Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Žáci středních škol na Vysočině si sami navrhují podobu výuky

Padesát tisíc korun rozdělil Kraj Vysočina mezi čtyři soutěžní týmy žáků a studentů, kteří přijali v létě výzvu a svou vlastní představu ideální výuky vybraných témat přenesli do projektů přihlášených do soutěže s názvem Inovace ve výuce. „Velkou výzvou a tématem číslo jedna pro soutěžní týmy byla jednoznačně oblast finanční gramotnosti. Studenti mají evidentně o formách předávání informací týkající se nejen hospodaření s penězi vlastní představu, hledají atraktivní způsoby přiblížení tématu moderními formami. Je to pro nás dospělé výzva držet s nimi krok ve využívání moderních platforem,“ uvedl při vyhlášení soutěže radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala.
 

 
 

Výsledky soutěže Inovace ve výuce

  • Projekt „Nekrachni“ – projekt na podporu finanční gramotnosti, mobilní aplikace, prostřednictvím které si uživatelé prověřují a zlepšují znalosti o finančním světě, forma krátkých vzdělávacích lekcí a vědomostního kvízu, možnost interaktivního souboje více hráčů, motto: „Buď generací, která nejen tuší, ale ví a rozumí!“ (autoři projektu jsou žáci Gymnázia Havlíčkův Brod a DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie v Pardubicích, https://www.youtube.com/watch?v=9QuwXMJpVOc)


  • Projekt „Matikuj“ – projekt na podporu finanční gramotnosti, jedná se o PC vědomostní kvíz, obsah kvízu spoluvytváří učitel/přednášející, cílem je, aby se probraná látka aplikovala do kvízu a vědomosti se upevnily. (autoři projektu jsou žáci Gymnázia Jihlava a Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám. 23, https://www.youtube.com/watch?v=KUPO9jpT3H0)


  • Projekt „Vysočinské badatelny“ – cílem projektu je zatraktivnit výuku moderních dějin (které se týkají Vysočiny), podstatou je osobní návštěva měst, ve kterých jsou pobočky Muzea Vysočiny (Jihlava, Havlíčkův Brod, Třebíč, Pelhřimov) a ve spolupráci s Muzeem Vysočiny výuka o dějinách na konkrétních místech (například židovská čtvrť v Třebíči, místo upálení Evžena Plocka v Jihlavě na horním náměstí), snahou je do projektu zapojit i pamětníky žijící na Vysočině, projekt má být propojen se sociálními sítěmi – v pobočkách Muzea Vysočiny bude možné pomocí QR kódu nahrát do mobilu dostupné informace, díky tomu může být projekt přístupný i veřejnosti. (autoři projektu jsou žáci Gymnázia Jihlava a Obchodní akademie, Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Jihlava, https://youtu.be/DkfyDEhOiio)


  • Projekt „Konkurenční souboj firem“ – projekt zaměřený na finanční gramotnost, seznámení studentů s oblastí vedení firmy a kapitálu, žáci vytvoří týmy a stanou se zástupci firem, každá má počáteční kapitál, hypotéku, daný podíl na trhu, hru hrají žáci ve výuce po dobu jednoho měsíce, učitel má k dispozici PC program, který automaticky podle předem nastavených kritérii vyhodnocuje jednotlivé kroky podnikání. (autoři projektu jsou žáci Gymnázia Jihlava, https://youtu.be/QFREarUX6jY)


„Jsme přesvědčení, že inovace navržená mladými lidmi bude pro nás přínosem a velkou inspirací a chceme následně vybrané nápady pilotně realizovat přímo v prostředí škol. Zároveň se chystáme v příštím školním roce se soutěží pokračovat a zaměřit se případně i na jiná témata,“ doplnil Jan Břížďala.

 

InovaceInovaceinovaceinovaceinovace

Inovace

  • Terezie Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.8.2021 / 30.8.2021

Počet návštěv: 1639
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek