Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Výstava Photographia Natura v jihlavském muzeu letos výjimečně jen do konce roku

Muzeum Vysočiny Jihlava
Prostor arkád zaplnily soutěžní fotografie z letošního ročníku fotosoutěže pořádané již tradičně Muzeem Vysočiny Jihlava. „Vyhodnocení devatenáctého ročníku fotosoutěže proběhlo v polovině listopadu. A v pátek 25. listopadu byly výsledky oznámeny v rámci vernisáže výstavy, která byla uspořádána z vybraných fotografií. Vítězné snímky na výstavě zaujímají čestná místa,“ uvedl Roman Fabeš, náměstek pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že měl to potěšení osobně předat ocenění vítězům.
 

 
 

Na téma Lesní motivy se sešlo úctyhodných 252 soutěžních snímků od 41 autorů z 21 obcí a měst napříč celou republikou. V porovnání s loňským rokem je to o 66 snímků více a i autorů bylo o 6 více. Devítičlenná porota obodovala celkem 35 fotografií. Jednoznačně s 51 body zvítězila fotografie Zimní les od Františka Štohanzla z Jihlavy. Na pomyslné stříbrné příčce s 38 body se umístila Vlasta Böhmové z Luk nad Jihlavou se snímkem Na konci života. Pouze o tři body méně měl snímek Až do nebe, se kterým jeho autorka Michaela Vinterová z Liberce obsadila třetí místo. I letos byla udělena zvláštní cena ředitele Muzea Vysočiny Jihlava. Tu získal Leoš Tůma z Jihlavy za snímky Lesní anděl a Zima na Vysočině.

 

Výstava je přehlídkou nejzdařilejších a nejzajímavějších fotografií. Každoročně bývá v jihlavském muzeu k vidění až do začátku února, ale letos kvůli plánovanému uzavření muzea z důvodu rekonstrukce to bude pouze do 31. prosince. Proto neváhejte a využijte volných dní na konci roku a zajděte se na výstavu podívat. V měsících únor a březen příštího roku bude k vidění v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě. A předběžně je domluveno i její následné vystavení na zámku v Třebíči.

 

Zároveň byl opět pod záštitou náměstka hejtmana Romana Fabeše vyhlášen již 20. ročník této oblíbené soutěže. Téma pro rok 2023 zní To nejkrásnější z přírody. Jedná se poměrně o široké téma, pod kterým si každý může představovat v podstatě cokoliv z přírody, co považuje za nejnádhernější. Ať je to rostlina, strom, živočich, skalní útvar, voda v jakékoliv podobě, dech beroucí východ či západ slunce, mlha vytvářející úžasnou scenérii nebo jiný kouzelný okamžik uprostřed čarokrásné krajiny. Česká příroda má určitě co nabídnout. Jediným omezením je, že pod dané téma nelze rozhodně zařadit fotografie domácích mazlíčků nebo lidí. Jinak je to plně na autorech snímků. Každý může poslat maximálně deset fotografií. A proto si určitě na každý výlet či vycházku nezapomeňte přibalit svůj fotoaparát. V současnosti je to mnohem jednodušší, neboť se dá jedinečný záběr pořídit i na kvalitní mobilní telefon vybavený špičkovým fotoaparátem. Porota už se nyní těší, jaké snímky se jí v rámci jubilejního ročníku sejdou.

Konkrétní podmínky soutěže včetně přijatelných formátů snímků a vstupního formuláře jsou k dispozici v Muzeu Vysočiny Jihlava. Uzávěrka příjmu fotografií je stanovena na sobotu 11. listopadu 2023. S případnými dalšími dotazy se obracejte přímo na kurátora soutěže Pavla Bezděčku z jihlavského muzea.


1. místo

mvj


2. místo

mvj


3. místo

mvj


mvj


mvj

mvj

  • Více informací Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Pavla Bőhmová, DiS.
Vytvořeno / změněno: 2.12.2022 / 2.12.2022

Počet návštěv: 470
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek