Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - prosinec 2014

 
 
 • Dětský domov Náměšť nad Oslavou má nově vybavenou dílnu (12.12.2014)

  Novou ergoterapeutickou dílnu k pracovním dovednostem mají k dispozici děti z Dětského domova Náměšť nad Oslavou. Díky finanční podpoře Nadačního fondu Albert v rámci grantového programu NADAČNÍ FOND ALBERT DĚTEM 2014 mohl vzniknout prostor ideální pro rukodělné aktivity. „Vedeme děti mimo jiné k plnění školních povinností, k získávání dovedností v oblasti domácnosti, ale také ke smysluplnému využití volného času. Jednou z volnočasových aktivit, mimo sportovních, je i různorodá pracovní a výtvarná činnost,“ uvedla zástupkyně ředitelky dětského domova Sylva Hedvábná. Nově jsou prostory pro děti v náhradní výchovné péči zařízeny regály, vybaveny šicím strojem a odpovídajícím řemeslnickým nářadím.

   
 • Zprůjezdnění mostu ve Vilémově (12.12.2014)

  Po půl roce intenzivních stavebních prací bude v neděli 14. prosince 2014 zprůjezdněn most ve Vilémově, jehož modernizace je součástí projektu II/345 Golčův Jeníkov – Chotěboř, spolufinancovaného z fondů Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Na stavbu, která je rozplánována na dva roky s celkovým rozpočtem 205 miliónů korun by Kraj Vysočina rád vyčerpal dotaci ve výši 195 miliónů korun.

   
 • Na mapě Vysočiny přibyl další kontaktní Family Point (12.12.2014)
  Family Point v Třebíči

  Postupně budovaná síť Family Pointů v Kraji Vysočina se rozrostla. Od 3. listopadu funguje místo přátelské rodině v Třebíči. Veřejnost ho najde na Masarykově náměstí č. p. 116. „Kontaktní Family Point vznikl přeměnou původního zařízení, které sloužilo veřejnosti od roku 2011. Přibyly pracovnice, vybavení, rozšířila se nabídka služeb. Současný chod vychází ze vzájemné spolupráce města Třebíče a Kraje Vysočina,“ říká krajský radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Sociální služby v kraji budou dofinancovány více než 17 miliony korun (11.12.2014)
  peníze, ilustrační foto

  O 335 milionů byly navýšeny prostředky k financování poskytovatelů sociálních služeb v České republice. Částka, která bude ze strany Ministerstva práce a sociálních věcí ještě v letošním roce přidělena pro poskytovatele sociálních služeb Kraji Vysočina, představuje 17,4 milionů. „Celá částka by měla pokrýt jednak navýšení platů pracovníků v sociálních službách vyplývající z novely nařízení vlády, pomůže také s dalšími provozními výdaji poskytovatelů sociálních služeb, které do konce roku 2014 vzniknou,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

   
 • DNES: Barevné Vánoce s adventní nabídkou dobrot a dárků (11.12.2014)
  vanoce

  Jako každý rok se sídlo Kraje Vysočina na Žižkově ulici v Jihlavě dnes 11. 12. 2014 od 9:30 do 16:00 hodin stane pomyslným místem začátku Vánoc na Vysočině. Vánoční atmosféru pomůže navodit zhruba čtyřicítka spoluorganizátorů z řad krajských příspěvkových organizací. V jejich prodejní nabídce jsou i letos pletené zimní doplňky, vánoční dekorace, šperky, kované užitkové předměty, svíčky, keramika, košíky, věnečky. Úřadem bude celý den vonět vánoční cukroví, letos nově s nabídkou palačinek od klientů Domova bez zámku v Náměšti nad Oslavou, studenti Hotelové školy Světlá Velké Meziříčí nabídnou veřejnosti originální nealkoholické míchané nápoje. A je toho připraveno mnohem víc. Těšíme se na vás!

   
 • Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod pořádala Den vánoční gastronomie (10.12.2014)
  Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod pořádala Den vánoční gastronomie

  Obchodní akademie a Hotelová škola v Havlíčkově Brodě dnes uspořádala pro své studenty, budoucí studenty a jejich rodiče i širokou veřejnost každoroční hojně navštěvovaný Den vánoční gastronomie. Pro návštěvníky byly po celý den připraveny ochutnávky kulinářského umění tamních studentů, kteří ve třídách dokázali vykouzlit staročeský jarmark, francouzskou kavárnu nebo hotelovou restauraci, kde se degustační menu připravovalo přímo před očima hostů. Zájemci o studium si zároveň mohli prohlédnout jednotlivé učebny a dozvědět se více o nabízených oborech ekonomického i gastro zaměření.

   
 • Studijní cesta žáků Střední průmyslové školy Třebíč na Taiwan (10.12.2014)
  Ilustrační foto

  V prvním prosincovém týdnu se uskutečnila v rámci dlouhodobých společných projektových aktivit mezi Krajem Vysočina a Taiwanem studijní cesta zástupců kraje a Střední průmyslové školy Třebíč do této asijské země. Jana Fialová, radní kraje pro oblast školství, zástupce odboru informatiky, zástupkyně ředitele SPŠT a osm studentů této školy navštívili během pěti dnů několik výzkumných a vzdělávacích center a soukromých společností, aby rozvíjeli své znalosti v oblasti řízení spotřeby energií.

   
 • Parky u Domova důchodců ve Ždírci a u Domova ve Věži jsou v novém (10.12.2014)
  Parky u Domova důchodců ve Ždírci a u Domova ve Věži jsou v novém

  Kraj Vysočina v letošním roce realizoval a v minulých týdnech převzal hotová díla projektů: Revitalizace parků v zařízeních zřizovaných krajem Vysočina II. Domov důchodců Ždírec a Revitalizace parků v zařízeních zřizovaných krajem Vysočina II. Ústav sociální péče – Věž (projekt se připravoval již v roce 2010 a proto má název podle původního jména organizace, která se nyní jmenuje Domov ve Věži). Na oba projekty Kraj Vysočina čerpá finanční prostředky z Evropských fondů a Státního fondu životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.

   
 • Od Nového roku pojede o víkendech více autobusů (10.12.2014)
  Od Nového roku pojede o víkendech více autobusů

  Od 1. ledna 2015 přibyde v jízdních řádech autobusů napříč celým krajem deset nových víkendových linek. Kraj Vysočina bude tyto regionální spoje dotovat a budou zařazeny do základní dopravní obslužnosti. „Důvodem pro zavedení desítek nových párových spojů je zvýšení mobility veřejnosti i mimo pracovní dny,“ zdůrazňuje náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl. Nové jízdní řády jsou už nyní dostupné v IDOS, na www stránkách dopravců a na www.kr-vysocina.cz.

   
 • Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěže „Podnik přátelský rodině 2014“ (9.12.2014)
  Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěže „Podnik přátelský rodině 2014“

  Zaměstnavatelé v Kraji Vysočina mohou stále bojovat o titul „Podnik přátelský rodině 2014“. Stačí k tomu vyplnit na webových stránkách Kraje Vysočina soutěžní dotazník a odeslat jej do 31. 12. 2014. Jména vítězů se veřejnost dozví v květnu příštího roku. První ročník soutěže Podnik přátelský rodině je organizován v rámci projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině, reg. č. CZ.1.04/3.4.04/76.00238. V budoucnu bude tato cena udělována vždy jednou za dva roky.

   
 • Vysočina má namířeno na EXPO 2015 (9.12.2014)
  Vysočina má namířeno na EXPO 2015

  Kraj Vysočina už několik týdnů připravuje veškeré podklady, které mu umožní účast na světové výstavě EXPO Milán 2015. „V tuto chvíli má Kraj Vysočina rezervován termín 16. – 30. září 2015. Počítáme s tím, že v této době se představíme s vlastní expozicí věnovanou regionálnímu designovému a technickému sklu,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský. V souladu s mottem Budiž světlo/Fiat lux budou autoři expozice pracovat především se světlem. Nyní probíhají intenzivní jednání s Kanceláří generálního komisaře účasti České republiky na EXPO 2015 nad finalizací podmínek Smlouvy o zajištění účasti.

   
 • Společné zájmy kraje a regionálních podnikatelů (9.12.2014)
  Společné zájmy kraje a regionálních podnikatelů

  V jihlavském Hotelu Gustav Mahler se začátkem prosince sešli zástupci regionálních firem s představiteli Kraje Vysočina, Krajské hospodářské komory a Agentury na podporu podnikání CzechInvest, aby při neformální snídani diskutovali nad možnostmi podpory podnikání v novém programovacím období 2014 – 2020. Kromě aktuálních informací o připravovaném Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), dotačních nástrojích Kraje Vysočina na podporu podnikání a aktivitách Krajské hospodářské komory, byly zmíněny nové možnosti spolupráce pro podnikatelský sektor.

   
 • Při kácení stromů chraňte netopýry (9.12.2014)
  Při kácení stromů chraňte netopýry

  V České republice se vyskytuje přes 20 druhů netopýrů a všechny jsou chráněny v kategorii silně nebo kriticky ohrožených druhů. „Některé druhy netopýrů zimu přežívají v jeskyních, štolách a podobně a s těmi v našem kraji nemáme v období takzvaného vegetačního klidu větší problémy. Jiné druhy však tvoří zimní kolonie v dutinách starých stromů," vysvětluje Dana Vacková z krajského odboru životního prostředí a zemědělství.

   
 • Vyhodnocení plnění Plánu odpadového hospodářství Kraje Vysočina za rok 2013 (9.12.2014)
  Vyhodnocení plnění Plánu odpadového hospodářství Kraje Vysočina za rok 2013

  Plán odpadového hospodářství Kraje Vysočina v závazné části stanovuje 35 strategických cílů. V roce 2013 bylo splněno 14 cílů bez výhrad, 4 s výhradami, 13 cílů nebylo hodnoceno pro nedostatek informací na úrovni kraje a dlouhodobě nejsou plněny cíle zvýšení materiálového využívání komunálních odpadů, omezování odstraňování odpadů skládkováním, snížení hmotnostního podílu biologicky rozložitelných komunálních odpadů uložených na skládky a sanace starých zátěží.

   
 • Galerie výtvarného umění Havlíčkův Brod: Nostalgie starých časů (8.12.2014)
  Galerie výtvarného umění Havlíčkův Brod: Nostalgie starých časů

  Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě ještě před koncem roku zve na výstavu starých reklamních poutačů, které pohladí na duši a přenesou do doby, kdy dámy nosily bohaté klobouky, páni cylindr a frak, a kdy u nastupujících technických novinek byla důležitá nejen funkčnost, ale nejméně také dekorativnost a krása. Tehdy světu vládl ornament a jako nositel reklamy všeho druhu byla dokonalá a krásná žena. Vernisáž je naplánována na 12. prosince 2014 v 17:00 hod. a výstava potrvá až do 1. února 2015.

   
 • V elektromobilu se vozí studenti jihlavské průmyslovky (8.12.2014)
  V elektromobilu se vozí studenti jihlavské průmyslovky

  Celý týden budou studenti Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava testovat v ostrém provozu elektromobil SmartED. Tuto příležitost získali díky projektu Vysočina šetří energii. Klíčky od testovaného elektromobilu předala v pondělí řediteli školy radní Kraje Vysočina Jana Fialová.

   
 • Seminář pro obce v povodí Vltavy (8.12.2014)
  Seminář pro obce v povodí Vltavy

  V pátek 5. 12. 2014 uspořádal Kraj Vysočina ve spolupráci se státním podnikem Povodí Vltavy v sídle kraje v Jihlavě seminář určený pro obce na území kraje, které se nacházejí v povodí Vltavy. Seminář byl zaměřen zejména na předání informací starostům obcí o činnosti státního podniku Povodí Vltavy, o provozu a údržbě vodních toků, plánování v oblasti vod, o problematice ochrany vodárenské nádrže Švihov, povodňové ochraně z pohledu správce povodí a správce vodního toku.

   
 • Krajská odpadářská konference přivítala nejlepší obce soutěže My třídíme nejlépe 2014 (5.12.2014)
  Krajská odpadářská konference přivítala nejlepší obce soutěže My třídíme nejlépe 2014

  Ve dnech 4 – 5. prosince se uskutečnila v hotelu Tři věžičky tradiční konference k problematice nakládání s komunálními odpady pro zástupce a pracovníky pověřených obcí. Na programu konference byly praktické zkušenosti zaměřené na oddělený sběr využitelných složek komunálního odpadu, ekonomika a aktuální legislativa odpadového hospodářství. V projektech kraje s provozovateli kolektivních systémů společnostmi EKO-KOM a.s., ASEKOL a.s. a ELEKTROWIN a.s. ověřuje efektivitu sběru využitelných odpadů také soutěž obcí „My třídíme nejlépe 2014“. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže se uskutečnilo první den konference.

   
 • Potenciál a rizika exportu do Běloruska (5.12.2014)
  Potenciál a rizika exportu do Běloruska

  Kraj Vysočina pod záštitou náměstka hejtmana Vladimíra Novotného ve středu 3. prosince uspořádal pro zájemce z řad podnikatelů působících na Vysočině seminář tematicky zaměřený na obchodování v Bělorusku. Zástupci Velvyslanectví Běloruska v České republice prezentovali možnosti a podmínky působení českých firem na běloruské trhu i možné spolupráce s běloruskými firmami. Představitelé bankovního sektoru ze společnosti Sberbank přítomným firmám přiblížili možnosti podpory českých podnikatelů při vstupu na tento zahraniční trh.

   
 • V Třebíči otevřena galerie FRANTA (5.12.2014)
  V Třebíči otevřena galerie FRANTA

  Ve středu 3. prosince 2014 byla slavnostně otevřena stálá výstava výtvarných děl třebíčského rodáka Františka Mertla. Nová Galerie FRANTA obsahuje celkem 38 obrazů, grafik a soch, které světoznámý výtvarník, uměleckým jménem FRANTA, daroval městu Třebíči.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 46 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2014 > Tiskové zprávy - prosinec 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 87540

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek