Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Výroční konference ERDV v Jihlavě

ERDV
V sídle Kraje Vysočina v Jihlavě dnes proběhla výroční Konference dobré praxe v komunitně vedeném místním rozvoji obcí a měst v prostoru Evropského regionu Dunaj Vltava (ERDV). Kraj Vysočina jako předsednický region ERDV představil aktivity a výstupy předsednického tématu „ERDV jako aktivní a soudržný region“. Ocenění v mezinárodní soutěži „Vesnice ERDV“ převzala vítězná obec Langau (Dolní Rakousko).
 

 
 

Zástupci sedmi regionů Evropského regionu Dunaj-Vltava se setkali v Jihlavě na téma komunitně vedeného místního rozvoje obcí a měst. Předsedající region ERDV pro rok 2018 seznámil přítomné s aktivitami a výstupy tématu „ERDV jako aktivní a soudržný region“. „Jednou z aktivit, kterou zorganizoval ERDV pod vedením Kraje Vysočina, byly dvě poznávací cesty starostů po příkladech dobré praxe v komunitním rozvoji malých obcí na svém území. Přibližně 40 účastníků obou cest se tak mělo možnost v 11 obcích ERDV seznámit s příklady dobré praxe v oblasti oživování center obcí, podpory místních obchodů a sociálních služeb na venkově, podpory dobrovolnictví, výsadby zeleně, sousedské výpomoci či pokrytí vysokorychlostním internetem. Se zástupci evropských institucí jsme v Bruselu jednali o budoucnosti a směřování ERDV. Rovněž jsme se věnovali akcím pro veřejnost, jako byl Čistý ERDV, Evropský den jazyků, Den seniorů či Den sousedů. Velmi úspěšně hodnotím mezinárodní soutěž „Vesnice ERDV 2018“ či mezinárodní uměleckou soutěž pro studenty středních škol. Věřím, že aktivitám, kterým se Evropský region Dunaj-Vltava pod vedením Kraje Vysočina věnoval a věnuje, mají smysl a významně se podílí na pozitivním hospodářském a společenském vývoji ERDV,“ shrnuje Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina, předsedající ERDV. 


Jak pracovat pro obec, aby to mělo smysl? Jak zamezit odlivu lidí z venkovského regionu? I tyto otázky řešila panelová diskuze, která byla dalším bodem programu této mezinárodní konference. Na téma komunitního rozvoje diskutovali starostové obcí na území ERDV.


Závěr konference patřil mezinárodní soutěži „Vesnice ERDV 2018“, jejímž vítězem se stala obec Langau (Dolní Rakousko). Zástupci obce Langau převzali ocenění vyrobené dle návrhu Adély Čapkové, studentky Uměleckoprůmyslové akademie Světlá nad Sázavou (Kraj Vysočina), která vyhrála se svým návrhem „Křídla“ mezinárodní uměleckou soutěž „Návrh uměleckého díla, které charakterizuje Evropský region Dunaj-Vltava“.

  

ERDVERDVERDV

ERDV

ERDVERDV

  •  Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.10.2018 / 24.10.2018

Počet návštěv: 5106
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek