Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Zahájení soutěže Zlatý erb 2015

Zlatý erb
Kraj Vysočina ve spolupráci se Sdružením Zlatý erb vyhlašují 5. ledna 2015 krajské kolo 17. ročníku soutěže Zlatý erb. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb. Soutěž byla v roce 2002 oceněna jako finalista světové prestižní ceny Stockholm Challenge Award a v roce 2011 zvítězila v soutěži Český zavináč. Zlatý erb už tradičně poutá pozornost měst, obcí, veřejnosti a médií.
 

 
 

Smysl soutěže Zlatý erb spočívá nejen ve vlastním srovnání webů měst a obcí, ale poskytuje také jejich webmasterům a provozovatelům užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování.

Soutěž je tradičně organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. V krajských kolech se hodnotí tzv. povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných dalších informací, názornost ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování a bezbariérová přístupnost.

Hlavní ceny budou v krajském i celostátním kole uděleny v kategoriích:
a) nejlepší webové stránky města
b) nejlepší webové stránky obce
c) nejlepší elektronická služba

V krajských kolech se hodnotí tzv. povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných dalších informací, názornost ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování, bezbariérová přístupnost a podpora IPv6 a DNSSEC.

Jak se soutěže zúčastnit?
Krajského kola soutěže Zlatý erb se mohou zúčastnit města a obce kraje se svými oficiálními webovými stránkami, elektronickými službami a turistickými webovými prezentacemi. Formulář přihlášky do soutěže je k dispozici na webové stránce soutěže http://zlatyerb.cz a na portálu Města a obce online http://mesta.obce.cz.

Stejně jako v předcházejících ročnících, i letos bude Kraj Vysočina vyhlašovat v rámci soutěže dvě vlastní zvláštní kategorie:

  • Kategorie pro všechna školská zařízení v Kraji Vysočina, které se budou moci přihlašovat prostřednictvím webového formuláře na adrese http://zlatyerb.obce.cz/vysocina. Hodnocena budou kritéria jako aktuálnost webu, přehlednost, výtvarné zpracování, dostupnost, originalita a inovativnost, apod.
  • Kategorie pro sbory dobrovolných hasičů - tuto kategorii zaštiťuje předseda Bezpečnostní komise kraje. Přihlašování bude opět probíhat přes web na adrese http://zlatyerb.obce.cz/vysocina a hodnocena bude jak webmasterovská část, tak část věcně odborná.

Uzávěrka příjmu všech přihlášek je stanovena na čtvrtek 29. ledna 2015, 16:00 hod.

Vyhlášení výsledků krajského kola soutěže proběhne na slavnostním vyhlášení dne 9. března, 2015 ve 14:00 v kongresovém sále sídla Kraje Vysočina. Celostátní finále pak proběhne tradičně na každoroční dubnové konferenci ISSS 2015 v Hradci Králové.

  • Pro více informací o podmínkách soutěže se obraťte na Kláru Jirákovou, tel.: 564 602 341, jirakova.k@kr-vysocina.cz.

Za organizátory se na Vaši účast těší a mnoho zdaru v soutěži přejí:

Petr Pavlinec (předseda poroty krajského kola Kraje Vysočina)

Vít Savický a Roman Milner (Sdružení Zlatý erb)

 
 
Zodpovídá: Ing. Táňa Mrázková
Vytvořeno / změněno: 8.1.2015 / 8.1.2015

Počet návštěv: 8677
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek