Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Výkaz rozpočtu kraje a obcí
Zápis ze zasedání sociální komise č.4/2002
Rady kraje Vysočina
konaného dne 9. 4. 2002
Přítomno:
- 7 členů sociální komise (viz presenční listina)
- JUDr. Božena Dolejská – tajemnice komise
- hosté: Ing. Petr Švíka – ředitel Oblastní charity Jihlava
Navržený program jednání:
1. Zahájení
2. Partnerství k projektu - Ing. Petr Švíka – ředitel Oblastní charity Jihlava
3. Hospicová péče – analýza potřebnosti hospicové péče v kraji Vysočina
4. Přípravy na setkání s nestátními neziskovými organizacemi
5. Diskuse
6. Závěr
Bc. Ladislav Bárta, předseda sociální komise, zahájil jednání a přivítal všechny přítomné členy a hosta zasedání Ing. Petra Švíku, ředitele oblastní charity Jihlava. Předseda přednesl program 4. zasedání sociální komise. Tento program byl bez připomínek přijat.
Předseda sociální komise Bc. Ladislav Bárta požádal Ing. Švíku o prezentaci projektového záměru ACCESS 2000. Tento program je určen pro nemocné a zdravotně postižené občany všech věkových skupin a je financován ze zdrojů Evropské unie v rámci programu Phare. Mezi hlavní priority patří poskytování služeb řešící dopravu zdravotně postižených, poskytování technických pomůcek, podpora při odstraňování bariér a přístupnost prostředí a vytvoření týmu schopných spolupracovníků v této oblasti. Dále Ing. Švíka hovořil o zlepšení z hlediska manažerské a technické schopnosti cílových skupin, o partnerech tohoto projektu a o tom, že cílem je vést uživatele k větší samostatnosti a sociální kompetenci ve vlastním životě. Na závěr výkladu Ing. Švíka seznámil členy komise také o úloze partnerství kraje Vysočina na tomto projektu.
Předseda Ladislav Bárta poděkoval řediteli Švíkovi a členové sociální komise poté diskutovali o pozitivních a negativních stránkách tohoto projektu a zda kraj Vysočina bude rozvojovým partnerem toho projektu.
Usnesení 001/04/2002/SocK
Sociální komise Rady kraje Vysočina
souhlasí,
aby myšlenka tohoto programu byla sociální komisí přijata a návrh radě bude předložen až po předložení kompletního projektu a po projednání se zdravotní komisí.
Usnesení bylo přijato 7 hlasy.
3. Hospicová péče – analýza potřebnosti hospicové péče v kraji Vysočina
Tento bod jednání zahájila tajemnice sociální komise JUDr. Božena Dolejská, která kladně hodnotila prezentaci všech pěti zájemců se záměrem provozování hospicové péče v kraji Vysočina. Všichni členové se shodli na zájmu a nadšení o provozování hospice těchto subjektů, aniž by bylo krajem rozhodnuto o výši grantu a výběru instituce.
Dále se hovořilo o podrobném a velice poutavém výkladu Dr. Svatošové, která podpořila prioritu zbudování hospice v kraji Vysočina. Diskuse na toto téma byla zakončena názorem komise zadat a vypracovat odbornou analýzu a studii potřebnosti hospicové péče v kraji Vysočina.
Usnesení 002/04/2002/SocK
Sociální komise Rady kraje Vysočina
souhlasí,
se zahájením zpracování analytické studie o systémovosti hospicové péče v kraji Vysočina.
Usnesení bylo přijato 7 hlasy.
4. Přípravy na setkání s nestátními neziskovými organizacemi
O této problematice hovořil Bc. Ladislav Bárta. Informoval komisi, že dosud nebyly dostatečně zmapovány údaje o nestátních neziskových organizacích v jednotlivých okresech. Stále častěji se totiž na nás obracejí nestátní organizace, které chtějí sociální komisi prezentovat svoje projekty a činnosti, konstatoval předseda komise. Podal proto návrh, aby sociální komise v rámci svých výjezdních zasedání věnovala časový prostor pro setkání se zástupci těchto organizací a dala jim tak možnost pro vlastní prezentaci.
Tajemnice komise konstatovala, že sociální komise má možnost seznámit se s problematikou fungování NNO v sociální oblasti.
Usnesení 003/04/2002/SocK
Sociální komise Rady kraje Vysočina
konstatuje,
že z časových důvodů není možné uskutečnit jednotlivé prezentace každé neziskové organizace a poskytovatelů sociálních služeb, proto bude komise uskutečňovat výjezdní zasedání do jednotlivých okresů, kde se společně se zástupci těchto neziskových organizací setká a zde budou moci prezentovat své záměry a pracovní cíle.
Usnesení bylo přijato 7 hlasy.
5. Diskuse
Členové komise diskutovali o Fondu Vysočiny, zejména o finančních částkách v sociální oblasti.
JUDr. Božena Dolejská a Bc. Ladislav Bárta podrobně seznámili členy komise s obsahem Grantového programu na podporu nestátních neziskových organizací vyvíjejících činnost v sociální oblasti.
Usnesení 004/04/2002/SocK
Sociální komise Rady kraje Vysočina
bere na vědomí,
Grantový program na podporu nestátních neziskových organizací vyvíjejících činnost v sociální oblasti.
Usnesení bylo přijato 7 hlasy.
Na základě diskuse o četnosti a termínech konání zasedání sociální komise bylo přijato následující usnesení.
Usnesení 005/04/2002/SocK
Sociální komise Rady kraje Vysočina
schvaluje,
že zasedání sociální komise se budou konat pravidelně každý první čtvrtek v měsíci od 9:00 hod.
Usnesení bylo přijato 7 hlasy.
Závěr:
Na závěr předseda poděkoval všem přítomným za účast a sdělil termín dalšího zasedání, který byl stanoven na 2. května 2002 v Třebíči, kde od 9:00 hod bude řádné zasedání komise a od 13:30 hod. bude setkání se zástupci NNO, kteří pracují v sociální oblasti.
Bc. Ladislav Bárta, v.r.
předseda sociální komise
Rady kraje Vysočina
Zápis ze zasedání sociální komise, byl pořízen na základě záznamu dne 9. 4. 2002
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se