Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Začala stavba domova pro seniory v areálu jihlavské nemocnice

Tento týden začala stavba nového krajského domova pro seniory v areále Nemocnice Jihlava. Domov, jehož investorem je Kraj Vysočina, má vyrůst za 18 měsíců a podle hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka přijde na cca 430 miliónů korun a nabídne celkem 138 lůžek klientům především s Alzheimerovou chorobou (76 lůžek služby domov se zvláštním režimem, 56 lůžek služby domov pro seniory a 6 lůžek odlehčovací služby). Výrazně se tak zvýší dostupnost pobytových služeb pro seniory nejen na Jihlavsku.
 

 
 

V následujících dvou měsících bude stavební společnost Zlínstav provádět především zemní práce a přípravu na pilotáž, kterou si vyžádal charakter podloží vybrané lokality.  „Bezbariérová budova nabídne plně vybavené a pohodlné jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením, samozřejmostí budou polohovací lůžka. Projekt počítá se společenskými a komunitními místnostmi, jídelnou i zázemím pro setkávání s rodinami, což je pro tato zařízení zcela zásadní, i s velmi podporovaným mezigeneračním setkáváním, kdy součástí objektu bude i zařízení pro děti předškolního věku,“ popisuje Jan Tourek, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí. Objekt bude mít dvě křídla, každé bude mít tři nadzemní podlaží a jedno z nich i podlaží podzemní pro napojení na spojovací chodbu s kuchyní nemocnice. První klienty by zařízení mohlo přijmout koncem příštího roku. V tu dobu by měla klientům začít sloužit vlastní kaple nebo kavárna pro veřejné přednášky a besedy. Zařízení by v budoucnu mohlo nabídnout aktivizační programy i pro seniory žijící v nedalekém domově s pečovatelskou službou. Součástí projektu je také návrh terapeutické zahrady.

 

Kraj Vysočina situoval stavbu mezi stávající heliport Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina na ulici Vrchlického a ulici Rantířovskou a má na ni slíbenou 50miliónovou dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí, Stále se prověřují další zdroje, které by mohly s realizací výrazně pomoci. V současné době má Kraj Vysočina pro cílovou skupinu seniorů ve vlastních zařízeních k dispozici 1330 lůžek, ostatní zřizovatelé nabízejí dalších 1486 lůžek.

 

Kraj Vysočina využije do budoucna i další rozvojové plochy v areále Nemocnice Jihlava. V návaznosti na nový domov pro seniory je posuzován plán na zbrusu nový pavilon geriatrické a rehabilitační péče v místech bývalého infekčního pavilonu 


DD JI

  •  Roman Sýkora, odbor sociálních věcí a Oldřich Homola, odbor majetkový
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.1.2021 / 28.1.2021

Počet návštěv: 4942
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek