Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Mapa webu


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Vyhodnocení letošní fotosoutěže Muzea Vysočiny Jihlava a vyhlášení nového ročníku

123
Muzeum Vysočiny Jihlava pořádalo letos už 18. ročník tradiční fotografické soutěže a v tuto chvíli známe její vítěze. „Až do 6. února je v jihlavském muzeu k vidění výstava nejvydařenějších a nejzajímavějších snímků. Bohužel slavnostní předávání cen vítězům se s ohledem na panující nepříznivou epidemiologickou situaci nemohlo uskutečnit. Alespoň touto cestou bych rád poděkoval všem, kteří se do soutěže zapojili a zaslali své fotografie, neboť byly velmi podařené,“ ocenil všechny soutěžící Roman Fabeš, náměstek hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
 

 
 

Letošní PHOTOGRAPHIA NATURA se nesla ve znamení Atmosférických jevů. V rukou poroty se sešlo úctyhodných 186 soutěžních fotografií od 35 autorů z 24 obcí a měst napříč celou republikou. V porovnání s loňským rokem to je o 25 snímků více a autorů se zapojilo o 2 více. Porota byla devítičlenná a rozhodně neměla při svém bodování snadné rozhodování.  Vyhrála fotografie s názvem Blesky obklíčený komín od Zdeňka Adlera z Brna, která získala 49 bodů. Pomyslnou stříbrnou příčku se 42 body získal fotograf Miloslav Janovský z Benešova se svým snímkem Dům U vycházejícího slunce. A třetí místo s pěknými 39 body obsadil Filip Holič z Krásné Lípy s fotografií Peřejemi stříbrných oblaků. Ředitel muzea udělil zvláštní cenu za dva snímky s názvy Ráno na pastvě a Fatamorgána od Karla Slimáčka z Jihlavy.

 

V loňském i letošním roce byla slavnostní vernisáž zrušena. Výstava se naštěstí prozatím může konat. A pořadatelé věří, že otevřena bude až do jejího ukončení na začátku února. Využijte svátečních dní a přijďte se podívat do muzea na Masarykově náměstí. A když vám to nevyjde v Jihlavě, budete mít ještě příležitost v Novém Městě na Moravě, kam bude výstava na dva měsíce zapůjčena do Horácké galerie. Schválně, jestli byste také označili stejné snímky jako vítězné?!

 

A pokud rádi fotíte a jste navíc i soutěživí, budete se moci zapojit do soutěže i v příštím roce. Pro rok 2022 je pod záštitou náměstka hejtmana Kraje Vysočina Romana Fabeše vyhlášený již devatenáctý ročník fotosoutěže. A jaké je téma? Lesní motivy. To by mohlo zaujmout velkou řadu fotografů, neboť les je oblíbeným útočištěm snad každého člověka. Krásné a hluboké lesy na Vysočině v posledních letech velmi utrpěly kvůli zasažení kůrovcem. Hovoří se o největší kůrovcové kalamitě v tomto regionu. Ale ještě stále lze najít tajuplná lesní zátiší. A zajímavé jsou i pohledy směrem vzhůru až do korun stromů. A navíc téma není vázáno jenom na náš region, ale lze zasílat snímky pořízené z celé České republiky. Porota se těší na všechny fotografie - nejen krajinářské, ale i romantické a samozřejmě kvalitní. Spolu s oznámením tématu bylo ze strany pořadatelů zároveň upřesněno, že se námět netýká lesní zvěře, hub ani lidí. A rovněž nesmí jít o snímky ze zahraničních cest, jak již bylo výše specifikováno. Každý autor může podat maximálně deset fotografií. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz k této fotografické soutěži, neváhejte se obrátit na jejího kurátora Pavla Bezděčku z Muzea Vysočiny Jihlava.

 

A dobrá zpráva nakonec – uzávěrka soutěže je jako obvykle 11. listopadu 2022. V průběhu příštího roku tak máte dostatek času vyrazit za originálními fotografickými úlovky nebo si projít své fotoarchivy, zda se v nich nenachází vhodná fotografie. Držíme pěsti.


foto

foto

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Veronika Landsmanová
Vytvořeno / změněno: 20.12.2021 / 20.12.2021

Počet návštěv: 1059
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek