Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > O Kraji Vysočina > Vysočina a krajský úřad > Ředitel
Vyberte:
Zápis z jednání
Pracovní skupiny CIP č. 1/2006
konaného dne 9. 3. 2006
Přítomni:
1. V. Dvořák (zástupce) |
6. P. Vaněk |
2. E. Richterová (zástupce) |
7. M. Kalivoda |
3. P. Maslák (předseda) |
8. P. Pavlinec |
4. J. Němec |
|
5. F. Zadina |
|
Nepřítomni:
1. L. Kettner – v zastoupení E. Richterové
|
2. J. Šibíček – v zastoupení V. Dvořáka |
3. J. Murárik (tajemník) |
Hosté:
1. pplk. Ing. Luděk Prudil – ředitel Odboru operačního řízení GŘ HZS |
Program:
1. Zahájení a ustavení pracovní skupiny
2. Vstupní informace – zmapování stávajícího stavu
3. Stanovení podmínek pro integraci základních složek IZS na úrovni kraje Vysočina a stanovení cílů
4. Diskuse a různé
5. Závěr
1. Zahájení a ustavení pracovní skupiny
Předseda Pracovní skupiny pro řešení Centrálního integrovaného pracoviště operačního řízení složek IZS a krizového řízení kraje Vysočina (dále jen PS CIP OŘ) přivítal členy skupiny a zahájil jednání.
P. Maslák sdělil, že pracovní skupina CIP byla vytvořena na základě usnesení Bezpečnostní rady 020/06/05/BRK ze dne 24. 11. 2005, které doporučuje hejtmanovi kraje Vysočina ustanovit pracovní skupinu a jejího předsedu pro řešení problematiky výstavby CIP OŘ IZS a KŘ kraje Vysočina.
P. Maslák navrhl projednání Jednacího řádu a Zaměření rozvoje operačních středisek HZS krajů. Jednací řád byl připomínkován a pozměněn tak, aby bylo jasné, jakým způsobem bude zastupován předseda pracovní skupiny v případě jeho nepřítomnosti.
Usnesení 001/01/2006/PSCIP OŘ
Pracovní skupina CIP OŘ Bezpečnostní rady kraje Vysočina
schvaluje
Jednací řád pracovní skupiny CIP a Zaměření rozvoje operačních středisek HZS krajů.
Usnesení bylo schváleno 8 hlasy, zdržel se 0, proti 0.
P. Maslák navrhuje, aby přítomní představili sebe a organizace, kterou zastupují. Zároveň představil hosta jednání, pplk. Ing. Luďka Prudila, ředitele Odboru operačního řízení GŘ HZS.
2. Vstupní informace – zmapování stávajícího stavu
P. Maslák informuje přítomné o úkolech a cílech PS CIP OŘ. Členové skupiny jsou seznámeni se stávajícím stavem struktury operačních středisek jednotlivých složek integrovaného záchranného systému (dále jen IZS).
P. Maslák předal slovo L. Prudilovi:
L. Prudil uvedl, že GŘ HZS podporuje proces integrace a poté navázal informacemi o materiálu „Zaměření rozvoje operačních středisek HZS krajů“, který mají členové k dispozici. Dále pohovořil o jednáních, jež se vztahují k problematice operačních středisek. Poukázal na trend, který je v současné době v zemích Evropské unie. Ten předpokládá vybudování centrálních operačních středisek, tj. centrálních integrovaných pracovišť, která by zajišťovala činnost složek IZS a sjednocení čísla tísňového volání. V případě, že budou mít jednotlivé složky IZS zájem, je integrovaný záchranný systém v České republice na změnu připraven.
L. Prudil dále přítomné informoval o možnosti získání finančních prostředků na činnost CIP z Evropské unie.
Předseda pracovní skupiny poděkoval L. Prudilovi za informace.
F. Zadina doplňuje, proč HZS iniciují toto jednání a apeluje na dostatečnou přípravu pro další roky dle trendu integrace IZS.
P. Maslák upozorňuje přítomné, že v předloženém materiálu jsou uvedeny termíny, které je nutné BRk aktualizovat. Tyto termíny budou opraveny.
K tomuto bodu proběhla diskuse.
3. Stanovení podmínek pro integraci základních složek IZS na úrovni kraje Vysočina a stanovení cílů
P. Maslák navrhuje, aby zástupci jednotlivých složek IZS zpracovali k tomuto bodu materiál, ve kterém navrhnou podmínky pro centralizaci tísňového volání, integraci operační a krizového řízení složek IZS na úrovni kraje Vysočina, a stanovili cíle. V materiálu jednotlivé složky uvedou svá stanoviska.
Usnesení 002/01/2006/PSCIP OŘ
Pracovní skupina CIP OŘ Bezpečnostní rady kraje Vysočina
ukládá
jednotlivým složkám integrovaného záchranného systému a Krajskému úřadu kraje Vysočina
zpracovat vstupní materiál s podmínkami pro centralizaci tísňového volání, integraci operačního a krizového řízení složek IZS na úrovni kraje Vysočina a stanovit cíle. Po vyhotovení materiál elektronicky odeslat na adresu pavel_maslak@hasici-vysocina.cz do 9. června 2006.
Usnesení bylo přijato 8 hlasy, zdržel se 0, proti 0.
4. Diskuse a různé
V diskusi přítomní hovořili o prohlídce Centrálního operačního střediska v Ostravě, získání informací o tomto středisku.
V diskusi zazněl návrh, aby se zasedání PS CIP OŘ jako host zúčastnil ředitel městské policie v Jihlavě. Důvodem je možná spolupráce IZS s městkou policií, např. při ochraně CIP.
Bylo řečeno, že se uskuteční další zasedání PS CIP OŘ do termínu 9. června 2006
6. Závěr
Předseda pracovní skupiny CIP poděkoval přítomným za účast a ukončil jednání.
Pavel Maslák v. r.
předseda pracovní skupiny pro řešení Centrálního integrovaného pracoviště operačního řízení složek IZS a krizového řízení kraje Vysočina
Zpracoval: Jan Jaroš, 13. března 2006
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se