Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 

Ve Věži funguje komunitní bydlení pro osoby s chronickým duševním onemocněním

Věž
Kraj Vysočina předal k užívání speciální komunitní domácnosti, tentokrát pro osoby s chronickým duševním onemocněním ve Věži. „12 klientů s nižším stupněm postižení se od Nového roku bude učit o sebe starat, a to včetně vaření, úklidu, praní prádla a dalších činností, souvisejících s životem v běžné domácnosti. Bude to velká výzva pro klienty i personál. Pokud se start podaří, mají tito klienti velkou šanci zvládnout návrat do normálního života a začít fungovat třeba i bez nutnosti setrvání v pobytových sociálních či zdravotních zařízeních,“ popsal význam komunitního bydlení pro osoby s postižením radní pro oblast sociálních věcí Kraje Vysočina Jan Tourek.
 

 
 

Domov ve Věži, v rámci kterého budou komunitní domácnosti fungovat, je jediným pobytovým zařízením pro osoby s chronickým duševním onemocněním v Kraji Vysočina a starají se zde celkem o 91 klientů. Otevřením nových domácností dochází nejen k navýšení kapacity zařízení, ale také k  výraznému zkvalitnění integrace klientů. Z ústavní péče, kde klienti téměř nemají možnost zapojit se do běžných každodenních úkonů souvisejících s chodem domácnosti, se někteří z nich přestěhují do domácností, kde se s pomocí personálu začnou o vše starat. „Nebude to pro ně jednoduché, ale jsou velice pozitivně namotivováni a věřím, že postupně vše zvládnou. Budeme jim s personálem maximálně nápomocni,“ podpořil klienty ředitel Domova ve Věži Vladimír Frič.


Dva komunitní domky se nacházejí v nové zástavbě obce Věž, v blízkosti hlavního objektu. Pozemky pro stavbu poskytla zdarma obec Věž. Stavba byla realizována v rámci dotační programu IROP, ze kterého se Kraji Vysočina podařilo získat 90% nákladů.

 

VěžVěžtVěž

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.12.2022 / 19.12.2022

Počet návštěv: 776
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek