Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Vzniká série minidokumentů o držitelích krajských medailí

Medaile
O devíti držitelích prvních nejvyšších ocenění kraje Vysočina se budou točit osobní medailonky. V těchto dnech režisér Theodor Mojžíš pobývá na statku v Petrkově u překladatele a spisovatele Jiřího Reynka. Do konce září budou natočeny a sestříhány všechny portréty osobností, oceněných krajskou medailí. Poprvé budou krátké dokumenty k vidění na slavnostním večeru u příležitosti předání medailí 1. října.
 

 
 
Krajské zastupitelstvo v červnu letošního roku rozhodlo o udělení nejvyššího ocenění kraje Vysočina devíti významným osobnostem našeho regionu. Ocenění v podobě originálních medailí si TOP devítka převezme z rukou členů Rady kraje Vysočina a předsedy Senátu Přemysla Sobotky. Stane se tak na Slavnostním večeru u příležitosti předání nejvyššího ocenění kraje Vysočina 1. října 2008 v Horáckém divadle Jihlava.

„Dramaturgie večera počítá s obohacením programu o uvedení dvouminutových videoportrétů oceněných osobností. Jejich natočení se ujal zkušený dokumentarista Theodor Mojžíš. Je autorem mnoha zajímavých dokumentárních projektů. Z jeho dílny vzešel mimo jiné 26 dílný cyklus Ateliéry o tvůrcích české výtvarné moderny prezentovaný na ČT 2, natočil i mnoho portrétů osobností z oblasti vědy, kultury i sportu,“ uvedl Jan Kaleta, člen realizačního a organizačního týmu. Krátký dokument bude natočen nejen o Jiřím Reynkovi, ale i o Františku Dohnalovi, Petru Honzlovi, Petru Novákovi, Milanu Kolářovi, Zdeňku Laštovičkovi, Jakubu Pustinovi, Vilibaldu Prokopovi a Tomáši Zelenkovi.

Na podobu dokumentů budou mít velký vliv samotní aktéři. Materiál o jejich životě má mít civilní a lidskou podobu. Medailonky budou v budoucnu součástí archivu oceněných osobností, který bude přístupný z www kraje Vysočina.

Poznámka:
Medaile jsou nejvyšším oceněním, kterým kraj vyjadřuje uznání a respekt k významným osobnostem kraje. Umělecká hodnota a zjevná jednoúčelnost medailí podtrhují jejich jedinečnost a význam udělení. Jejich tvar, materiál je skrytě i otevřeně symbolický. Medaile i způsob jejich udělení mají kromě vyjádření uznání a respektu k osobnostem kraje také trvale a významně posilovat uvědomování si příslušnosti k území i lidem, kteří na Vysočině žijí. Medaile a ceremoniál přispívají k pozitivní propagaci kraje a jeho obyvatel.


  • Jitka Svatošová, tisková mluvčí
    Krajský úřad kraje Vysočina, Jihlava
    mobil: 724 650 123
 

Vzniká série minidokumentů o držitelích krajských medailí

 
 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 15.8.2008 / 15.8.2008

Počet návštěv: 35561
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek