Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

V Kraji Vysočina se uskuteční I. ročník Festivalu studentské audiovizuální tvorby

START FILM
V červenci se do Bystřice nad Pernštejnem sjedou všichni příznivci audiovizuální tvorby. Ve dnech 22. až 26. července se ve městě pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka uskuteční START FILM FEST, který vymyslel ředitel Kinematografu bratří Čadíků Josef Čadík a pro realizaci nadchl starostu Bystřice nad Pernštejnem Karla Pačisku i ředitele tamější Vyšší odborné školy a Střední odborné školy zemědělsko-technické Miroslava Nováka. „Chtěli jsme vytvořit festival, který v Česku nemá obdoby a zapojit studenty středních škol, později ale začali reagovat vysokoškoláci, že by se festivalu také rádi zúčastnili. Navíc nadšení ze strany města Bystřice i tamější krajské školy projekt žene kupředu,“ prozradil Josef Čadík.
 

 
 

„Cílem festivalu, který je určený pro studenty středních a vysokých škol zaměřených na audiovizuální tvorbu i širokou veřejnost, je nabídnout nové zážitky, vyměnit si zkušenosti, seznámit se a získat zajímavé kontakty,“ uvedl ředitel připravovaného festivalu Lukáš Skupa.


Na START FILMu se bude tvořit, soutěžit a organizátoři připravují i zábavný doprovodný program, jehož součástí budou každodenní filmové projekce pod širým nebem Kinematografu bratří Čadíků. „Jádrem festivalového programu budou workshopy určené mladým talentům a také teoretičtěji pojaté dílny vedené známými režiséry, scenáristy, spisovateli i dalšími odborníky. Zájemci se můžou přihlásit například na tvůrčí psaní s Michalem Vieweghem nebo na trikové efekty s Borisem Masníkem,“ doplnil Lukáš Skupa s tím, že právě spisovatel Michal Viewegh první ročník festivalu slavnostně zahájí v pátek 22. července v bystřickém kulturním domě.


Součástí festivalu, který je primárně určený budoucím filmařům, je soutěž středoškolské a vysokoškolské audiovizuální tvorby, do které se můžou zájemci hlásit už nyní. Do čtyř kategorií Animace, Dokument, Hraný film a Reklama je možné přihlásit všechna kvalitní a něčím výjimečná díla, která vznikla v letošním školním roce 2015/2016.


Festival uzavře slavnostní vyhlášení cen pro nejlepší studentské filmy.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 31.5.2016 / 31.5.2016

Počet návštěv: 6936
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek