Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kulturní a přírodní dědictví Kraje Vysočina
„Projekt je přirozenou reakcí na skutečnou živelní událost v Dolním Rakousku v roce 2002. Na požádání byly do postižených příhraničních oblastí vyslány hasičské jednotky Kraje Vysočina. Při zásahu docházelo k jazykovým blokům, které způsobovaly drobné prostoje při záchranných aktivitách,“ přiblížil Jan Slámečka, předseda Bezpečnostní komise Rady Kraje Vysočina. Celkový rozpočet projektu činí 287,5 tisíc korun a 85 % bude hrazeno z fondů Evropské Unie. Díky této podpoře dojde také v Jihlavě k uspořádání společného semináře zaměřeného na krizové systémy v obou regionech. Další částí projektu je šestiměsíční jazykový kurz pro příslušníky výjezdů, velitele jednotek a důstojníky z operačního centra se specializací na technické a odborné výrazy v německém jazyce.
Projekt vyvrcholí společným cvičením hasičských jednotek ve výcvikovém středisku v Tullnu v srpnu letošního roku, kdy budou prověřeny nové komunikační schopnosti při záchranných akcích při fiktivních záplavách nebo požárech u profesionálů na obou stranách hranice.
Vzájemná spolupráce hasičů je součástí projektu „Zásah bez hranic“, který je realizován v rámci Fondu malých projektů Vysočina – Dolní Rakousko, Operačního programu Cíl 3 - Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-2013.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se