Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Žáci odborných škol postaví vlastní traktor

Žáci odborných škol postaví vlastní traktor
Žáci oborů opravář zemědělských strojů a opravář lesnických strojů si už letos vyzkouší postavit sami zcela nový traktor. V rámci projektu „Postav si svůj traktor“ budou od nového školního roku na čtyři vybrané odborné školy v regionu dodány díly sériově vyráběného traktoru, ze kterých žáci v rámci praktického vyučování vytvoří plně funkční stroj. „Tento projekt je dalším z kroků, kterými se na Vysočině snažíme ve spolupráci s firmami motivovat žáky ke studiu technických a zemědělských oborů. Absolventi nemají žádný problém uplatnit se hned po škole na trhu práce a mohou si z nabídek zaměstnavatelů vybírat,“ uvedla Jana Fialová, radní pro oblast školství, mládeže a sportu.
 

 
 

Projekt „Postav si svůj traktor“ odstartoval už v závěru loňského roku, kdy Krajská správa a údržba silnic Vysočiny předala čtyři vyřazené traktory vybraným školám na Vysočině. Jejich žáci začali ve školních dílnách stroje postupně opravovat a renovovat. „V letošním roce přislíbili silničáři věnovat k výuce další tři kusy nepoužívané techniky. Po projektu Postav si své auto je možnost sestavit nebo renovovat traktor dalším krokem jak ještě více rozvíjet a podporovat manuální zručnost žáků a provázat praxi s teoretickou výukou na našich odborných školách,“ doplnila Jana Fialová.

 

Do projektu Postav si svůj traktor se v Kraji Vysočina zatím zapojili:

Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice

Česká zemědělská akademie v Humpolci

Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem

Střední odborná škola Nové Město na Moravě

Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov

Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí

Vyšší odborná škola a Střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.4.2017 / 26.4.2017

Počet návštěv: 8870
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek