Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

V Jihlavské ZOO rozšířili službu projektu Euroklíč. Kraj ji podpořil padesáti tisíci korun

Jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů na Vysočině ZOO Jihlava rozšíří možnosti využívání Euroklíče. Ten umožňuje lidem se sníženou schopností pohybu, seniorům a rodinám s dětmi do tří let rychlý přístup k vyhrazeným výtahům, plošinám nebo například toaletám prostřednictvím speciálního klíče. „Euroklíčem je nyní nově osazena už instalovaná plošina v pavilónu žiraf. Technické řešení mohlo být realizováno i díky padesátitisícovému příspěvku Kraje Vysočina. Se stejnou částkou pro Národní radu osob se zdravotním postižením ČR počítáme v rozpočtu i příští rok,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.
 

 
 

„Jsem velmi potěšen, že představení projektu EUROKLÍČ v Kraji Vysočina proběhlo právě u nás v jihlavské ZOO. Bezbariérovost je naším velkým tématem, i proto jsou na většině našich sociálních zařízení nainstalovány Eurozámky, stejně jako na plošinách. Navíc nabízíme bezplatné zapůjčení invalidních vozíků. Snažíme se být skutečné přístupnou ZOO,“ říká Jan Vašák ředitel ZOO Jihlava.

 

„Projekt Euroklíč se těší pozornosti mnoha provozovatelů veřejně přístupných objektů, jako je například i jihlavská ZOO. Nic z toho by ale nebylo možné, bez dlouhodobé podpory Ministerstva pro místní rozvoj a jednotlivých krajů. Kraj Vysočina v roce 2019 investoval do realizace projektu Euroklíč 50 000 Kč, za což jsem velmi rád a pevně doufám, že budeme spolupráci v oblasti odstraňování bariér i nadále rozvíjet,“ řekl Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, který přijal nabídku ke krmení jihlavských žiraf a také vyzkoušel funkčnost výtahové plošiny v ZOO Jihlava.

 

„Jsme připraveni projekt podpořit opakovně a pomoci tak vytvořit podmínky pro ulehčení důsledků specifických typů zdravotního postižení. V současné době je v celém Kraji Vysočina nainstalováno 53 Eurozámků a očekávám, že se budou šířit i nadále. Jsem přesvědčený, že projekt Euroklíč nabízí dostupné řešení zdánlivě drobných problémů, které však lidem se zdravotním postižením značně komplikují život,“ zdůvodnil krajskou podporu Martin Kukla.

 

Realizaci projektu Euroklíč v Kraji Vysočina podporuje i Vítězslav Schrek, ředitel krajem zřizovaného Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí a zastupitel statutárního města Jihlava: „Přál bych si, aby se projekt Euroklíč, ale i další projekty, které řeší skutečné potřeby obyvatel našeho kraje, staly přirozenou součástí našeho života. Abychom je vnímali jako přínos a podporu, nikoli jako nepříjemnou povinnost nebo dokonce omezení.“

euroklíčEuroeuroklíč
  • S využitím materiálu Národní rady osob se zdravotním postižením ČR
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.12.2019 / 19.12.2019

Počet návštěv: 4456
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek