Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor informatiky > Metodiky
Studenti měli možnost vyslechnout nabídku jednotlivých prezentujících a v malých skupinkách se mohli dotazovat na detaily aktivit, které je zaujaly. Kraj Vysočina představil možnosti studia v partnerských regionech, například program Rok v Champagne-Ardenne, a na to navazující systém stipendií. Studenty zaujal také program eTwinning, který nabízí školám a jejich pedagogům zařadit do běžné výuky nefinanční typ evropského projektu a studentům tak výuku zpestřit. Stoleček Zdravého kraje Vysočina informoval o oblastech, ve kterých působí a o aktivitách, do kterých se mohou studenti aktivně zapojit. Evropský region Dunaj-Vltava prezentoval informace o tomto partnerském svazku a studijních i pracovních možnostech v rámci tohoto regionu. O německy hovořící regiony byl v Třebíči velký zájem, a tak se studenti živě zapojovali do diskuse se zástupci projektu Do Německa na zkušenou nebo společnosti Mann+Hummel, která už nyní s některými třebíčskými školami aktivně spolupracuje a podporuje rozvoj jazykových dovedností žáků. Příjemným zpestřením opět byli dobrovolníci při Hodině H, kteří si se studenty anglicky povídali o Evropské dobrovolné službě. Hodina H představila také mnoho možností, jak vycestovat do zahraničí například v rámci Erasmus+ nebo Eurodesk. O brigádách nebo dobrovolnických workcampech se studenti dozvěděli u organizací Inex-SDA – Sdružení dobrovolných aktivit nebo AFS. Eurocentrum Jihlava si připravily informace ohledně Evropské unie a evropských fondů. O příležitostech pracovat v zahraničí se diskutovalo u zástupce Eures - Evropská síť pracovních míst a Centrum pro talentovanou mládež se prezentovalo s nabídkou on-line kurzů.
Studenti i pedagogové si odnesli mnoho potřebných informací a na veletrh reagovali velmi pozitivně. Byli aktivní a dotazovali se na podrobnosti.
Ondřej Láznička, Michael Průcha a Martin Sobotka (Vyšší odborná škola a Střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč): „Forma veletrhu je velmi dobrá. Informace se dostanou přímo k nám. Určitě bychom uvítali, kdyby se taková akce opakovala. Je perfektní, kolik nových informací jsme na veletrhu získali a asi nejvíce nás zaujaly workcampy.“
Jan Drobílek (učitel anglického jazyka, Gymnázium Třebíč): „ Veletrh je velmi přínosný i pro pedagogy, jelikož zde můžeme načerpat inspiraci, jak ozvláštnit běžnou výuku a tak více namotivovat studenty ke studiu cizích jazyků.“
Z reakcí studentů, pedagogů i samotných prezentujících jasně vyplývá, že všech 5 veletrhů mezinárodních příležitostí pořádaných v Kraji Vysočina bylo úspěšných. Více jak 1 000 studentů středních škol se seznámilo s mezinárodními aktivitami, s tím, že informace předají dále svým spolužákům např. prostřednictvím školních parlamentů. Inspiraci načerpalo také zhruba 30 pedagogů.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se