Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Zdravotnictví v Kraji Vysočina > Strategie zdravotnictví

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Titul Sportovec Kraje Vysočina 2017 získali taekwondistka Iveta Jiránková a mistr světa v silovém trojboji David Lupač. Nejlepším týmem je HC Dukla Jihlava

V Havlíčkově Brodě se dnes večer udělovaly tituly v anketě Sportovec Kraje Vysočina 2017. Jeviště Městského divadla a kina Ostrov se změnilo v improvizovanou ledovou plochu, na které si úspěšní regionální sportovci převzali ocenění v celkem devíti kategoriích. Odborná porota složená ze zástupců sportovních svazů a novinářů zvolila nejlepší sportovkyní loňského roku taekwondistku Ivetu Jiránkovou a nejlepším sportovcem mistra světa v silovém trojboji Davida Lupače. Prvenství mezi kolektivy patří hokejovému klubu HC Dukla Jihlava.

Mezi juniorskými sportovními nadějemi uspěli novoměstská atletka Kateřina Pulgretová a fotbalový reprezentant do 16 let Ondřej Mastný z FKM Vysočina Jihlava. Titul nejlepšího trenéra si z Havlíčkova Brodu odnáší Petr Vlk, kterému se v loňském roce podařilo vrátit jihlavskou Duklu po 12 letech zpět do české hokejové extraligy. Ve veřejné části ankety dostali nejvíce hlasů Pavlína Havlenová z Okresního sdružení hasičů v Třebíči, která loni vyhrála prestižní evropský závod Elite race FCC (Firefighter Combat Challenge) v Polsku, a mezi kolektivy vybrala veřejnost domácí kadetský tým BM Fitness Havlíčkův Brod, který sklízí nejen republikové, ale také evropské i světové úspěchy ve step aerobicu. Ocenění za nejlepší sportovní výkon roku 2017 patří Viktoru Poláškovi, který v americkém Utahu vybojoval ve skoku na lyžích titul juniorského mistra světa. Mezi handicapovanými sportovci obhájil prvenství z loňska plavec Martin Císař.

Cenu za přínos pro sport získal na dnešním slavnostním večeru trenér Petr Ryška z jihlavského plaveckého klubu AXIS. Petr Ryška dokázal během své kariéry vychovat na Vysočině řadu špičkových plavců, které dovedl až do české reprezentace. Je zakladatelem a ředitelem každoročních velkých mezinárodních závodů AXIS CUP  a v současnosti je také předsedou Českého svazu plaveckých sportů a členem Výkonného výboru ČOV.

běh, cyklistika

6. místo na závodu Ironman v německém Regensburgu ve své věkové kategorii (4 km plavání, 180 km na kole, 42 km běhu)

atletika - běh

2. místo na Mistrovství ČR juniorek v hale (60 m překážek), 14. místo na ME juniorů (100 m překážek)

2.

Eliška Teplá - SK Nové Město na Moravě

biatlon

1. místo v celkovém hodnocení Českého poháru v kat. dorostenek st., 3. místo ve sptintu a 1. místo ve stíhacím závodě na Mistrovství ČR

1.

Kateřina Pulgretová - TJ Nové Město na Moravě

1. místo na Mistrovství ČR (běh na 1500 m), 2. místo na Mistvoství ČR (běh na 3000 m)

JUNIOR-Chlapci

3.

Jonáš Mareček - SK Nové Město na Moravě

biatlon

2. místo v celkovém hodnocení Českého poháru v biatlonu v kat. dorostenců ml., 1. místo ve sprintu a 2. místo ve stíhacím závodě na Mistrovství ČR

2.

Tobiáš Dvorský - Tělovýchovná jednota Spartak Třebíč

atletika

1. místo na Mistrovství ČR v desetiboji a 2. místo na Mistrovství ČR v sedmiboji v kategorii dorost

1.

Ondřej Mastný - FKM Vysočina Jihlava

fotbal

Reprezentant ČR U16 , sportovní stáž v Manchesteru United (Premier legue)

ANKETA VEŘEJNOSTI-Jednotlivec

1.

Pavlína Havlenová - OSH Třebíč

FCC (Firefighter Combat Challenge) a TFA (Toughest Firefighter Alive)

1. místo v nejprestižnějším evropském závodě Elite race FCC (Firefighter Combat Challenge) v Polsku, 3. místo na ME FCC (Polsko), 2. místo FCC Štětín (Polsko)

atletika

Trenér českých mládežnických reprezentantů (Janíčková, Svoboda, Dvorský), vedoucí prvoligového družstva mužů.

2.

Milan Štěpánek - TJ Jiskra Havlíčkův Brod z.s.

kanoistika

Trenér reprezentace, jeho svěřenci skončili na MS v Japonsku stříbrní na raftech R6 kategorie U23, s oddílovým kolektivem TJ Jiskra skončil na MČR 3x bronzový v R4 v kategorii U23 a v R6 v kategorii U23 3x stříbrný a 1x bronzový

1.

Petr Vlk - HC Dukla Jihlava

hokej

Trenér hokejového týmu, který se v sezoně 2016/2017 umístil na 2. místě po základní části. V play-off Dukla vyřadila HC Frýdek-Místek a Rytíře Kladno a z následné baráže po 12 letech postoupila do extraligy.

hokej

Hokejisté HC Dukla Jihlava vybojovali po 12 letech postup do extraligy.

DOSPĚLÍ – ženy

3.

Dominika Hronová - SK TAEKWONDO LACEK, z.s.

taekwondo WTF

2. místo na Mistrovství Evropy do 21 let, 9. místo na Mistrovství světa v kategorii -49 kg, na turnajích světového poháru se umístila šestkrát na stupních vítězů

2.

Tereza Horáková - Jihlavský plavecký klub AXIS, z.s.

plavání

Trojnásobná mistryně ČR na 200 m motýlek, 200 m prsa a 400 m polohový závod, absolutní vítězka seriálu Českého poháru v plavání 2017 v kategorii ženy, reprezentantka ČR

1.

Iveta Jiránková - SK TAEKWONDO LACEK, z.s.

5. místo na Mistrovství světa v kategorii -62 kg, 9. místo na Grand Prix (Rabat, Maroko) - pouze pro 32 nejlepších z olympijského  rankingu v kategorii - 67 kg, 2. na místo na Izrael open, 2. místo na Serbia open, 3. místo na Ukraine open, 3. místo na Riga open, 3. místo na Polish open

DOSPĚLÍ – muži

3.

Lukáš Topinka - Fitness Factory Jihlava

kulturistika

Mistr Evropy v klasické kulturistice do 175 cm a na Mistrovství světa získal 4. místo.

2.

Martin Prokop - Jipocar Racing Team

automobilový sport - rally

Účastník Dakaru 2017, kde se umístil celkově na 11. místě

1.

David Lupač - Powerlifting Jihlava, z.s.

silový trojboj

Mistr světa v silovém trojboji v kat. nad 120 kg (poprvé v historii Českého svazu silového trojboje se stal mistrem světa český závodník), 4. místo na Světových hrách v nejtěžší kategorii v silovém trojboji