Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Vyjádření Kraje Vysočina k situaci k zajištění veřejné dopravy

Vedení Kraje Vysočina je znepokojeno situací kolem ohrožení platnosti povinného osvědčení bezpečnosti provozovatele dráhy a osvědčení dopravce, o které (podle dostupných informací) prozatím nepožádal jeho smluvní drážní partner Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) u Drážního úřadu. Absence těchto dokumentů nedovoluje, zjednodušeně, dopravci provozovat železniční dopravu. JHMD pro Kraj Vysočina zajišťuje dopravní obslužnost na 29 km trati mezi Kamenicí nad Lipou a Obrataní. Kraj za obsluhu tohoto úseku ročně zaplatí 14 miliónů korun. Vůči JHMD nemá Kraj Vysočina žádný závazek po lhůtě splatnosti.
 

 
 

Kraj Vysočina se prostřednictvím právní kanceláře už minulý týden na JHMD obrátil s naléhavou žádostí o vyjádření k množícím se informacím o možném přerušení železniční osobní dopravy. Informace má Kraj Vysočina pouze z médií. Dopravce kraji bohužel do dnešního dne neposkytl žádnou informaci. Kraj Vysočina resp. cestující využívající dopravní spojení zajišťované JHMD se tak dostávají do nepříjemné situace, kdy není jasno, jak bude spojení od 3. října objednaným dopravcem zajištěno. Pokud by dopravce JHMD férově včas kraji oznámil, že spoj zajistí náhradními autobusy nebo dopravu žádným způsobem nezajistí, pak má kraj daleko větší manévrovací prostor a lhůty pro nasazení náhradní dopravy mohou být výrazně kratší.

 

Kraj Vysočina ve své historii nikdy nemusel řešit hrozbu výpadku kompletního spoje veřejné dopravy.  

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.9.2022 / 27.9.2022

Počet návštěv: 961
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek