Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Vybíráme


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Vybíráme

 
 
 • Blíží se tradiční celodenní akce v Muzeu Vysočiny Jihlava při příležitosti Dne Země (13.4.2022)
  Muzeum Vysočiny Jihlava připravuje modernizaci svých expozic

  Tato celosvětová událost je oficiálně spojená s datem 22. dubna a slouží k propagaci a podpoře ochrany životního prostředí. Akce se však konají i několik dní před a po tomto datu. „Právě proto pořádá jihlavské muzeum hravé a zábavné aktivity ke Dni Země ve středu 20. dubna. Krátkou odmlku způsobenou covidovými opatřeními muzeum letos všem účastníkům bohatě vynahradí. Připraven je velmi pěkný a zajímavý program pro všechny generace,“ sdělil Roman Fabeš, náměstek pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

   
 • Krajská knihovna Vysočiny v nominaci na ocenění IFLA Green Library Award 2022 (6.4.2022)
  Krajská knihovna Vysočiny našla partnerskou knihovnu v Polsku. Společně dnes otevřou výstavu o Adamu Mickiewiczovi

  I v knihovnickém světě existují soutěže v různých kategoriích a na různých úrovních – národních, mezinárodních, celosvětových. Jednou z těch celosvětových je soutěž IFLA Green Library Award, jejímž smyslem je, jak název napovídá, ocenění těch knihoven, které zodpovědně vyjadřují svůj závazek k udržitelnosti životního prostředí. Tuto soutěž vyhlašuje organizace IFLA (International Federation of Library Associations and Institutions) již posedmé a přihlásit se může jakákoliv knihovna na světě. K letošnímu ročníku jsme se rozhodli připojit také. Součástí přihlášky byl abstrakt, ve kterém každý účastník v rozsahu 300 slov představil svou instituci, a samostatná prezentace, to vše s ohledem na mezinárodní parametry samozřejmě v angličtině.

   
 • Populární přednáškový cyklus Muzea Vysočiny Třebíč je zpět (7.3.2022)
  MVT

  Dny se sice pomalu prodlužují, ale dosud jsou stále poměrně chladné. Na venkovní aktivity si ještě chvilku počkáme. „Přijďte strávit volný čas v době předjaří do Muzea Vysočiny Třebíč, které přichystalo pro všechny zájemce cyklus přednášek. I letos je ponechán volný vstup. Jedinou změnou je místo konání. Z Centra tradiční lidové kultury se vrací zpět do zámeckých prostor,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Roman Fabeš.

   
 • V březnu můžete hlasovat v krajské anketě Zlatá jeřabina (28.2.2022)
  ZJ

  Od 1. března můžete hlasovat v 18. ročníku krajské ankety Zlatá jeřabina, a podpořit tak zajímavou kulturní akci nebo příkladnou obnovu památek za uplynulý rok. Hlasovat o nejpovedenější kulturní počiny roku 2021 se bude během celého března a to ve dvou kategoriích ankety: Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví.

   
 • I v letošním roce do krajských muzeí a galerií výhodněji na Společnou vstupenku (25.2.2022)
  Mapa

  Kraj Vysočina se dlouhodobě snaží umožnit přístup široké veřejnosti do krajských sbírkotvorných organizací za zvýhodněnou cenu v podobě Společné vstupenky. „Tato speciální vstupenka umožňuje jejímu držiteli za velmi výhodnou cenu navštěvovat krajská muzea i galerie a opakovaně se do nich vracet,“ uvedl Roman Fabeš, náměstek hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

   
 • Ocenění v krajské anketě Zlatá jeřabina za rok 2020 už jsou v rukách svých oprávněných majitelů (24.5.2021)
  ZJ

  Radní Kraje Vysočina Roman Fabeš v uplynulém týdnu navštívil všechny oceněné, kteří v anketě Zlatá jeřabina získali od veřejnosti nejvíce hlasů. V kategorii Kulturní aktivita zvítězil s 378 hlasy Oživený zámek v Náměšti nad Oslavou, který letos nabídl setkání s význačnými postavami anglické historie. V kategorii Péče o kulturní dědictví ocenila veřejnost záchranu kopule kostela sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou, součást velkorysého projektu celkové stavební obnovy této jaroměřické dominanty. Ocenění na prvních třech místech získali kromě keramické plastiky ve tvaru jeřabiny, také diplom a dárkový šek na 30 tisíc, 20 tisíc, respektive 10 tisíc korun. Čestné uznání radního za významný přínos v oblasti hmotného kulturního dědictví za rok 2020 patří Celkové obnově a oživení Zámku Světlá nad Sázavou.

   
 • TOP desítka nejnavštěvovanějších turistických cílů Vysočiny. Nejvíce návštěvníků přibylo hradu Kámen (17.5.2021)
  12

  Nejnavštěvovanějším turistickým cílem na Vysočině za rok 2020 zůstala Zoologická zahrada Jihlava. I v covidovém roce plném omezení pro cestovní ruch ji navštívilo 221 800 lidí. Řadí se tak do TOP desítky nejnavštěvovanějších zoo a je třiadvacátým nejnavštěvovanějším turistickým cílem v České republice.

   
 • Titul Zlatá jeřabina letos získal Oživený zámek v Náměšti nad Oslavou a Obnova kostela sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou (11.5.2021)
  Jaroměřice nad Rokytnou

  Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes rozhodlo o udělení cen v anketě Zlatá Jeřabina – Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2020. Letošní Zlatou jeřabinu v kategorii Kulturní aktivita získal Oživený zámek v Náměšti nad Oslavou s 378 hlasy. V kategorii Péče o kulturní dědictví zvítězila Obnova kostela sv. Markéty – záchrana kopule v Jaroměřicích nad Rokytnou s celkovým počtem 712 hlasů. O pořadí dvacítky vybraných nominací rozhodovala v průběhu března veřejnost, která poslala celkem 7 057 hlasů, a to prostřednictvím elektronických i fyzických hlasovacích formulářů. Obě vítězné nominace získají od Kraje Vysočina finanční dar ve výši 30 tisíc korun. Předání ocenění proběhne na základě individuální domluvy s jednotlivými vítězi.

   
 • Soutěž O nejkrásnější knihu (10.5.2021)

  Soutěž O nejkrásnější knihu bude i v letošním roce jednou z doprovodných akcí Podzimního knižního veletrhu, který se bude konat 15. a 16. října 2021 v Havlíčkově Brodě. Rozdělena je do čtyř kategorií.

   
 • Na mimořádný nákup sbírkových předmětů dá letos Vysočina více než milion korun (9.4.2021)

  Kraj Vysočina v letošním roce uvolní více než milion korun na mimořádný nákup sbírkových předmětů svých galerií a muzeí. Během letošního roku budou výstavy a stálé expozice vybraných šesti krajských institucí obohaceny o grafiky, plastiky, obrazy, ale i o speciální exponáty, které potěší zejména návštěvníky hradů Kámen a Roštejn. „Do expozice jednostopých vozidel na hradě Kámen přibyde motocykl Jawa Bizon, historickou trasu na Roštejně doplní zajímavé preparáty a trofeje z nově pořízeného souboru od soukromého sběratele,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a památkové péče Roman Fabeš. Kraj Vysočina podporuje mimořádné nákupy exponátů od roku 2016.

   
 • Cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny (24.3.2021)
   
 • SPOLEČNÁ VSTUPENKA v příspěvkových organizacích Kraje Vysočina (1.4.2019)
  mapa

  Vážení návštěvníci,

  SPOLEČNÁ VSTUPENKA muzeí a galerií zřizovaných Krajem Vysočina je produkt, který již od roku 2008 rozšiřuje a zjednodušuje možnosti Vašeho kulturního vyžití.

   
 • Nabídka Národního zemědělského muzea (2.4.2020)
  letáček síť muzeí

  Provozujete expozici nebo muzeum se zemědělskou tematikou? Využijte jedinečnou nabídku Národního zemědělského muzea a staňte se členem sítě zemědělských muzeí.

   
 • Výzva Národního zemědělského muzea - regionální kulinární dědictví (15.8.2018)
  recepty letáček

  Máte doma staré kuchařky po babičce? Předává se u vás v rodině tradiční recept? Podělte se o ně s Národním zemědělským muzeem.

   
 

Zobrazeno je 14 z celkem 34 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Kultura a památky > Kultura > Vybíráme

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 337998

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek