Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Fond Vysočiny - Grantové programy pro oblast ICT
Vyberte:
Zápis ze zasedání pracovní skupiny pro přípravu koncepce prevence kriminality č. 2/2002
dne 23. května 2002
Přítomno: 5 členů
1. Zahájení
Zasedání zahájil Pavel Maslák. Přivítal všechny přítomné a v úvodu informoval o schůzce s okresními řediteli policie, která se konala dne 25. dubna 2002. Ředitelé přislíbili pomoc a spolupráci.
2. Informace z úřadu
Pavel Maslák v úvodu seznámil členy s posledními událostmi, které se týkají skupiny.
- informoval o návštěvě mezinárodní agentury prevence kriminality, která prozatím navštívila 7 krajů a jednala o možné spolupráci. V budoucnu se uskuteční v Bratislavě se tkání s agenturou.
- sdělil, že ho oslovilo Sdružení romská jednota Vysočina a nabídla pomoc při zpracování analýzy menšiny v kraji. Prozatím je toto vše v jednání.
3. Pozice koordinátora na krajském úřadě
Bude vypsáno výběrové řízení na kumulovanou pozici koordinátora romské otázky, prevence kriminality, integrace cizinců a protidrogové otázky. Tato funkce by měla být obsazena od 1. 9. 2002. Přítomní diskutovali na toto téma a shodli se, že tato funkce bude velice náročná, protože po zániku okresů nebude mít koordinátor s kým spolupracovat v těchto otázkách. Pavel Maslák zdůraznil, že je potřeba včas zjistit informace od okresních úřadů.
Pavel Maslák se dotazoval, jaká je v jednotlivých okresech zkušenost s romskou kulturou. Koho oslovit v otázce romského poradce. Členové předávali zkušenosti práce s romskou menšinou v jednotlivých okresech.
Členové informovali o tzv. monitoringu integrace cizinců, který vychází z usnesení vlády. Pavel Maslák souhlasil, že z tohoto monitoringu, by se mohlo vycházet.
Členové poukázali, že existuje koncepce a tzv. SWOT analýza protidrogové otázky.
Pavel Maslák vyzval členy, aby se vyjádřili ke krajské koncepci protidrogové politiky, která je vyvěšena na www stránkách kraje. Zde k tomuto tématu probíhá diskusní fórům.
Členové doporučili, aby se kraj spojil s přednosty úřadu a s pomocí okresních úřadů zjistil informace týkající se romské menšiny i protidrogové politiky a integrace cizinců.
3. Strategie prevenci kriminality
Členové předložili kompletní materiál analytické části koncepce prevence kriminality. Marek Topolovský poukázal na chybějící údaje:
- okres Pelhřimov - doplnění některých údajů
- okres Jihlava – chybí v tabulkách kompletní rok 1998
Přítomní se dohodli, že by bylo dobré v této analytické části uvést:
- počet obecné prospěšných prací (za spolupráce s agenturou)
- nezaměstnanost v kraji od roku 1998
- názvy institucí, které se zabývají prevencí kriminality – volnočasové aktivity mládeže
4. Plán pracovní skupiny
Pavel Maslák ujistil přítomné, že v okamžiku, kdy bude mít tuto analytickou část v elektronické podobě, doplní chybějící údaje a nově zadané údaje. Poté bude tento materiál rozeslán se zápisem členům skupiny. Ujistil, že tento materiál není konečný. Až bude analytické část kompletně dokončena bude se pracovat na grantové politice a naplňování strategie prevence kriminality. Je potřeba zjistit informace o naplnění strategie prevence kriminality v jednotlivých okresech. Vyzval členy, aby do příště uvažovali jakým způsobem tuto strategii utvořit. Domnívá se, že určitě rozdělit zvlášť obce pod 10 000 obyvatel a zvlášť nad 10 000 obyvatel.
5. Diskuse
Diskutovalo se o výše uvedených tématech. Přítomní se shodli, že by bylo dobré oslovit ředitelé městské policie v Jihlavě, aby přehodnotil místo v pracovní skupině a místo Michaely Vítkové delegoval někoho jiné, vhledem k tomu, že paní Vítková je zástupkyně primátora, a má své práce mnoho, nemůže se plně věnovat této práci.
Pavel Maslák shrnul závěry z této schůzky a poděkoval všem přítomným za spolupráci.
Pavel Maslák v. r.
předseda bezpečnostní komise
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se