Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009
Kromě toho objevili archeologové na hlavním nádvoří původní dláždění z 18. století. „Rychlou dataci dláždění nám umožnil nález drobné mince, která se zde ukrývala,“ uvedl David Zimola, vedoucí archeologického oddělení z Muzea Vysočiny Jihlava a doplnil, že nyní bude následovat přibližně roční podrobné zkoumání a vyhodnocení historických předmětů. V letošním roce se zaměstnanci muzea chystají prozkoumat ještě studnu před objektem zámku. „Očekáváme, že studna vydá další zajímavé historické artefakty, které nám přiblíží život v klášteře a později v renesančním zámku v Třebíči,“ řekl David Zimola. Voda ze studny bude po rekonstrukci využívána na provoz restaurované kašny umístěné před hlavním vchodem do zámku.
Významné nalezené předměty budou následně veřejnosti prezentovány v prostorech třebíčského zámku.
Poznámka: Projekt s názvem „Zámek Třebíč – modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic“ je podpořen z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Předpokládané celkové výdaje jsou 177,5 mil. Kč, přičemž příspěvek ze strukturálního fondu ERDF a SR může činit až 156,5 mil. Kč. Realizace projektu je rozdělena na dvě části: stavební a expoziční včetně realizace veřejného interiéru, ve kterém je mimo jiné pamatováno i na odpočinková místa, zázemí pro rodiče s dětmi, dětský koutek, veřejnou studovnu a prostor pro práci se školními skupinami. Stavební práce byly zahájeny v únoru 2011, dokončení stavební části by mělo být v březnu 2013 a dokončení celého projektu je plánováno na říjen 2013.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Zpět do intranetu, Přihlásit se