, objekty a budovy provozované jako atraktivita cestovního ruchu a prostory pro poskytování primární zdravotní péče. Maximální dotace činí 50 000 Kč. Minimální spolupodíl obce je 30 % z celkových nákladů projektu.

   
 • Kraj Vysočina hledá zájemce o stáže v Bruselu (16.3.2022)
  Kraj Vysočina hledá zájemce o stáže v Bruselu

  Kraj Vysočina vypisuje výběrové řízení na neplacenou pozici stážisty v kanceláři zastoupení Kraje Vysočina v Bruselu na akademický rok 2022/2023. Výběrové řízení se skládá ze dvou částí – písemné a ústní. Písemnou část tvoří test ze znalostí reálií Kraje Vysočina a Evropské unie. Ústní část proběhne v českém a anglickém jazyce a prověří všeobecné znalosti o aktuálním dění v EU a v Kraji Vysočina a motivaci zájemce. Termín pro zaslání přihlášek je do 15 dubna 2022.

   
 • Kraj otevře vlastní humanitární sklad, vyvinul rezervační systém pro asistenční centrum a připravuje se na nárazové ubytování uprchlíků (15.3.2022)

  Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek dnes na speciální tiskové konferenci v jihlavském KACPU informoval o záměru Kraje Vysočina otevřít v Jihlavě krajský sklad humanitární pomoci, o přípravách vlastního rezervačního systému, který by měl přispět k plynulému odbavování klientů KACPU a o opatřeních týkajících se ubytování válečných uprchlíků. Zároveň potvrdil, že krajské zastupitelstvo dnes schválilo poskytnutí humanitárního daru partnerskému regionu Zakarpatí. „Léky, základní zdravotnický a ochranný materiál za téměř 700 tisíc korun budou vypraveny přímo do užhorodské nemocnice s krajskou působností ještě tento týden. Předpokládáme, že už v pátek budou na místě určení. Jde o komoditu, kterou si naši přátelé vyžádali jako jeden z nejvíce nedostatkových materiálů,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

   
 • Odborný seminář k hospodaření v lesích představil mimo jiné nový dotační titul ministerstva zemědělství (14.3.2022)
  Odborný seminář k hospodaření v lesích představil mimo jiné nový dotační titul ministerstva zemědělství

  Na konci února se v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina uskutečnil seminář zaměřený na problematiku poskytování příspěvků na hospodaření v lesích a otázky související s ochranou lesa. Odborný seminář byl určen pro vlastníky lesů, odborné lesní hospodáře, státní správu lesů i širokou veřejnost. Na semináři vystoupili zástupci Kraje Vysočina, Lesní ochranné služby a Ministerstva zemědělství.

   
 • Hrad Kámen zahájí novou sezónu už na konci března (14.3.2022)
  Hrad Kámen zahájí novou sezónu už na konci března

  Přípravné činnosti na turistickou sezónu 2022 jsou na hradě Kámen v plném proudu. „Letošní největší novinkou by mělo být zpřístupnění kaple Panny Marie Bolestné jako nevšedního prohlídkového okruhu s průvodcem. V plánu jsou i kulturní akce, které by bylo možné v tomto mimořádně zajímavém sakrálním prostoru realizovat. Pro bližší informace průběžně sledujte webové stránky hradu Kámen,“ doporučil Roman Fabeš, náměstek pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že návštěvníci se tam včas dozví přesný termín otevření kaple. V současnosti zde ještě probíhají dokončovací stavební a restaurátorské práce.

   
 • Začíná modernizace silnice II/353 od obchvatu Jamného po lesní úsek před obcí Stáj. Práce potrvají jednu stavební sezonu (11.3.2022)

  Kraj Vysočina zahajuje modernizaci dalšího úseku silnice II/353 spojující krajské město Jihlavu a Žďár nad Sázavou. Stavba začíná napojením na obchvat Jamného a končí před obcí Stáj. Celková délka rekonstrukce je cca 5,4 km. Daný úsek komunikace II/353 leží na Páteřní silniční síti Kraje Vysočina a její technický stav a šířkové uspořádání jsou v současnosti v nevyhovujícím stavu. Modernizace silnice II/353 od obchvatu Jamného po lesní úsek před obcí Stáj bude provedena v rámci projektů II/353 Stáj – Zhoř, 1. stavba a II/353 Stáj – Zhoř, 2. stavba.

   
 • Krizový štáb Kraje Vysočina: V řádech dnů by měl v KACPU začít fungovat rezervační systém (10.3.2022)
   
 • Krajské shromáždění SMS ČR volilo na Vysočině nové vedení (10.3.2022)
  Krajské shromáždění SMS ČR volilo na Vysočině nové vedení

  V úterý 8. března se v Jihlavě pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka a 1. náměstkyně hejtmana Hany Hajnové konalo krajské shromáždění Sdružení místních samospráv ČR. Představitelé SMS ČR na něm referovali o aktuální činnosti Sdružení, například o snahách navýšit po dvouletém zmrazení odměny představitelů samospráv či o koordinaci humanitárních aktivit v souvislosti s válkou na Ukrajině.

   
 • V pondělí 14. března startuje na Vysočině Národní týden trénování paměti (10.3.2022)
  V pondělí 14. března startuje na Vysočině Národní týden trénování paměti

  V pondělí 14. března 2022 začíná celosvětová akce s názvem Týden uvědomění si mozku, kterou v Česku vyhlašuje Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging jako Národní týden trénování paměti. Kraj Vysočina se této aktivity účastní už více než 15 let a odborným garantem byla téměř vždy certifikovaná trenérka paměti Jana Vejsadová. V letošním roce si pro návštěvníky připravila přednášku nazvanou Paměť v jednotlivých dekádách našeho života.

   
 • První krajský Ideathon je za námi (10.3.2022)

  Poslední víkend v únoru proběhl v zázemí Gymnázia Bystřice nad Pernštejnem první krajský Ideathon. Celkem 26 studentů a studentek rozdělených do 8 týmů si vybralo jednu ze tří výzev a od páteční 18. hodiny pracovali 24 hodin za pomoci mentorů na vlastním inovativním nápadu. Ten následně prezentovali porotě, ve které zasedli krajský radní pro oblast informačních technologií Jan Břížďala, senátor Josef Klement a zástupci partnerských firem Microsoft a ŽĎAS. Nejzajímavější nápady nakonec přinesly vítězství středoškolákům z humpoleckého gymnázia a z domácího Gymnázia Bystřice nad Pernštejnem.

   
 • Zapojte se do hlasování v anketách Skutek roku a Zlatá jeřabina (9.3.2022)
  Zapojte se do hlasování v anketách Skutek roku a Zlatá jeřabina

  Až do 31. března 2022 můžete hlasovat do ankety Zlatá jeřabina pro zajímavou kulturní akci nebo příkladnou obnovu památek za uplynulý rok. Zároveň je možné poslat svůj hlas v anketě Skutek roku, která oceňuje dobrovolné skutky jednotlivců. Jedná se o skutky, které v roce 2021 přispěly k rozvoji našeho regionu. Vybrat si můžete ze čtyř kategorií u fyzických osob: oblast sociálně-zdravotní, oblast životní prostředí a zemědělství, oblast volný čas dětí a mládeže, oblast poradenství, osvěta, vzdělávání. Záleží jen na vás, zda dáte svůj hlas pouze v jedné vámi vybrané skupině nebo zahlasujete ve všech čtyřech.

   
 • Přemístit, zrušit nebo jinak měnit válečné hroby lze jen se souhlasem ministerstva obrany (8.3.2022)
  Přemístit, zrušit nebo jinak měnit válečné hroby lze jen se souhlasem ministerstva obrany

  V souvislosti s ozbrojeným konfliktem na Ukrajině zaznamenal krajský úřad v poslední době aktivity některých územních samospráv směřující k odstraňování symbolů z ruských válečných hrobů. V Kraji Vysočina je více než 100 pietních míst různého charakteru připomínající padlé vojáky Rudé armády v I. a II. světové válce, která mají statut válečného hrobu. Česká republika a Ruská federace se v roce 1999 bilaterální mezinárodní smlouvou zavázaly ke vzájemné spolupráci při vyhledávání, evidenci, údržbě a úpravě válečných hrobů. Obdobnou dohodu Česká republika uzavřela i s jinými státy.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 58 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2022 > Tiskové zprávy - březen 2022

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 10583

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek