Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Metodiky
Zápis ze zasedání
Komise
cestovního ruchu Rady kraje Vysočina č. 1/2004
konaného
dne 24. 2. 2004
Přítomni:
Členové:
-
Ing.
Jana Fischerová, CSc.
-
Zdeněk
Jirsa
-
Emílie
Katolická
-
Hana
Müllerová
-
Bohuslav
Nahodil
-
Ing.
Stanislav Kropáček
-
Ing.
Jaroslav Sochor
-
Ing.
Zdeněk Studenec (místopředseda)
-
Ivana
Mahelová (tajemnice)
Navržený program jednání:
1.
Hodnocení
prezentace kraje na veletrzích cestovního ruchu v lednu – únoru 2004;
2.
Redukce
aktivit jednotlivých opatření v návrhu Programového doplňku PRKu pro rok 2004;
3.
Činnost
komise v roce 2003 a plán na rok 2004;
4.
Diskuse
a různé;
5.
Závěr.
Předsedkyně uvítala přítomné, představila nového člena komise S. Kropáčka a zahájila jednání. K zápisu z minulého jednání nebyly vzneseny žádné připomínky. Přednesla návrh programu jednání, ten byl 8 hlasy schválen.
1. Hodnocení prezentace kraje na veletrzích cestovního ruchu v lednu – únoru 2004
Své hodnocení přednesli členové komise, kteří navštívili
veletrh Regiontour Brno (8. – 11. 1.) nebo Holiday
World Praha (12. – 15. 2. ):
– E. Katolická (RGT): estetický stánek, vysoká úroveň propagačních materiálů kraje, měst i mikroregionů, výhodná poloha expozice u centrálního pódia.
– J. Sochor (RGT): expozici nebylo v pavilonu snadné najít, velký zájem návštěvníků o propagační materiály, doplnit výpravné regionální katalogy „levnějšími“ letáky ve dnech pro veřejnost.
– S. Kropáček (RGT): zvážit využití vizuální techniky, moderní informační technologie jsou prostředkem k oslovení mladé generace.
– H. Müllerová (RGT): bohatý doprovodný program zvýšil přitažlivost pro návštěvníky, v expozici dostatečný prostor pro prezentaci nabídky jednotlivých měst.
– B. Nahodil (RGT, HW): logické umístění regionálních expozic během veletrhu RGT na rozdíl od HW, cílenější dotazy návštěvníků HW.
– J. Fischerová (RGT): při přípravě koncepce veletrhu RGT na rok 2005 posoudit možnost prezentace partnerských měst.
– I. Mahelová: na přípravě koncepce i realizace RGT se aktivně podíleli zástupci měst, doprovodný program tvořila prezentace 3 regionálních pivovarů doplněná ochutnávkou uzenin, losování anketních lístků o ceny, ukázky paličkování, zdobení kraslic a perníčků, soutěž pro děti v podobě hledání názvu pro nový exponát pelhřimovského Muzea strašidel. Expozice na HW realizována na ploše 30 m2 – až na výjimky nemají města o přímou účast zájem, prezentace zajištěna formou poskytnutých propagačních materiálů. Ve dnech pro odbornou veřejnost menší návštěvnost než v předchozím roce, u individuálních návštěvníků přetrvává zájem o pěší a cykloturistiku, kladně hodnocen katalog Tipy na výlety a nabídka ubytovacích kapacit na venkově.
Tajemnice dále informovala, že turistická nabídka bude představena na regionálních výstavách v Hradci Králové (Infotour a cykloturistika, 19. – 20. 3.) a v Ostravě (Dovolená, 15. – 18. 4.). Stručně zhodnotila prezentace v zahraničí a strukturu poptávky návštěvníků:
–
Vakantiebeurs Utrecht (12. –
18. 1. 2004): zájem o camping, cykloturistiku, detailní a cílené dotazy při
opakovaných cestách.
–
Slovakiatour Bratislava (15.
– 18. 1. 2004): zájem o památky, pobyty na venkově, turistiku a cykloturistiku.
– CMT Stuttgart (17. ‑ 29. 1. 2004): zájem převážně o nabídku campů, kombinace turistiky a poznávání kulturního a přírodního dědictví.
K podobě tištěných materiálů podotkla, že slouží k přilákání návštěvníků do regionu, široká škála informací bez nutnosti opatřovat si další podrobnosti je mnohdy určující motivací k návštěvě. S jednoduchými materiály, které by obsahovaly odkaz na materiál podrobný (s možností jeho objednání) se do budoucna také počítá.
Do diskuse o možnostech prezentace na veletrzích v roce 2005 budou stávající partneři opět zapojeni, nutné je najít jednotící prvek či dominantní téma regionu a rozhodnout o koncepci prezentace – společná témata nebo jednotlivé nabídky mikroregionů příp. měst.
V závěru projednávání tohoto bodu tajemnice představila nový turistický portál kraje Vysočina, do sekce Ubytování se během tří týdnů zaregistrovalo 65 ubytovatelů.
2.
Redukce aktivit jednotlivých opatření v návrhu Programového doplňku
PRKu pro rok 2004
Tajemnice shrnula průběh tří etap aktualizace Programového doplňku PRKu pro rok 2004. V rámci III. etapy byl zpracován návrh Programového doplňku pro rok 2004, který definoval 133 rozvojových aktivit. Na doporučení RK byly aktivity jednotlivých opatření přehodnoceny podle přesně stanovených kritérií (význam pro rozvoj kraje, možnost realizace v roce 2004, zdroje financování, vazba na opatření SROP, měřitelné indikátory pro vyhodnocení dopadu, partneři projektů). V oblasti CR byly vypuštěny pouze 3 aktivity (viz předložený materiál, schválený ZK 17.2.2004).
3.
Činnost komise v roce 2003 a plán na rok 2004
Tajemnice předložila zpracovaný přehled jednání komise cestovního ruchu v roce 2003.
Z. Studenec navrhl tématicky zaměřená výjezdní zasedání s možností představení nejvýznamnějších aktivit dané oblasti.
Předsedkyně pohovořila o Plánu činnosti na rok 2004, spolu s tajemnicí přednesla jeho návrh. Na základě připomínek členů komise návrh aktivit dopracován (viz příloha).
4.
Diskuse a různé
I. Mahelová předložila návrh přizvat na jednání komise Ing. Petra Kratochvíla, ředitele odboru regionalistiky agentury CzechTourism, pro seznámení s aktivitami CT pro rok 2004. Komise uložila tajemnici prověřit časové možnosti Ing. Kratochvíla pro možnost jeho vystoupení na příštím zasedání.
Dále informovala o průběhu prací na pasportizaci cyklotras, realizované RRAV. Po šetření v terénu (duben – květen) budou zpřesněny mapové podklady. Struktura zpracovávaných dat: průběh trasy, druhy povrchu, náročnost, zřizovatel, správce, stav značení, umístění mobiliáře, GPS zaměření. Poté proběhnou jednání o způsobu prezentace těchto cyklotras (web, letáky, katalog, průvodce)
Tajemnice předložila komisi žádost společnosti Neko s. r. o. představit na jednání CrK informační systém zaměřený na prezentaci volné lůžkové kapacity ubytovacích zařízení kraje. Zapojení do systému vyžaduje finanční spoluúčast kraje na vydání tištěného propagačního výstupu systému. Nastínila předchozí komunikaci mezi oddělením cestovního ruchu, jednatelem společnosti p. Kolářem a hejtmanem kraje Vysočina. Pro úplnost předložila podkladové materiály (nabídka ubytování formou katalogů DASIS 2002, 2003).
Po diskusi bylo přijato usnesení.
Usnesení 001/01/2004/CrK
Komise cestovního ruchu Rady kraje Vysočina
bere na vědomí
žádost společnosti Neko s. r. o. a v souvislosti s ní konstatuje, že rozhodnutí o zapojení kraje Vysočina do informačního a rezervačního systému je plně v kompetenci oddělení cestovního ruchu odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina.
Schváleno 8 hlasy, proti 0, zdržel se 0.
Tajemnice komise dále informovala o aktivním přístupu mikroregionu Novoměstsko k propagaci své turistické nabídky – představila turistický produkt Zima ve Žďárských vrších, realizovaný s podporou Fondu Vysočiny a souhrnný katalog Ubytování, vytištěný s využitím grafiky kraje.
5.
Závěr
Předsedkyně komise poděkovala přítomným za účast a ukončila
jednání. Další jednání komise bylo stanoveno na 16. 3. 2004
v 9:00 v budově Krajského úřadu kraje Vysočina, zasedací místnost A
2.21.
Ing. Jana Fischerová, CSc v. r.
předsedkyně Komise cestovního ruchu Rady kraje Vysočina
Záznam pořízen na jednání Komise cestovního ruchu Rady kraje Vysočina dne 24. 2. 2004.
Zapsala Kateřina Kubová dne 1. 3. 2004 (zápis pořízen na základě záznamu).
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se