Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina
Kraj Vysočina ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Kraje Vysočina a Policejní akademií pořádal již pošesté mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Konference se uskutečnila 13. a 14. října 2016 v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě.
Složka dokumentů: Semináře, školení
Zhruba osmdesát specialistů se sjelo do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě, aby se zúčastnilo 6. ročníku mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Cílem setkání pracovníků od policie, ze sociální oblasti i školství je seznámit se prostřednictvím odborných příspěvků s novými poznatky a trendy v oblasti kyberkriminality a naopak elektronické bezpečnosti a navzájem si předat zkušenosti a sdílet informace.
Složka dokumentů: Tiskové zprávy - říjen 2016
Aktuálně dvou soutěží spojených s tématem elektronické bezpečnosti v Kraji Vysočina se můžou zúčastnit žáci a studenti z Vysočiny. Už po šesté je připravila pracovní skupina zabývající se problematikou elektronické bezpečnosti. Soutěžící se můžou těšit na znalostní kvíz, na tvorbu videí, plakátů nebo fotorománů, a nově se do aktivit mohou zapojit i školy.
Složka dokumentů: Tiskové zprávy - září 2016
Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti představila již pošesté soutěž týkající se právě tématu elektronické bezpečnosti. I v letošním roce se žáci a studenti v Kraji Vysočina setkají s řadou novinek. V letošním roce se jedná o soutěže dvě.
Složka dokumentů: Aktuality
Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti pořádala 16. května 2016 Seminář k elektronické bezpečnosti. Seminář bylurčen pro odbornou veřejnost, informatiky, pracovníky škol a školských zařízení, apod. Na semináři vystoupili zástupci pracovní skupiny elektronické bezpečnosti, Policie ČR, OSPOD, CSIRT.CZ nebo sdružení CESNET.
Složka dokumentů: Semináře, školení
Dnešním dnem startuje soutěž projektu Kraje pro bezpečný internet. Pro žáky a studenty základních a středních škol je připraveno devět e-learningových lekcí, na které navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování o hodnotné ceny od partnera projektu, společnosti Microsoft. Vítězové se můžou těšit na herní konzole, tablety a mobilní telefony.
Složka dokumentů: Tiskové zprávy - květen 2016
Už tři školy v Kraji Vysočina se pyšní značkou eBezpečná škola. Získaly ji Česká zemědělská akademie v Humpolci, Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí, Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa, Hotelová škola a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Třebíč. „Těmto školám není problematika elektronické bezpečnosti jak z hlediska technického, tak prevence sociálně patologických jevů lhostejná. Prokázaly to i tím, že splnily několik předem daných přísných kritérií,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Složka dokumentů: Tiskové zprávy - únor 2016
Rada Kraje Vysočina schválila svým usnesením dne 16.února Akční plán elektronické bezpečnosti pro rok 2016 a plnění Akčního plánu 2015.
Složka dokumentů: Aktuality
Ke Dni bezpečnějšího internetu připravil projekt Kraje pro bezpečný internet s partnery Národním centrem bezpečnějšího internetu a společností Microsoft video Chraňte se na internetu! Ve videu vystupuje ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Složka dokumentů: Aktuality
Den bezpečnějšího internetu připadá tento rok na 9. února. Kraj Vysočina se problematice elektronické bezpečnosti mimo jiné věnuje v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.
Složka dokumentů: Aktuality
V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet byly spuštěny e-learningové lekce pro učitele.
Složka dokumentů: Aktuality
Sídlo Kraje Vysočina se stalo důstojnou kulisou pro ocenění vítězů letošního ročníku soutěže Kraje pro bezpečný internet. Soutěž je zaměřena na žáky základních i středních škol. „Jejím cílem je, aby zvlášť mladí lidé uměli informační technologie užívat rozumně, aby se technika stala jejich pomocníkem, nikoli hrozbou. Projekt usiluje o to, aby si co nejvíc uživatelů internetu uvědomilo, jak zodpovědně zacházet se svými i s cizími citlivými údaji osobního charakteru, dále že je nutné vyvarovat se rozesílání řetězových e-mailů, tzv. hoaxů, a také učí, jak se zachovat např. tehdy, kdy se člověk stane obětí kyberšikany,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Pod jeho vedením projekt sdílený deseti kraji vznikal a byl podpořen Asociací krajů České republiky, Národním centrem bezpečnějšího internetu a společností Microsoft a AutoCont.
Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2016
Již dvě školy v Kraji Vysočina získaly právo na užívání značky eBezpečná škola. Jedná se o Českou zemědělskou akademii v Humpolci a Hotelovou školu Světlá a střední odbornou školu řemesel Velké Meziříčí.
Složka dokumentů: Aktuality
Soutěžní kvíz pro děti a studenty byl z důvodu zájmu prodloužen až do 15.11.2015. Šanci vyhrát pěknou cenu v podobě mobilního telefonu Lumia mají žáci a studenti tedy ještě v říjnu i v listopadu. No a samozřejmě platí, že na konci kvízu bude v rámci každého z 10 zapojených krajů do projektu KPBI vylosován výherce dalších odměn (mobil, tablet, herní konzole)
Složka dokumentů: Aktuality
Téměř stovka odborníků, specialistů, programátorů a bezpečnostních techniků jedná ještě dnes v sídle Kraje Vysočina. Společným tématem osob, které nejčastěji najdeme vnořené do kybernetického prostoru, ale stále častěji i mezi dětmi na preventivních přednáškách je elektronické násilí a kyberkriminalita páchaná na dětech a mezi nimi. „Cílem letošní páté konference je seznámit se prostřednictvím odborných příspěvků s novými poznatky v oblasti elektronické bezpečnosti a při té příležitosti sdílet a vyměňovat si dobré zkušenosti, představit úspěšné projekty a nabídnout vlastní poznatky ověřené praxí,“ uvedl za organizátory vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina Petr Pavlinec. Alarmující informace zazněla hned v úvodním příspěvku Lukáše Habicha z Vyšší policejní školy a střední policejní školy MV ČR v Praze a to, že 59,6% dětí na čtyř tisících dotazovaných školách se už setkalo s kyberšikanou.
Složka dokumentů: Aktuality
Mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí můžete sledovat online.
Složka dokumentů: Aktuality
Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Pro děti a studenty je připraven online soutěžní kvíz - při správném zodpovězení 20 otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování o ceny.
Složka dokumentů: Aktuality
Kraj Vysočina ve spolupráci s Vyšší policejní školou pořádá již počtvrté mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Konference se uskuteční 15. a 16. října 2015 v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě.
Složka dokumentů: Aktuality
Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti představila již popáté soutěž týkající se právě tématu elektronické bezpečnosti. I v letošním roce se žáci a studenti v Kraji Vysočina setkají s řadou novinek. Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.
Složka dokumentů: Aktuality
Na webových stránkách www.kpbi.cz byly spuštěny e-learningové kurzy pro děti a studenty. Chcete se dozvědět více informací o tom jak se chovat na internetu? Co se může dětem stát? Projděte si e-learningové kurzy!
Složka dokumentů: Aktuality
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se