Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor informatiky > Fond Vysočiny - Grantové programy pro oblast ICT
Vyberte:
Vzdělávání je určeno pro realizátory MA21 v Dolním Rakousku, Kraji Vysočina, Jihočeském a Jihomoravském kraji. V rámci vzdělávání proběhne devět modulů, jejichž výsledkem bude vypracování konkrétního projektu, který bude odpovídat potřebám jednotlivých účastníků a jejich okolí. Vzdělávání bude zaměřeno zejména na oblasti udržitelného rozvoje regionů a moderní metody zapojování občanů do veřejného dění.
„Jednotlivé moduly vzdělávání přispějí k hlavnímu cíli projektu, jímž je zkvalitnění života na venkově, snižování odlivu mladé generace do měst, navrácení života do center obcí, posílení cestovního ruchu zatraktivněním lokalit a zvýšení potenciálu pro místní podnikatele,“ uvedl Martin Hyský, člen rady kraje a politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21.
Moduly vzdělávání:
1) Realizace našich cílů, červen 2017, Kraj Vysočina
2) Rozpoznání trendů – umožnění změn, červen 2017, Kraj Vysočina
3) Udržitelnost a moderní metody zapojování lidí, říjen – listopad 2017, Dolní Rakousko
4) Posílení týmu, březen – duben 2018, Jihomoravský kraj
5) Příprava projektu, květen – červen 2018, Dolní Rakousko, Jihomoravský kraj
6) Rozvíjení potenciálu, říjen – listopad 2018, Dolní Rakousko
7) Dopracování projektů, březen – květen 2019, Dolní Rakousko, Jihomoravský kraj
8) Živá prezentace - říjen 2019, Dolní Rakousko
9) Představení projektů - listopad 2019, Jihomoravský kraj
První modul vzdělávání byl zaměřen na osobní rozvoj zástupců samosprávy, neziskových organizací, místních akčních skupin a další angažované veřejnosti. Účastníci si položili otázky typu: Co nás motivuje a přiměje k angažovanosti? Je to, co dělám a to, co chci, v souladu? Co je příčinou, že i když se snažíme, přesto to nefunguje? Pod vedením zkušeného lektorem se pokusili na ně nejen odpovědět, ale najít i co nejlepší řešení.
Druhý den představil vedoucí Katedry rozvojových a environmentálních studií, Univerzity Palackého v Olomouci Doc. Pavel Nováček, CSc. tzv. megatrendy jako jsou klimatické změny, ropný zlom a nedostatek energie obecně, nedostatek potravin a účastníci se v diskuzi u kulatých stolů zaměřili na to, jak negativní trendy mohou ovlivnit ve svém pracovním i osobním životě.
„Na seminářích realizovaných v rámci projektu MagNet je velkou přidanou hodnotou srovnání pohledu účastníků z různých regionů a zejména přeshraniční výměna zkušeností a příkladů dobré praxe. Jsem přesvědčen, že i následující moduly budou pro účastníky zajímavé a přínosné stejně jako další aktivity probíhající v rámci projektu,“ doplnil Martin Hyský.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se