Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - únor 2015

 
 
 • Hejtman navštívil severovýchodní část Vysočiny (9.2.2015)
  Hejtman navštívil severovýchodní část Vysočiny

  Při svém celodenním výjezdu navštívil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek další obce regionu. Poslední lednový pátek věnoval severovýchodní části kraje a jeho prvním cílem byl Jimramov. Při setkání s vedením obce byla diskutována témata dopravní obslužnosti, údržby silnic i potíže při výkupu pozemků nutných pro realizaci projektu protipovodňových opatření. Druhým navštíveným místem byla Svratka. Jedná se o jedno z nejvýše položených měst Vysočiny a s tím je spojená i nesnadná údržba silnic v zimních měsících. Potíže městu přinášejí i klesající počet obyvatel a jejich migrace do okolních obcí. Důvodem je zejména nedostatek stavebních parcel pro individuální výstavbu. Ač se vedení města snaží o zasíťování nových pozemků, není v možnostech rozpočtu města uspokojovat všechny potřeby zájemců, a to ani s využitím dostupných státních dotačních titulů. Naopak velkou spokojenost vyjádřil starosta Svratky František Mládek s investicemi kraje do rekonstrukcí silnic v okolí města.

   
 • Zákaz návštěv v Nemocnici Pelhřimov (9.2.2015)
  Nemoc.

  S účinností od zítřka, tj. 10.2.2015 až do odvolání jsou v důsledku chřipkového onemocnění zakázány návštěvy na lůžkových odděleních Nemocnice Pelhřimov. V praxi to znamená, že od zítřejšího dne jsou návštěvy zakázány ve všech pěti nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina. Pouze v případě Nemocnice Nové Město na Moravě se zákaz omezuje na vybraná oddělení.

   
 • Hejtman Kraje Vysočina řešil budoucnost krajské dopravy s europoslancem Pavlem Pocem (9.2.2015)
  Brusel

  Letošní první pracovní návštěva hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka v Bruselu byla, kromě jiného, zaměřena především na problematiku budoucího čerpání evropských dotací především do rozvoje krajské dopravní infrastruktury. Toto téma otevřel při společném jednání také europoslanec Pavel Poc. „Pan poslanec se zajímal především o naše záměry rozvoje veřejné regionální dopravy s vazbou na krajské město Jihlava, o současný stav vedení vysokorychlostní trati a informovanost o tomto projektu,“ zmínil střípky z jednání hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Václav Klaus navštíví Vysočinu (6.2.2015)

  Na pozvání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka navštíví v pondělí 9. února 2015 Kraj Vysočina profesor Václav Klaus. V odpoledních hodinách si oba spoolečně prohlédnou výstavu Poklady Vysočiny v expozicích Oblastní galerie v Jihlavě a v Muzeu Vysočiny Jihlava.

   
 • Kraj Vysočina přivezl Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů do Bruselu (6.2.2015)
  Ozvěny MFDF

  Už potřetí Ozvěny festivalu dokumentárních filmů Jihlava doputovaly do Bruselu. České centrum v Bruselu ve spolupráci se Zastoupením Kraje Vysočina v Bruselu, městem Jihlava a bruselským artovým kinem Nova naplánovaly promítání autorských dokumentárních filmů ve dnech od 4. do 22. února 2015 v kině Nova a v Evropském parlamentu. Oficiálního zahájení v europarlamentu se osobně účastnila také eurokomisařka Věra Jourová nebo europoslanec Pavel Poc, oba nad akcí převzali záštitu. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka patří bruselské Ozvěny MFDF mezi důležité prezentace kraje v zahraničí, potěšující je stále větší zájem diváků o vybrané promítané dokumenty.

   
 • Drahé kameny i Mistr Jan Hus, o tom všem a mnohém dalším budou přednášky v třebíčském muzeu (5.2.2015)
  Drahé kameny i Mistr Jan Hus, o tom všem a mnohém dalším budou přednášky v třebíčském muzeu

  Muzeum Vysočiny Třebíč připravilo každoroční jarní cyklus přednášek, v jehož rámci bude prezentováno celkem pět zajímavých a pestrých témat. Posluchači jsou zváni na přednášku o drahých kamenech, cestovatelskou besedu o Nepálu, pořad s lidovými písněmi, vzpomínkové podvečery na Mistra Jana Husa a na ukončení druhé světové války.

   
 • Nezisková organizace EDULAB nabízí termíny školení učitelů zapojených do Programu podpory digitalizace škol (5.2.2015)
  Nezisková organizace EDULAB nabízí termíny školení učitelů zapojených do Programu podpory digitalizace škol

  Jedná se o školení, která jsou prakticky orientovaná na práci s digitálním vzdělávacím obsahem, aplikacemi a moderními technologiemi. Školení jsou rozdělena pro učitele mateřských škol, dále pak pro učitele základních a středních škol zapojených do Programu podpory digitalizace škol. V rámci školení se pedagogové mimo jiné seznámí se vzdělávacím portálem eKabinet.cz, s digitálním vzdělávacím obsahem, nástroji na tvorbu příprav na hodiny a domácích úloh pro žáky.

   
 • Kraj Vysočina letos na propagaci zemědělských akcí uvolní 950 tisíc Kč (4.2.2015)
  Kraj Vysočina letos na propagaci zemědělských akcí uvolní 950 tisíc Kč

  Stejně jako v minulých letech tak i letos Kraj Vysočina podpoří částkou 950 000 korun pořádání a organizaci soutěží a výstav zaměřených na zemědělskou prvovýrobu. „Účelem této podpory je přiblížit agrární sektor široké veřejnosti. Obdobným způsobem mohli organizátoři žádat i v loňském roce,“ informoval radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

   
 • Kraj pokračuje v přednáškách pro veřejnost (4.2.2015)
  Kraj pokračuje v přednáškách pro veřejnost

  Od dnešního dne se do sídla Kraje Vysočina vrací oblíbené přenášky pro veřejnost. Blok pravidelných setkání určených zejména pro publikum v předseniorském a seniorském věku odstartoval „Kurz přežití 100 let“. Posluchače jím provedl lektor Martin Chlupáč, který se zabývá trénováním paměti.

   
 • Cyklodoprava a cykloturistika 2015 – grantový program Fondu Vysočiny (3.2.2015)
  Cyklodoprava a cykloturistika 2015 – grantový program Fondu Vysočiny

  Zastupitelstvo Kraje Vysočina vyhlásilo poprvé grantový program Fondu Vysočiny „Cyklodoprava a cykloturistika 2015“ s celkovou finanční alokací 1,5 milionu korun. Ten je rozdělen do dvou podprogramů. V rámci první oblasti je program zaměřený na podporu obnovy a budování doprovodné infrastruktury na cyklotrasách a druhý podprogram sledující zejména dopravně-bezpečnostní aspekt cyklodopravy určený pro města a obce je určen na podporu zpracování projektové dokumentace cyklostezek.

   
 

Zobrazeno je 10 z celkem 50 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2015 > Tiskové zprávy - únor 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 86966

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek