Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - září 2016

 
 
 • Hereckého Oskara – Malou Thalii získala Vladimíra Čapková Vokůrková (26.9.2016)

  Horácké divadlo Jihlava o víkendu slavnostně zveřejnilo výsledky divácké ankety Horác za sezónu 2015/2016. Společenský večer s názvem HOGO FOGO HORÁC ve stylu předávání cen Oskar „vyšel“ nejlépe herečce Vladimíře Čapkové Vokůrkové, která se stala nejen Mladým talentem, ale také převzala cenu Malá Thalie, kterou nově uděluje členům regionálních divadel Herecká asociace a osobně ji předal prezident asociace Jiří Hromada.

   
 • Senior Pointy oslaví Mezinárodní den seniorů (26.9.2016)

  V letošním roce pro Vás Kraj Vysočina poprvé spolu se všemi Senior Pointy v kraji připravil oslavu u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. „Tento svátek připadá každoročně na 1. října, my budeme Dny pro seniory slavit od 3. do 5. října. Po tři dny bude pro návštěvníky připravena řada nejrůznějších a především zajímavých aktivit a přednášek. Těšit se mohou také na společenské posezení s hudebním doprovodem,“ sdělila k akci vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina Věra Švarcová.

   
 • Hejtman Běhounek: Občané Kraje Vysočina si zaslouží opravené silnice (23.9.2016)

  Hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka pobouřil plán ministra dopravy Dana Ťoka, který veřejně uvedl, že kraje nedostanou na opravu silnic ani korunu. Jednoznačně se proto připojil k výzvě dalších hejtmanů, kteří ministra vyzvali k rezignaci.

   
 • Traktory krajských silničářů budou učební pomůckou pro budoucí opraváře zemědělských strojů (23.9.2016)
  Traktor

  Osm technických škol Kraje Vysočina letos začne praktickou výuku oborů opravář a mechanik vyučovat ve svých dílnách na traktorech, které dosloužily u krajských silničářů. Stroje, které jsou ještě pojízdné a funkční, ale jsou postupně nahrazovány modernějšími modely, tak našly praktické uplatnění. „První z připravených traktorů dnes převzali přímo žáci oboru opravář zemědělských strojů na Střední škole řemesel a služeb v Moravských Budějovicích,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Havlíčkobrodská galerie získala cennou sbírku více než sto děl výtvarníka Oldřicha Jelínka (23.9.2016)
  Dar od výtvarníka Oldřicha Jelínka

  Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě rozšířila své sbírky o neuvěřitelných více než 110 děl od výtvarníka Oldřicha Jelínka. Český grafik a ilustrátor, který v roce 1981 emigroval do Německa, kde dodnes žije, daroval brodské galerii rozsáhlou část své tvorby zahrnující obrazy, ale také kresby, grafiky. Hodnota daru zatím není přesně vyčíslena, ale už teď je jasné, že jde o několik miliónů korun.

   
 • Blanka Matragi pokřtila kalendář řemesel Kraje Vysočina (VIDEO) (23.9.2016)
  Křest kalendáře Kraje Vysočina

  Originální kalendář, který nese jméno Kraje Vysočina, pokřtila 22. září 2016 v jihlavském obchodním domě CityPark společně s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem světová módní návrhářka a designérka Blanka Matragi. Tématem pro dvanáct ústředních fotek se stala řemesla, kterým je možné se vyučit na školách zřizovaných Krajem Vysočina. „Autorem fotek je osvědčený spolupracovník Vladimír Kunc. Objektiv jeho fotoaparátu zachytil zlaté české ručičky v okamžicích, které jsou pro nás často velmi pomíjivé,“ uvedl Zbyněk Čech z krajského oddělení vnějších vztahů.

   
 • Minifestival a Gastrofestival předvely Jihlavě kouzla řemesel (22.9.2016)
  Festival

  Za plné náměstí krajského města Jihlava mohou dnes řemesla a kulinářské dobroty. Kraj Vysočina celý den nabízí přehlídku zručnosti v podobě široké škály řemesel vyučovaných na jím zřizovaných středních školách. V případě Jihlavy organizátoři dali větší prostor gastronomickým oborům. Vedle budoucích kuchařů, cukrářů a číšníků s v Jihlavě představila i gastro zařízení, která v budoucnu mohou být dobrými zaměstnavateli.

   
 • Nejlepším cestářem Kraje Vysočina je už počtvrté František Strohmer (22.9.2016)
  Cestářské rodeo

  Dvakrát excelentně projet náročnou překážkovou dráhu, ještě předtím naložit 100 kg drtě a prokázat znalosti zdravovědy. To jsou disciplíny krajského Cestářského rodea na Vysočině. Nejlépe si se zadanými úkoly poradil pětačtyřicetiletý František Strohmer z Třebíče. „František byl velkým favoritem, stejně jako tři roky zpátky. Jeho jméno bude na putovní pohár letos vyryto už po čtvrté,“ říká ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Jan Míka.

   
 • Domov Jeřabina Pelhřimov inspiroval k návštěvě několik zahraničních hostů (22.9.2016)
  Návštěva Jeřabina

  Za poslední tři týdny do Domova Jeřabina Pelhřimov zavítalo hned několik vzácných návštěv - kolegů z Ukrajiny, Německa a Slovenska. Hosté získali informace o činnosti krajské příspěvkové organizace a měli možnost podívat se do denních stacionářů i domků určených k bydlení. „Cílem podobných setkání je výměna zkušeností a následný rozvoj, který přichází s informacemi o tom, jak odbornou každodenní práci dělají jiné organizace. My oceňujeme především zpětnou vazbu, která se zahraničními návštěvami zcela logicky přichází,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro sociální oblast Vladimír Novotný.

   
 • Hejtman Jiří Běhounek přijal nové hráče fotbalové Akademie Kraje Vysočina (21.9.2016)
  Noví hráči fotbalové akademie

  Třiadvacet nových hráčů a hráček Regionální fotbalové Akademie Kraje Vysočina zavítalo do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě, aby se hejtmanovi Kraje Vysočina Jiřímu Běhounkovi pochlubilo s úspěchem a převzalo certifikát o přijetí do akademie. Celkem 39 talentovaných hráčů a hráček ve věku 13 až 15 let bylo vybráno do nového ročníku projektu Regionální fotbalové Akademie, který jim za pomoci komplexní péče v oblasti vzdělávání, tréninkového procesu i speciálního stravovacího režimu celoročně zajišťuje sportovní rozvoj a fotbalový růst.

   
 • Zásadní pro řešení sucha je udržení vody v krajině (21.9.2016)
  Sucho

  Kraj Vysočina se intenzivně věnuje problematice vodního hospodářství, a to ze všech úhlů pohledu. V sídle Kraje Vysočina v Jihlavě se dnes konal seminář na téma Problematika dlouhodobého sucha a možná opatření ke snížení jeho dopadů. „Vzhledem ke stále častějšímu výskytu nepříznivých hydrologických podmínek jsou dopady dlouhodobého sucha a nedostatku vody stále větší hrozbou i na území Kraje Vysočina. V srpnu roku 2015 měly problém s množstvím nebo kvalitou dodávané vody v našem kraji desítky obcí nebo jejich místních částí. V letošním roce je situace obdobná. Proto si uvědomujeme, že hrozící nedostatek vody je téma, kterému je třeba se věnovat s velkou vážností,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

   
 • Tři dobré zprávy pro řidiče (21.9.2016)

  Na přelomu září a října Kraj Vysočina dokončí a zprovozní tři zásadní dopravní úseky, které v minulých měsících prošly zásadními opravami, což se odrazí mimo jiné také na zvýšení jejich bezpečnosti. „Od 30. září budou moci řidiči využít výhod nové okružní křižovatky ve Velké Bíteši, na kterou se podařilo Kraji Vysočina získat jedny z prvních dotací z IROP. 1. října řidiči projedou už bez komplikací také po novém rozšířeném mostě u Hotelu Slunce v Havlíčkově Brodě a v následující dnech také po nové silnici II/112 Telč – Želetava v úseku Zvolenovice – Nová Říše v délce více než 5,3 kilometru,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.

   
 • Kraj Vysočina získal na projekt Potravinové pomoci dětem přes 4,4 milionu korun (21.9.2016)
  Centrální školní jídelna Třebíč soutěží o nejlepší školní oběd

  Kraj Vysočina zpracoval a podal úspěšnou žádost, na jejímž základě získal dotaci z Operačního programu potravinové a materiální pomoci ve výši přes 4,4 milionu korun. „Finanční prostředky budou vynaloženy na potravinovou pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, s cílem zabezpečit školní stravování dětem mateřských škol a žáků základních škol, případně žáků nižších stupňů víceletých gymnázií, ze sociálně slabých rodin ve věku 3 – 15 let, jejichž rodiče se nacházejí v hmotné nouzi. Celkem tak bude možné podpořit ve školním roce 2016/2017 až 768 dětí z Kraje Vysočina“ vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.

   
 • Na Vysočině se odehrává Evropský týden mobility 2016 (20.9.2016)
  ETM

  Letošní téma Evropského týdne mobility 2016, který připadá na tento týden, je Chytrá a udržitelná mobilita – investice pro Evropu s heslem Čistá mobilita. Silná ekonomika. „Kampaň je ideální příležitostí prezentovat občanům problémy v dopravě, se kterými se města a obce potýkají, a jejím cílem je vyvolat změny v chování a pokročit směrem k vytvoření udržitelnější dopravní strategie a přispět k ochraně životního prostředí,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský.

   
 • Demolice, výstavba i rekonstrukce pavilónů Střední průmyslové školy v Třebíči (AUDIO) (20.9.2016)
  SPŠT

  Areál Střední průmyslové školy na ulici Manželů Curieových v Třebíči se bude v nejbližších měsících výrazně měnit. Pavilon budovy B krajské školy, který je hranici své životnosti, půjde k zemi a místo něj by měla v budoucnu vyrůst čtyřpodlažní budova s novou kotelnou. Podmínkou pro novou investici je však získání dotace z IROP. Kraj Vysočina jako zřizovatel školy plánuje také velkou rekonstrukci pavilonu A za účelem rozšíření kapacity odborných učeben. Předpokládané náklady na obě akce odhadem přesahují 200 miliónům korun.

   
 • Běloruští lékaři přijeli načerpat zkušenosti (20.9.2016)
  Lékaři

  Čtveřice běloruských lékařů stráví čtyři pracovní dny na Vysočině. Specialisté v oboru traumatologie, první pomoc, interní lékařství a ortopedie už stihli navštívit krajskou záchranku, Nemocnici Jihlava a Nemocnici Pelhřimov. Zítra si prohlédnou vybraná pracoviště Nemocnice Nové Město na Moravě včetně jejich nové magnetické rezonance a připraven je odborný program ve společnosti MEDIN. „Návštěva byla připravena na základě společně stanovených priorit spolupráce s partnerským regionem. Rádi se v oblasti zdravotnictví podělíme o své zkušenosti. Zatím největší zájem byl ze strany běloruské pracovní skupiny o přednemocniční neodkladnou péči,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Sociální sféru nově řídí náměstek hejtmana Vladimír Novotný (20.9.2016)

  V souvislosti s rezignací člena Zastupitelstva a Rady Kraje Vysočina Petra Krčála dnes krajská rada stanovila nové rozdělení kompetencí o rezort sociálních věcí a prorodinné politiky. Náměstkem hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí bude do budoucna Ing. Vladimír Novotný. Rozšíří se tak jeho dosavadní kompetence zahrnující historicky resort ekonomiky, analytické služby, správu a využívání dat, Fond Vysočiny a Radu hospodářské a sociální dohody.

   
 • O první místo v soutěži amatérských fotografů se dělí fotokluby z Jihlavy a Otrokovic (19.9.2016)
  Mapový okruh Vysočina

  Putovní pohár si vítězové 58. ročníku soutěže Mapový okruh Vysočina převzali v sobotu 17. září v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Slavnostního vyhlášení výsledků soutěže fotoamatérů, která se pyšní velmi dlouhou tradicí, se zúčastnila i radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Vítězům – jednotlivcům, i prvním třem klubům z Otrokovic, Jihlavy a Havlíčkova Brodu pogratulovala a předala ocenění.

   
 • Lesy na Vysočině nadále trápí sucho (19.9.2016)
  Les

  Suché počasí bez dostatku srážek stresuje lesy v Kraji Vysočina. Oproti loňskému roku je letošní chladnější a vlhčí rok pro vegetaci sice příznivější, vláhový deficit se ale nadále prohlubuje a i teploty jsou oproti dlouhodobému průměru nadnormální. Důsledkem je trvající snížená vitalita lesních porostů. „Lesníci tento stav sledují s obavami a činí potřebné kroky k tomu, aby situaci co nejlépe zvládli. V lesích provádí intenzivní nahodilou těžbu téměř všech dřevin,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

   
 • Životní prostředí 2016 – grant na podporu environmentální výchovy a osvěty pro obce, školy i neziskové organizace (19.9.2016)
  Krajina

  „Prostřednictvím tohoto dotačního titulu nabízí Kraj Vysočina 1,4 mil. Kč na spolufinancování projektů zaměřených na aktivity v oblastech: nakládání s odpady, kvalita ovzduší, příroda, přírodní zahrady, lesní pedagogika, úspory energie. Environmentální výchova, vzdělávání a osvěta významně ovlivňuje osobní návyky a preference občanů a my chceme touto cestou podpořit aktivní účast i osobní zodpovědnost občanů za současný i budoucí stav životního prostředí v našem kraji,“ komentuje zaměření grantového programu krajský radní pro životní prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 82 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2016 > Tiskové zprávy - září 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 85382

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek