Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Analýzy a koncepce


 

Analýzy a koncepce

Záložky hlavní nabídky

Vyberte:

Učíme se ze života pro život: Mění se vybavení učeben a kabinetů, školy mají možnost učit děti prostřednictvím digitálních programů

EU projekt
Čtyři desítky základních a středních škol na Vysočině budou vyučovat přírodovědné obory za pomoci moderního výukového software připraveného společností Corinth a Univerzitou Karlovou v Praze. „Za téměř tři milióny korun, získaných v rámci úspěšného projektu Kraje Vysočina z Evropského sociálního fondu, Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, budou moci učitelé na druhých stupních základních škol a na středních školách využívat potenciál několika stovek elektronicky zpracovaných materiálů ve formě 3D modelů, animací a videí, simulací, panoramatických fotek nebo rozšířené reality. Všechny tyto nástroje pomohou překonat zažitou výuku z učebnic a nechají děti nahlédnout do pro ně přijatelnějšího světa v digitálním prostředí,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

První ze škol, která začne aplikaci několikrát oceněnou a používanou po celém světě využívat, je jihlavská Základní škola Otokara Březiny. Zde byla dnes nová pomůcka představena za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, rektora Univerzity Karlovy Praha Tomáše Zimy a ředitele školy Pavla Říhy. Ve spolupráci s Přírodovědnou fakultou UK vznikl ojedinělý výukový program, ve kterém si mohou žáci například prohlédnout části lidského těla, stavbu rostlin, geometrické vzorce, atomy a molekuly ve 3D rozlišení, ale i videa neproveditelných nebo nepozorovaných experimentů, které nelze z důvodu extrémního nebezpečí nebo rychlosti realizovat přímo s dětmi v laboratořích. „Naším cílem je nadchnout děti ke studiu prostřednictvím něčeho nového, proto do budoucna uvažujeme i o tom, že součástí této výukové platformy budou i sady tabletů, na kterých si děti samy budou objevovat nové – zoomovat do absolutních detailů, tahem ukazováčku otáčet a prozkoumávat lidské tělo, zjišťovat jak věci rostou. Mluvím o věcech, které na obrázcích v učebnicích nenajdou,“ říká Jana Fialová s tím, že tento nový nástroj k výuce by měl na školách podpořit především oblíbenost přírodovědných oborů – fyziky, chemie, přírodovědy nebo zeměpisu. „Partnerům projektu, a to i včetně základních škol, které kraj nezřizuje, jsme nabídli možnost sáhnout si na nástroje zpestřující výuku hodiny. Jsme v době, kdy je otázkou příležitosti využít nadšení dětí o techniku a moderní trendy. Toto považuji za ideální model spojení výuky s herním světem,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.  

 

Podobná cesta netradiční výuky a podpory dosud nerealizované praxe se Kraji Vysočina vyplatila, když na školách nabídl dětem projekty stavění stavebnic. Následně vzrostl zájem o studium na technických oborech.


Kromě vybavení z projektu obdržela Základní škola Otokara Březiny darem od společnosti Corinth ještě výkonný tablet, obrazovku a tabulový systém. Toto vše dohromady se softwarem tvoří tzv. ucelené řešení Corinth učebny.



Foto: Otevření nové učebny na ZŠ Otokara Březiny v Jihlavě

mšmtprojektProjektprojektprojekt
  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
  • Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.11.2018 / 30.11.2018

Počet návštěv: 8436
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek