Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Začíná devátá mezinárodní česko-finská hokejová škola. Základnu mají malí hokejisté na stadionu jihlavské Dukly

hokej
Dnes časně ráno se téměř padesátka mladých hokejistů ze čtyř klubů Vysočiny a tří klubů z Finska poprvé potkala tváří v tvář. Začal devátý ročník česko-finské hokejové školy, kterou pořádá HC Dukla Jihlava s finanční podporou Kraje Vysočina. Hokejový kemp pro nadané čítá celkem sedm a půl dne, hráče čeká pět zápasů, jeden hlavní zápas a jedno volné odpoledne. První zápasové góly padnou už dnes odpoledne, na kdy je plánován první společný zápas.
 

 
 

Zatímco v minulém roce byli v českém výběru hokejisté ze sedmi klubů kraje Vysočina, v letošním roce mají své zastoupení HC Dukla Jihlava, BK Havlíčkův Brod, SK Horácká Slavia Třebíč a SKLH Žďár nad Sázavou. Nejvíce z nich – jedenáct – dodají na kemp Dukla a Havlíčkův Brod. Klubová příslušnost ale není podstatná. „Kvalita hráčů je rozhodující. Letos je kemp pro ročníky narození 2006. Jestli má jeden tým tento ročník silnější, pak má logicky v nominaci více hráčů. Třeba loni dodala nejvíce českých hokejistů do kempu Třebíč. Nějaká rivalita mezi kluby nás vůbec nezajímá,“ hlásí důrazně hlavní manažer akce Bedřich Ščerban. Finové budou opět z týmů KooVee Tampere, Tappara Tampere a nově také Uplakers Ylojärvi. Trenéři sestávají z obou partnerských zemí, kempu se zúčastní i finský a maďarský rozhodčí a kouči z Běloruska.


Hokejisté jsou namíchání do dvou česko-finských týmů, jeden tým se sestává z 13 českých a 10 finských hráčů. Důvod je jednoduchý – aby mezi sebou chlapci co nejvíce komunikovali v angličtině, úředním jazyku kempu. Nominováni jsou nejtalentovanější hokejisté z Kraje Vysočina ročníku narození 2006. Sestaven je i seznam náhradníků, kdyby se původně nominovaný hokejista nemohl kempu zúčastnit. Do nominace mohl promluvit i přístup ke sportu a prospěch ve škole.

 

NOMINACE IIHS 2019 – KRAJ VYSOČINA:

Brankáři: Jakub Čerbák (SKLH Žďár nad Sázavou), Vít Jirák (BK Havlíčkův Brod), Ondřej Málek (SK Horácká Slavia Třebíč), David Račan (HC Dukla Jihlava) 
Obránci: Martin Dvořák, Dominik Löffler, Adam Ošmera, Matěj Pražák, Tobiáš Sapík (HC Dukla Jihlava), Tadeáš Adam, Matěj Fiala, Adam Král, Patrik Mrtka (BK Havlíčkův Brod), Ondřej Cholava (SK Horácká Slavia Třebíč) 
Útočníci: Jan Frühbauer, Tadeáš Koubek, Rostislav Nosek, Lukáš Nový, Tomáš Smetánka, Josef Teplý (BK Havlíčkův Brod), Jindřich Habermann, Tobias Chlubna, Jáchym Jungwirth, Patrik Křížek, Matěj Vojáček (HC Dukla Jihlava), Tadeáš Kantor (SKLH Žďár nad Sázavou).

NOMINACE IIHS 2019 – KOOVEE TAMPERE, UPLAKERS YLOJÄRVI A TAPPARA TAMPERE:

Brankáři: Aaron Friberg, Mitro Huittinen 
Obránci: Felix Hautamäki, Lauri Koivunen, Lenni Neronen, Niki Nurmikolu, Leo Pajari, Pyry Takala 
Útočníci: Lassi Ahonen, Riku Alhamo, Max Freihoff, Matti Lehtonen, Antti Lepala, Arttu Myllynen, Tatu Nieminen, Valtteri Nyppeli, Jonne Piironen, Luca Ruusila, Joonas Silén, Noel Vilenius

 

Protože se kemp koná letos na Vysočině, v Jihlavě, tak jsou nominováni dva čeští trenéři a dva jejich finští protějšci přijíždějí na stáž. Při pořádání školy v Tampere je situace obrácená. Během stáže získají trenéři poznatky, jaké je v druhé zemi přístup k tréninkům, jaká je práce s mládežníky, porovnává se metodika atd. Hlavní kouč kempu je vždy z pořadatelské země a letos je jím opět Jakub Venc, který má s česko-finskou školou bohaté zkušenosti. V ročnících 2013 a 2014 byl trenérem, předešlé dva roky působil na kempu jako hlavní kouč. Minulý rok přijelo na stáž také 13 trenérů z Běloruska, tentokrát jich bude šest včetně pozorovatele a šéfa rozvoje tamního mládežnického hokeje. Kemp má opět i svého trenéra gólmanů. Podle informací na stránkách HC Dukla Jihlava je mezi hostujícími i rozhodčí Márk Seres z Maďarska.


FOTO: zdroj HC Dukla Jihlava

hokejhokejhokej

  • s využitím materiálů HC Dukla Jihlava

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.7.2019 / 23.7.2019

Počet návštěv: 7498
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek