Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Zapojte všechny smysly a „ProŽIJTE DOVOLENOU NA VYSOČINĚ“

oslava
Kraj Vysočina vyhlásil v letošním roce na podporu cestovního ruchu soutěž s názvem „ProŽIJTE DOVOLENOU NA VYSOČINĚ“. Po dobu jejího vyhlášení se Vás pokusíme nasměrovat k některým opomíjeným turistickým cílům. Vydejte se na cesty za poznáním a čerpejte energii na méně známých, ale o to kouzelnějších místech Kraje Vysočina.
 

 
 

OKRES TŘEBÍČ

Přijměte naše pozvání do okresu Třebíč a „ProŽIJTE“ jeho atmosféru všemi smysly:

  • Sluch

Obklopte se zvuky šumějící řeky, zpěvu ptáků a naprostého klidu při zdolávání kaňonového údolí řeky Oslavy. Červená turistická značka z Náměště nad Oslavou vás provede peřejnatým úsekem divoké řeky s množstvím balvanů. Užijete si řetězy i lození po skalách. Pozor, za vyššího stavu vody je stezka neprůchozí a také je kapičku náročnější.

oslava  • Chuť

Dopřejte svému jazýčku možnost okusit víno z jediného vinařství v našem kraji. Naučná vinařská stezka zámkem Sádek, poblíž obce Kojetice vám na 2 km dlouhé trase představí více než 40 druhů révy včetně dnes již neexistujících původních druhů.

sádek  • Čich

Nechte se omámit vůni bylinek v benediktinské bylinkové zahrádce u baziliky sv. Prokopa v Třebíči. Vnímejte její atmosféru pohledem mnichů, kteří klášterní zahrady využívali vedle duchovního rozjímání a meditace, také k čistě praktickému pěstování zeleniny, ovocných stromů a bylin. Ze zahrady se vám naskytne jedinečný výhled na město a také slavnou třebíčskou rozetu osazenou v presbytáři baziliky.

Foto: m-ARK Marketing a reklama s.r.o.

třebíč  • Zrak

Vydejte se za jedinečnými výhledy do národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step. Přes tři km dlouhý jarní okruh o několika zastaveních začínající na okraji obce Mohelno nabídne vyhlídky nad roklemi z levého břehu řeky Jihlavy. Ochrana vzácných druhů rostlin a živočichů nepovoluje vstup mimo vyznačené stezky. Toto malé omezení vás v žádném případě o zážitek neochudí.

mohelno  • Hmat

Dotkněte se historie. Stačí, pokud se od zámku v Hrotovicích vydáte po zelené značce, která vás dovede do Mstěnic. Zde se nacházejí pozůstatky zaniklé středověké osady, jejíž osídlení se datuje až do 8. století. Areálu vykopávek vévodí tvrz s dochovanými zbytky zdiva a obranného příkopu. Klidně se posaďte a popusťte uzdu fantazii.

mstěniceZajímavost na konec:

Nejjižnější obec Vysočiny Police láká k návštěvě zámku i nedávno zrekonstruované barokní synagogy. Neopomeňte však židovský hřbitov s přibližně 300 náhrobky, mezi kterými se ukrývá maceva s vyobrazením Mojžíše s desky Desatera. Tak ji zkuste najít.

police
  • Veronika Švarcová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.5.2021 / 28.5.2021

Počet návštěv: 1967
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek