Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Zájem škol o krajskou poznávací soutěž se téměř ztrojnásobil. Děti poráží dospělé ve znalostech o Vysočině

Poznej Vysočinu 2015
Už devátý ročník vědomostní soutěže pro žáky druhých stupňů základních škol a víceletých gymnázií s názvem Poznej Vysočinu začne zítra školními koly. Aktuálně je přihlášeno 85 škol z celého regionu. „Před devíti lety jsme začínali s třemi desítkami přihlášených škol. Už loni jsme se přehoupli přes osmdesátku přihlášených, domnívali jsme se, že jsme na hranici zájmu a opět jsme příjemně překvapeni,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. I přesto, že z každé přihlášené školy postoupí do celokrajského březnového kola pouze dva nejlepší, musí Kraj vyblokovat na velké finále pro 170 soutěžících všechny kongresové místnosti svého sídla v Jihlavě.
 

 
 

Víte, která nerostná surovina se těží v lokalitě Rožínky, který plod dal podobu jedné z částí krajského znaku nebo kdo byl prvním hejtmanem Kraje Vysočina? Podobně formulovaných soutěžních otázek budou muset stovky žáků základních škol a víceletých gymnázií už zítra zodpovědět třicet. „Test připravený k prověření jejich regionálních znalostí vzniká několik týdnů a podílí se na něm lidé napříč celým krajským úřadem, tak aby jeho zacílení bylo rozmanité a prověřilo rozsah znalostí o regionu,“ prozradila Jana Fialová.


Za devět let pořádání soutěže prošlo finálovými koly 1204 žáků, někteří i opakovaně. „V soutěži si žáci v žádném případě nevystačí pouze s regionálními znalostmi, které jsou součástí běžné školní výuky. Především finálové kolo vyžaduje dokonalejší přípravu. Stává se, že soutěžící překvapují své rodiče rozsahem načtených znalostí a nás pořadatele svými podrobnými odpověďmi na otevřené otázky,“ popisuje Kateřina Svobodová, která soutěž připravuje. Odměnou pro čtyři desítky nejlepších bude, stejně jako v minulých letech, poznávací zájezd do Prahy s originálním  programem vč. toho kulturního.


Partnerem soutěže Poznej Vysočinu jsou společnosti PSJ a NET4GAS.


PSJ NET4GAS
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.1.2018 / 31.1.2018

Počet návštěv: 4935
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek