Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Portál územního plánování a stavebního řádu KrÚ Kraje Vysočina > Oddělení stavebního řádu > Metodiky


 

Ve Skutku roku 2020 uspěla veřejná sbírka pro rozhodčího, gymnazisté z Humpolce nebo autoři knih. Další ocenění v anketě putují právnickým osobám

Ve Skutku roku 2020 uspěla veřejná sbírka pro rozhodčího, gymnazisté z Humpolce nebo autoři knih. Další ocenění v anketě putují právnickým osobám
Na začátku letošního roku vyhlásilo Zastupitelstvo Kraje Vysočina už 12. ročník ankety Skutek roku, která se snaží ocenit dobrovolné skutky a projekty, které v roce 2020 nejvíce přispěly k rozvoji regionu. V anketě se sešlo celkem 60 nominací a v průběhu března rozhodla veřejnost o čtyřech vítězných jménech fyzických osob, odborná porota pak přidala dalších sedm oceněných právnických projektů. Výsledky ankety Skutek roku 2020 dnes na svém zasedání potvrdili krajští zastupitelé. „Cena Skutek roku je výrazem poděkování všem, kteří vykonali v našem kraji něco mimořádného nad rámec svých povinností a bez ohledu na svůj osobní prospěch. Právě občanská angažovanost, dobrovolnictví a ochota věnovat svůj čas ve prospěch druhých byly v loňském roce často skloňovanými hodnotami, které touto anketou pomůžeme zviditelnit a ocenit,“ uvedla náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová s tím, že ceny budou vítězům předány individuálně.
 

 
 

Výsledky ankety Skutek roku 2020:

  • fyzické osoby:

Sociálně-zdravotní oblast

Rozhodčí z Vysočiny – Ocenění získali pánové Martin Nenadál, Ivo Nádvorník, Zdeněk Dobrovolný, Marek Švehla a Miroslav Holub za uspořádání veřejné sbírky na pomoc svému kolegovi rozhodčímu Pavlovi Nenadálovi, který v důsledku úrazu podstoupil podkolenní amputaci nohy. Vybrané prostředky ve výši 900 000 Kč byly využity na rekonstrukci bytu, kvalitní protézu nohy, schodišťovou židli a nákup zdravotní postele, která je vyšší a lépe se na ní nazouvá protéza..

rozhodčí Nenadál



Životní prostředí a zemědělství

Václav Augustin – Lesák, myslivec, sokolník, a především odborník na dravé ptactvo se dělí o své poznatky a návody k výcviku dravců a také některé zajímavé příběhy týkající se lovu s dravci již ve své druhé vydané knize, kterou dokončil v loňském roce. Václav Augustin se myslivosti, sokolnictví a výcviku dravců věnuje už zhruba čtyři desítky let a psaní o této problematice od roku 2011. Publikace by mohla oslovit sokolníky a myslivce v celé republice, ale i veřejnost z řad milovníků a obdivovatelů přírody nebo jen zájemce o fotografie, kterých je zde okolo 800.

sokolník Augustin



Volný čas dětí a mládeže

Hana Havelková a studenti gymnázia v Humpolci – Koncerty „Pod okny“ uspořádala parta mladých studentů a nadšených muzikantů, kteří studují nebo studovali hru na hudební nástroje, zpěv i tanec na ZUŠ Gustava Mahlera v Humpolci pro potěchu klientů a jako poděkování personálu domovů pro seniory a LDN v Humpolci. Zpívali a hráli především lidové a tradiční písničky. Svým aktivním přístupem tak podpořili i utváření školní komunity ve městě.

studenti Humpolec



Poradenství, osvěta, vzdělávání

František Hynek –  obdivuhodný člověk ze Žďáru nad Sázavou, který přesto, že žije s kombinovaným postižením,  dokončil knihu pro děti a žije plnohodnotný život. Sám si upravil počítač, aby na něm mohl pracovat a ve svých sedmdesáti letech se naučil psát v kurzu psaní. Za svou literární činnost získal řadu diplomů v literární soutěži hluchoslepých O cenu Hieronyma Lorma, kterou pořádá spolek LORM, z. s.

Hynek

 


  • právnické osoby:

Sociálně-zdravotní oblast

Sdílení, o. p. s.  Telč – Realizace fundraisingové aktivity Dobrovolný pošťák. Za ušetřené peníze za roznos tradičních předvánočních letáků díky pomoci stovky dobrovolníků, kteří reagovali na facebooku výzvu „Staň se dobrovolným pošťákem Sdílení“, koupil spolek koupací vanu. Jako reakci na letáky veřejnost poslala na sbírkový účet 534 000 Kč. Letáky roznášeli dospělí, děti, celé rodiny nebo dobrovolní hasiči.

Telč



YMCA, z. s. Pelhřimov – Projekt „Krabice od bot“ zprostředkoval dárky od štědrých dárců pro 200 dětí, které se ocitly v nelehké situaci. Díky projektu tak mohly zažít opravdové Vánoce děti v DD v Senožatech, děti z rodin v hmotné nouzi z Pelhřimovska a také děti z terénního programu Sovy a sociální služby Klubíčko, který provozuje jihlavská Charita.

Pelhřimov



Životní prostředí

Radkovice u Budče – Jako reakci na umírání stromů způsobené kůrovcovou kalamitou uspořádal obecní úřad soutěž ve sběru plodů listnatých stromů, do které se zapojilo 15 místních rodin. Celkem bylo nasbíráno 335 kg žaludů a 520 kg kaštanů. Nasbírané plody byly vysety do oplocenky v obci a následně budou sazenice přemístěny do obecních lesů.

Radkovice



Poradenství, osvěta, vzdělávání

Výchovný ústav, ZŠ, SŠ a Středisko výchovy Velké Meziříčí, odloučené pracoviště Janštejn – Dívky z ústavu si na vlastní kůži vyzkoušely pořádání benefiční akce. Výtěžek v hodnotě 50 000 Kč putoval na veterinární péči psích kamarádů v azylu Dej Pac! Dívky se také věnovaly pravidelné sociální pomoci formou dobrovolnické činnosti pro seniory v janštejnském Domově s pečovatelskou službou a LDN Počátky. Seniorům četly, povídaly si s nimi nebo je doprovázely na jejich akce. Se seniory v DPS chodily hrát společenské hry a připravily pro ně vánoční a velikonoční vystoupení  scénky, zpěv, recitace.

Janštejn



Volný čas dětí a mládeže

Gymnázium a SOŠ Moravské Budějovice – Skupina studentů GMBproMB (Gymnázium Moravské Budějovice pro město Moravské Budějovice) zrealizovala i přes covidovou situaci několik akcí: Basketwall - pomalování šedé betonové zdi u hřiště na sídlišti, Promeetačka – malý dvoudenní filmový festival v parku před školou, sportovní den MexicoCup a akci Kosička (Kosová+ lavička), posezení u navštěvované cyklostezky. Jedna z nejmenších středních škol v našem kraji tak využila potenciál šikovných mladých lidí ke zvelebení města a podporu aktivního života v něm.

MorBud



Klub českých turistů, Humpolec – Klub českých turistů, odbor Šlápoty Hněvkovice u Humpolce zorganizoval 10. 10. 2020 v 10:00 hodin otevření první vozíčkářské trasy na Vysočině v Humpolci pod Orlíkem s podtitulem „Za Hliníkem do Humpolce“. Vozíčkářská trasa začíná u restaurace Saloon Zlatá podkova u jezdeckého závodiště v Humpolci. Na startu je několik parkovacích míst, bezbariérová restaurace a WC. Celý úsek je vyznačen směrovkami s piktogramem vozíčkáře. Okruh je navržen jako jednosměrný proti směru hodinových ručiček. Je dlouhý 3 kilometry s převýšením 72 metrů.

Humpolec



Ekonomická

Sociální podnik Hany Novákové, Maleč – Cílem rodiny Novákových z Malče a jejích přátel bylo vytvořit v obci s 500 obyvateli obchod, kavárnu, zázemí pro turisty a cyklisty, místo pro akce, a hlavně místo pro setkávání. Prodávají zde bezobalové a místní produkty (57 druhů potravin), prací a úklidové prostředky do domácnosti, čerstvě vyrobené zákusky a pečivo z lokálních surovin. Nabízí zde i možnost setkávání místních obyvatel a chalupářů. Krámek vytvořil tři pracovní místa ženám z cílové skupiny dlouhodobě nezaměstnaných. Původní název obchůdku „KRÁMEK s DOBROtaMY“ obsahoval zájmeno MY, označení pro všechny, kterým je Maleč domovem.

Maleč


  • Petr Holý, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.5.2021 / 11.5.2021

Počet návštěv: 5331
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek