Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Vysočina bezpečný region
Vláda ČR schválila koncepci k ochraně měkkých cílů. Koncepce si klade za cíl vytvořit fungující národní systém ochrany měkkých cílů, díky kterému bude možné pružně, komplexně a rychle reagovat na hrozby útoků na měkké cíle vyplývající ze situace jak v zahraničí, tak v České republice. A kromě toho pomocí národního systému ochrany měkkých cílů dosáhnout stavu, kdy bude podstatná část měkkých cílů v České republice potenciálně ohrožených teroristickým či obdobným útokem připravena na něj zareagovat tak, že budou případné škody násobně nižší, než kdyby je zastihl nepřipravené.
Zásah složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina v rámci taktického cvičení AMOK 2017 se tentokrát odehrál na Střední průmyslové škole v Třebíči s podporou devadesáti studentů v roli figurantů. Jeho hlavním smyslem je procvičit spolupráci a koordinaci činností a postupů všech složek IZS v podmínkách mimořádné události. Zúčastnil se ho i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek společně s delegací z partnerského regionu z Běloruska.
Jak se zachovat při útoku agresora nebo jak snížit riziko ohrožení žáků, učitelů i ostatních zaměstnanců školy při mimořádně nebezpečných situacích v prostorách školy? Odpovědi na tyto otázky a další praktické informace si dnes ředitelé krajských středních škol i zástupci vedení základních škol z Kraje Vysočina odvezou z praktického semináře Mimořádné situace ve školských zařízeních, který se koná v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.
Policisté, hasiči a záchranáři působící v Kraji Vysočina prověřili součinnost při zákroku proti aktivnímu střelci. Taktické cvičení AMOK 2016 se odehrálo v úterý 25. října v budově SPŠ a SOU ve Friedově ulici v Pelhřimově. Podle scénáře cvičení vtrhli do školního objektu dva ozbrojení neznámí muži, kteří v době velké přestávky začali na chodbách střílet s cílem usmrtit nebo zranit co největší počet osob. Cvičení složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina přihlížel i hejtman Jiří Běhounek.
Vyšší policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě uspořádala v závěru minulého týdne mezinárodní konferenci, jejímž nosným tématem byla eliminace dětské kybernetické kriminality. Konference v sídle kraje se účastnili vědecko-výzkumní pracovníci a pedagogové z Policejní akademie ČR, Vyšší policejní školy MV v Jihlavě, Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, odborníci z policejní praxe a zástupci strategie elektronické bezpečnosti. Své poznatky o dětské kybernetické kriminalitě přednesli také policisté z Estonska, Finska, Katalánska a Lucemburska.
Akciová společnost ČEZ připravila „Příručku pro ochranu obyvatelstva“. Ta obsahuje kromě kalendária a fotografií z regionu i řadu poučných, všeobecně vzdělávacích informací o elektrárně Dukovany, o záření z přírodního prostředí i o zlomcích záření pocházejícího z lidské Činnosti a ochraně proti nim. Ale hlavním účelem kalendáře a „Příručky“, jsou informace, které mohou být užitečné ve chvíli, kdybyste uslyšeli zvuk sirén a následná hlášení ve sdělovacích prostředcích, která nejsou předem ohlášenou nebo pravidelnou zkouškou varovacích sirén. Pravděpodobnost vzniku velké havárie v Jaderné elektrárně Dukovany, která by vyžadovala spuštění sirén, je velmi malá. Svědčí o tom i uplynulých 25 let spolehlivého provozu elektrárny. Přesto je dobré, zopakovat si základní informace, jak se v takové situaci chovat. Máte-li k informacím v tomto kalendáři dotazy, kontaktujte Informační středisko elektrárny Dukovany. Pracovníci Informačního střediska Vám rádi poradí nebo Váš dotaz či připomínku předaj
Kraj Vysočina vydal brožuru, jejímž cílem je představit kraj Vysočina jako bezpečný region s organizovaným bezpečnostním a záchranným systémem sloužícím k ochraně životů, zdraví a majetku jeho obyvatel a návštěvníků. Brožura obsahuje základní informace o zajištění bezpečnosti regionu, informace o formách péče kraje o bezpečnost jeho obyvatel. Příručka je určena zejména pro odbornou veřejnost.
Složka dokumentů: Prevence kriminality
Složka dokumentů: Prevence kriminality
MV-GŘ HZS ČR vyhlašuje účelové investiční dotace obcím v rámci programu „Dotace pro jednotky SDH obcí“ pro rok 2022 - 3 výzvy – „Pořízení nové cisternové automobilové stříkačky“, „Pořízení nového dopravního automobilu“ a „Stavba nebo rekonstrukce požární zbrojnice“.
Žadatelé zde naleznou informace a metodickou pomoc při podávání žádostí. Obsahem je i upřesnění ze strany HZS Kraje Vysočina a odkazy k uvedené problematice na internetové stránky MV-GŘ HZS ČR.
Složka dokumentů: Investiční dotace v rámci programu "Dotace pro jednotky SDH obcí" na rok 2022
Složka dokumentů: Prevence kriminality
Složka dokumentů: Prevence kriminality
Složka dokumentů: Prevence kriminality
MV-GŘ HZS ČR vyhlašuje účelové investiční dotace obcím v rámci programu „Dotace pro jednotky SDH obcí“ pro rok 2021 - 3 podprogramy – „Pořízení a rekonstrukce cisternové automobilové stříkačky“, „Pořízení nového dopravního automobilu“ a „Stavba nebo rekonstrukce požární zbrojnice“.
Žadatelé zde naleznou informace a metodickou pomoc při podávání žádostí. Obsahem je i upřesnění ze strany HZS Kraje Vysočina a odkazy k uvedené problematice na internetové stránky MV-GŘ HZS ČR.
Žádosti podávají obce dle níže uvedených pravidel do 23,59 hod 14. května 2020.
Bližší informace k investičním dotacím JSDH obcí v roce 2021 jsou umístěny na webových stránkách MV- GŘ HZS ČR (http://www.hzscr.cz) Investiční dotace pro JSDH obcí.
Složka dokumentů: Investiční dotace v rámci programu "Dotace pro jednotky SDH obcí" pro rok 2020
V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru Ministerstvo zdravotnictví systematicky monitoruje situaci a je v úzkém spojení jak s Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), tak i s experty ze Světové zdravotnické organizace (WHO). Ministerstvo zdravotnictví dále připravilo pro občany souhrnné informace, které budou průběžně aktualizovány.
Složka dokumentů: Bezpečnost a mimořádné situace
Kraj Vysočina ve spolupráci s Intervenčním centrem Kraje Vysočina vytvořil preventivní brožury a komiksy s tématikou domácího násilí, které jsou určeny zejména studentům středních škol na Vysočině jako podpůrný materiál při přednáškách pracovníků centra.
Složka dokumentů: Prevence kriminality
V září, říjnu a listopadu letošního roku nabídne prostor divadelní zkušebny Horáckého divadla Jihlava nové vzdělávací představení pro seniory s názvem SMOLAŘ. Scénář představení odráží nejčastější triky, kterými se podvodníci snaží starší populaci oklamat a podvodně ze seniorů vylákat peníze, například vydáváním se za příbuzného, prodejem předražených zdravotnických pomůcek a vitamínů, nevýhodnými nákupy přes internet nebo sjednáváním nevýhodných smluv přes telefon. Divadelní představení SMOLAŘ se na podzim uskuteční v šesti termínech.
Složka dokumentů: Prevence kriminality
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se