Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Rozpočet a hospodaření populárně
Zápis ze zasedání
Rady pro rozvoj lidských zdrojů kraje Vysočina
č. 3/2006 ze dne 14. 6. 2006
Přítomni:
členové Rady pro rozvoj lidských zdrojů kraje Vysočina, členové Rady kraje Vysočina, hosté (dle prezenční listiny)
Program jednání:
1) Zahájení
2) Činnost Pracovní skupiny pro počáteční vzdělávání
3) Činnost Pracovní skupiny pro další vzdělávání
4) Činnost Pracovní skupiny pro rozvoj trhu práce
5) Další směřování Rady pro rozvoj lidských zdrojů kraje Vysočina
6) Různé
1) Zahájení
Martina Matějková, předsedkyně Rady pro rozvoj lidských zdrojů kraje Vysočina (dále jen „RRLZ“), přivítala přítomné členy RRLZ, členy Rady kraje Vysočina (dále jen „rada kraje“) a hosty a zahájila jednání. Členové RRLZ byli také přivítání Milošem Vystrčilem, hejtmanem kraje Vysočina, Václavem Kodetem, prvním náměstkem hejtmana, a Jiřím Vondráčkem, radním pro oblast sociálních věcí, komunitního plánování a NO.
Martina Matějková nastínila hlavní důvod pro setkání RRLZ s radou kraje, a to sladit činnost RRLZ s činností rady kraje tak, aby si oba subjekty byly vzájemně nápomocné a užitečné. Martina Matějková dále informovala členy rady kraje o vzniku tří pracovních skupin v rámci RRLZ a požádala jednotlivé předsedy pracovních skupin o informace o činnosti pracovních skupin.
2) Činnost Pracovní skupiny pro počáteční vzdělávání
Martina Matějková uvedla následující priority pracovní skupiny:
- koordinace nabídky vzdělávacího systému s potřebami trhu práce v regionu;
- iniciace lepších informačních toků zejména mezi středními školami, úřady práce a Vysokou školou polytechnickou Jihlava;
- vypsání finančního grantu pro lepší informační toky a partnerství mezi školami a firmami;
- připomínkování strategických dokumentů v oblasti školství, připomínkování Programu rozvoje kraje Vysočina;
- informace o využití strukturálních fondů EU ve školství;
- otázky státní informační politiky ve vzdělávání, zavádění nejmodernější IT do škol.
3) Činnost Pracovní skupiny pro další vzdělávání
Jiří Hrdlička uvedl prioritu pracovní skupiny, a to: „Zmapovat a rozšířit nabídku vzdělávání dospělých na území kraje Vysočina“.
Jiří Hrdlička dále upozornil na důležitost typu investic, které jsou a budou v kraji Vysočina realizovány.
4) Činnost Pracovní skupiny pro rozvoj trhu práce
Jitka Číhalová informovala o hlavní prioritě pracovní skupiny, a to určit nabídku a poptávku pracovní síly z hlediska profesní skladby. Jitka Číhalová upozornila na jedné straně na podprůměrnou nezaměstnanost na Vysočině vzhledem k celorepublikovému průměru, ale na druhé straně na významné regionální rozdíly a nesoulad mezi poptávkou a nabídkou.
Jitka Číhalová dále uvedla, že pro zmapování situace na Vysočině by bylo vhodné rozklíčovat profesní skladbu, zmapovat nabídku vzdělávacích institucí a zjistit poptávku ze strany zaměstnavatelů o strukturu oborů.
Jako další cíl uvedla Jitka Číhalová provedení ve spolupráci s úřady práce průzkum dlouhodobé nezaměstnanosti a pokusit se prostřednictvím RRLZ zaměřit se na určité skupiny nezaměstnaných.
V neposlední řadě si pracovní skupina klade za cíl podporovat rozvoj podnikání na Vysočině.
5) Další směřování RRLZ
Na základě diskuse mezi členy RRLZ a členy rady kraje byly definovány následující závěry:
1) rada kraje se vyjádří k předloženým návrhům od RRLZ;
2) rada kraje připraví pro RRLZ nabídku možných témat k projednání včetně návrhu, které koncepční materiály kraje budou RRLZ předkládány k připomínkování;
3) Krajský úřad kraje Vysočina připraví seznam datových souborů, které jsou k dispozici na jednotlivých odborech krajského úřadu;
4) Krajský úřad kraje Vysočina připraví seznam koncepčních materiálů, které má kraj vypracovány; členům RRLZ budou materiály zaslány na vyžádání;
5) jednání RRLZ s radou kraje je přínosné pro obě strany a tato spolupráce bude i do budoucna pokračovat.
6) Ostatní
Miloš Vystrčil, hejtman kraje, pohovořil na závěr o možnostech dalšího rozvoje kraje Vysočina z evropských strukturálních fondů v programovacím období 2007 – 2013. Podrobněji informoval o přípravě Regionálního operačního programu pro NUTS II Jihovýchod a o požadavku kraje Vysočina na stanovení až 70% alokace financí pro prioritu Doprava. Finance by byly využity pro opravy a rekonstrukce silnic II. a III. třídy ve vlastnictví kraje.
Martina Matějková po dohodě s ostatními členy RRLZ navrhla termín dalšího jednání RRLZ na 23. 8. 2006, poděkovala všem přítomným za účast na jednání a ukončila jednání.
Zapsala dne 14. 6. 2006: Ing. Jana Zikánová
Ověřila: PaedDr. Martina Matějková
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se