Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Začala série školení pro regionální partnery na téma místní Agenda 21 a udržitelný rozvoj

Začala série školení pro regionální partnery na téma místní Agenda 21 a udržitelný rozvoj
V minulém týdnu se uskutečnilo první ze školení určených pro zástupce obcí, škol a nestátních neziskových organizací, nad kterými převzal záštitu Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 a radní Kraje Vysočina. „Kraj Vysočina dlouhodobě realizuje místní Agendu 21 a zároveň aktivně podporuje realizátory této oficiální metody kvality veřejné správy na svém území. Municipalit a nestátních neziskových organizací, které jsou v této oblasti aktivní, je v Kraji Vysočina nejvíce z celé republiky. V letošním roce běží řada vzdělávacích akcí, které mají přilákat nové zájemce o tuto problematiku a zavést místní Agendu 21 i do dalších obcí,“ uvedl Martin Hyský. Semináře se konají v obcích s rozšířenou působností, aby byly lépe dosažitelné zájemcům především z menších obcí v okrajových částech regionu.
 

 
 

Město Havlíčkův Brod bylo hostitelem prvního semináře zaměřeného na téma cíle udržitelného rozvoje a MA21. Jak uvedl na úvod semináře sám starosta Jan Tecl, město Havlíčkův Brod místní Agendu 21 realizuje od roku 2013 a dosáhlo už v této oblasti řady úspěchů. Lektorka Dana Diváková z Institutu komunitního rozvoje Ostrava podrobně představila účastníkům cíle udržitelného rozvoje  a místní Agendu 21 jako metodu kvality veřejné správy, která na místní úrovni napomáhá naplňování těchto cílů. Zástupci z obcí, které dosahují v rámci České republiky nejvyšší úrovně v realizaci MA21, ukázali příklady ze své praxe. Místostarostka obce Bory Blanka Křížová seznámila účastníky se způsoby, jakými obec úzce komunikuje s veřejností. Následně starostka obce Zbyslavice Regína Vřeská přiblížila, jaké aktivity v rámci MA21 v jejich obci realizují. A nakonec koordinátorka Zdravého města Chrudim Šárka Trunečková přednesla konkrétní příklady provázanosti aktivit ve městě v rámci MA21. Pracovníci Odboru regionálního rozvoje z Krajského úřadu Kraje Vysočina představili realizaci MA21 na krajské úrovni a metodickou a finanční podporu realizátorů MA21 v regionu Vysočiny.


Další programově obdobný seminář se připravuje na úterý 9. 5. 2017 v Náměšti nad Oslavou. Program semináře je k dispozici v příloze. Zájemci o účast se mohou hlásit na níže uvedený kontakt.


Tato série vzdělávacích akcí probíhá v rámci projektu Podpora realizace MA21 v Kraji Vysočina, který je financován z Národního programu životního prostředí.


NPZP_povinná publicita_banner A4_cmyk

 

Začala série školení pro regionální partnery na téma místní Agenda 21 a udržitelný rozvoj

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.4.2017 / 24.4.2017

Počet návštěv: 6967
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek