Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Ukrajinští uprchlíci na Vysočině se mohou do KACPU pro vyřízení víza objednat na konkrétní den i hodinu

Objednat se na konkrétní den i hodinu mohou nyní nově ukrajinští uprchlíci, kteří využívají služeb Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) pro Kraj Vysočina. „Po několika dnech zátěžového testování a po reálném nastavení časů pro správné odbavení všech agend jsme tento týden spustili elektronický systém objednávání klientů v KACPU Jihlava. Prozatím je možné využít tzv. sloty v půlhodinových intervalech 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Systém objednávání do KACPU využívá parametry už dříve osvědčeného systému, který Kraj Vysočina vyvinul pro objednávání do testovacích COVID stanů,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

REZERVAČNÍ SYSTÉM JE DOSTUPNÝ POD ODKAZEM: https://rezervace.kr-vysocina.cz/

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) pro Kraj Vysočina

Adresa: Jihlava, Tolstého 15

 

Rezervační systém komunikuje v českém i ukrajinském jazyce. Je naprogramován pro jednoduchou obsluhu. Vyžadováno je pouze několik jednoduchých kroků, které umožní vybrat datum a čas odbavení agendy, identifikaci objednávané osoby, navíc systém veškeré údaje o rezervovaném termínu odesílá pro úplnost na sdílené kontakty. Po příchodu do centra pak pouze stačí prokázat se kódem, který systém klientovi na konci registrace vygeneroval. Rezervovaný termín je nutné využít.

 

Rezervaci je možné provést jak ze vzdáleného PC, tak prostřednictvím informačních kiosků umístěných na několika místech v KACPU, s rezervací termínu přímo na místě mohou pomoci i asistenti. Rezervace pro vyřízení vízové povinnosti NENÍ POVINNÁ. Počet volných termínů pro objednání na konkrétní dny a hodiny je postaven tak, aby mohly být plynule vyřizovány i osoby, které přijdou bez jakékoli rezervace. „Systém umožní klientům návštěvu centra pohodlně plánovat. Především, pokud pojedou ze vzdálenějších míst regionu, tuto službu ocení. Tým centra bude moci částečně regulovat vytíženost pracovišť, systém pomůže efektivně využít všechny dostupné kapacity,“ doplnil hejtman Vítězslav Schrek s tím, že systém objednávání je flexibilní, krajští informatici ho mohou kdykoli přizpůsobit novým skutečnostem nebo ho doplnit o další funkcionality, které si vyžádá např. Krizový štáb Kraje Vysočina.

 

Statistika odbavených osob, které prošly KACPU pro Kraj Vysočina, je denně aktualizována na adrese: https://www.kr-vysocina.cz/statistika-kacpu/ds-304985/p1=117393. Od 2. 3. pomohlo asistenční centrum vyřídit povinné doklady více než 7 tisícům válečných uprchlíků, čtyři stovky požádaly o ubytování, které zprostředkovala Správa uprchlických zařízení nebo Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina. KACPU pro Kraj Vysočina nyní odbavuje v průměru 180 osob denně.

 

 Ukázka jednoduchého uživatelského rozhraní nového rezervačního systému KACPU pro Kraj Vysočina

Kacpu
kacpuKACPU

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.3.2022 / 26.3.2022

Počet návštěv: 1539
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek