Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

V Křižánkách otevřeli nové Komunitní centrum STODOLA

V Křižánkách otevřeli nové Komunitní centrum STODOLA
V malé obci Křižánky na Novoměstsku otevřeli o víkendu za účasti náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj Hany Hajnové nově zrekonstruované komunitní centrum STODOLA. „Věřím, že tento objekt v historickém jádru obce, jehož rekonstrukce se viditelně vydařila, bude plnit svůj účel a přispěje k dalšímu oživení společenských aktivit a k dalšímu rozvoji obce,“ popřála Hana Hajnová místním. Zároveň poukázala na to, že velmi ráda přijala pozvání k návštěvě této obce, která se v různých krajských soutěžích pravidelně umísťuje na předních pozicích. Stejně jako v nedávné soutěži ROK ŽIVOTA v obcích Kraje Vysočina, kde Křižánky získaly první místo v hodnocení odborné poroty.
 

 
 

lavnostního přestřižení pásky se zhostily děti z místní ZŠ a MŠ, které centrum, jako zástupci nejmladší generace obce, budou také v budoucnu nejvíce využívat. Pro přítomné si děti připravily krátký kulturní program s písničkami.


Rekonstrukce se podařila díky finanční podpoře z Integrovaného regionálního operačního programu. Společenské prostory byly vytvořeny v původní hospodářské budově Panského domu. Šlo o náročnou přestavbu v památkově chráněné nemovitosti. Do prací se zapojili i místní řemeslníci, kterým při slavnostním otevření starosta Jan Sedláček jmenovitě poděkoval.


Součástí programu slavnostního otevření byla i prohlídka dalších projektů, které jsou ve fázi realizace nebo po dokončení. Jedním z nich je i projekt na vybudování tří sociálních bytů s celkovou kapacitou šest lůžek především pro mladé rodiny s nízkými příjmy, které mohou využívat do doby, než se zlepší jejich finanční situace. Další cílovou skupinou pro tento typ bydlení jsou naopak senioři, kteří již nemohou udržovat své domy a jenom s obtížemi se starají sami o sebe. Tito jsou často na sklonku svého života nuceni se odstěhovat z obce, tedy z místa, kde prožili celý svůj život, do pro ně cizích vzdálenějších sídel s domy s pečovatelskou službou. Obec již v minulosti několik sociálních bytů vybudovala, ale zájem stále převyšuje současné možnosti.


Dalším z projektů je Vzdělávací centrum, které bylo vybudováno v nástavbě nad místní prodejnou smíšeného zboží. Budova je vybavena bezbariérovým přístupem. K dispozici jsou dva sály, které je možné v případě potřeby spojit nebo naopak rozdělit pomocí mobilní zástěny. Součástí je vybavená kuchyňka, sociální zařízení a menší počítačová učebna.


Na snímku níže: náměstkyně hejtmana Hana Hajnová a starosta Křižánek Jan Sedláček

hajnová

stodola

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.6.2021 / 28.6.2021

Počet návštěv: 2747
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek