Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Školský portál > Mládež a sport > Zpravodaj novinek


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Zpravodaj novinek

Záložky hlavní nabídky

Vyberte:

V Bystřici nad Pernštejnem se učí s Corinthem

V Bystřici nad Pernštejnem se učí s Corinthem
Projekt Implementace Krajského akčního plánu Učíme se ze života pro život, který začal v únoru loňského roku, úspěšně pokračuje v realizaci projektových aktivit. V závěru minulého týdne proběhla na partnerské základní škole v Bystřici nad Pernštejnem sídlící v Nádražní ulici aktivita s názvem Učíme se s Corinthem. Šlo o představení softwaru Corinth a jeho využití ve výuce. Aplikace je jedním z typových vybavení, které si v rámci projektu mohly pořídit jak základní, tak i střední partnerské školy.
 

 
 

Software obsahuje vizuální knihovny výukových interaktivních 3D modelů, s nimiž lze pracovat nejen v samotné aplikaci, ale přenášet je do prezentací, programů či jiných dokumentů v rámci prostředí Microsoft Office. Učitel Michal Neterda z hostitelské školy zaujal svojí praktickou ukázkou a prezentací nejen přítomné zástupce dalších partnerů projektu, ale také významné hosty. Byli jimi náměstek hejtmana Martin Kukla a Marcela Havrilová, která vede v Microsoftu oblast školství pro Slovensko a Českou republiku. Kromě představení softwaru Corinth a ukázek jeho praktického využití ve výuce si účastníci mohli vyzkoušet také virtuální realitu s využitím tohoto programu. Martin Kukla v úvodu setkání pak doplnil: „Vybavení, které si školy mohly pořídit, je v součtu přibližně za 60 milionů korun. V případě základních škol jde zejména o chytré mobilní telefony pro každého aktivního učitele zapojeného do projektu, a těch je více než 400, dále tablety k měřícím sadám a mobilní tabletové učebny, měřící sady Pasco a Vernier, stavebnice Merkur, Teifoc, notebooky, roboty Ozobot a Bofin, dataprojektory a software SketchUp PRO a Corinth. Střední školy pořizovaly kromě výše uvedeného také vybavení pro výuku především odborných předmětů.“ 


Marcela Havrilová se ve svém příspěvku věnovala také digitální transformaci ve vzdělávání, zdůraznila důležitou úlohu Microsoftu, který by měl v této oblasti pomoci reagovat na aktuální stav a přinášet do škol to, co jim pomůže se měnit a připravovat dnešní mladé lidi pro svět zítřka.


Zástupci firmy Corinth Martin Bukáček a Luděk Atlmann ve svých příspěvcích zmínili ojedinělost řešení implementace krajského akčního  plánu na Vysočině, které přineslo do škol software Corinth za téměř 2,8 milionu korun, Základní škola v Bystřici nad Pernštejnem, Nádražní 615 pak pořídila v rámci projektu kompletní knihovnu, tedy všechny dostupné moduly.


Cílem projektu, který realizuje Kraj Vysočina, je vytvořit ve školách aktivizující učební klima nezbytné pro rozvoj kompetencí žáků na 2. stupni ZŠ a na SŠ v kraji. Do projektu s rozpočtem téměř 83 milionů korun je zapojeno ve formě finančního partnerství 31 ZŠ, 33 SŠ a Projektová kancelář Kraje Vysočina. Projekt je v počtu finančních partnerů naprosto ojedinělým, stejně tak na rozdíl od ostatních krajů, unikátním způsobem podporuje také žáky na 2. stupni ZŠ. Realizace projektu skončí 31. 12. 2020 a jeho financování je zajištěno z OP VVV, státního rozpočtu a rozpočtu Kraje Vysočina. 

corinth
corinth
corinth
corinth
op vvv
  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 31.10.2019 / 31.10.2019

Počet návštěv: 5147
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek