Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Vzdělávání seniorů na Vysočině

Ilustrační foto
Zahájení nového kurzu University třetího věku s názvem Zdravý životní styl seniorů připravuje kraj Vysočina ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava. Vzdělávací cyklus se uskuteční od 1. září v Domově pro seniory Velké Meziříčí a bude určen pro seniory z domovů, pro osoby se zdravotním postižením z kraje Vysočina, ale i pro širokou veřejnost.
 

 
 

„V současné době probíhá úvodní přednáškový cyklus University třetího věku, kterého se účastní téměř čtyřicet uživatelů domovů pro seniory a ústavů sociální péče zřizovaných Krajem Vysočina a dále cca třicet seniorů z řad občanů Velkého Meziříčí a okolí,“ řekl radní kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

Zúčastnění mají možnost dozvědět se nové a zajímavé informace. Lektorka úvodního přednáškového cyklu Jana Vejsadová odpřednášela témata Tajemství paměti a Tóny hudby zdokonalují i léčí, Milan Klapetek přinesl poutavou přednášku Člověk a náboženství a téma Společenská zábava a konverzace. V průběhu léta tento lektor seznámí seniory také s problematikou Emoce a zkušenosti. Poslední přednáška úvodního přednáškového cyklu Eleonory Čermákové se bude zabývat otázkou vlivu slunečního záření na zdraví člověka.

Organizátoři projektu tak uskutečňují pilotní ověřování vzdělávání seniorů a připravují se na zahájení výuky nového kurzu Univerzity třetího věku, které se uskuteční symbolicky 1. září letošního roku.

 

Součástí kurzu s názvem Zdravý životní styl seniorů budou přednášky zaměřené na správné stravování, pohyb a životosprávu seniorů a také na trénování paměti, mezilidské vztahy, komunikace nebo zdraví a nemoc. Lektorský tým se bude skládat ze školitelů úvodního přednáškového cyklu a pedagogů Vysoké školy polytechnické Jihlava.

 

Výuka připravovaného vzdělávání seniorů se bude konat jednou za dva týdny v učebně nového Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí ve dvou základních skupinách. První bude určena pro seniory a osoby se zdravotním postižením a ve druhé skupině budou obyvatelé Velkého Meziříčí.

Přihlášky do nového kurzu jsou k dispozici na webových stránkách kraje Vysočina, Vysoké školy polytechnické Jihlava a Domova pro seniory Velké Meziříčí. Na těchto místech budou k dispozici přihlášky i v tištěné podobě. Termín odevzdání přihlášek je do 22. srpna.

 

  • Více informací Táňa Křížová, odbor sociálních věcí, tel.: 724 650 136, e-mail: krizova.t@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.7.2011 / 20.7.2011

Počet návštěv: 23445
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek