Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - září 2016

 
 
 • Upozornění na chybně přiřazená data v hodnocení veřejných zakázek projektu ZINDEX (16.9.2016)

  Kraj Vysočina cítí jako nutnost reagovat na výsledky Hodnocení zakázek krajů zveřejněného na http://www.zindex.cz/. Vedení Kraje Vysočina trvá a je schopno na veřejně přístupných materiálech deklarovat plnění všech zákonných povinností, které mu ukládají obecně závazné právní předpisy, proto ho výsledek hodnocení značně překvapil.

   
 • Do Radešínské Svratky se sjeli chovatelé českého strakatého skotu (16.9.2016)
  Přehlídka českého strakatého skotu

  Největší výstavu skotu v Česku hostila včera Radešínská Svratka na Novoměstsku. Za účasti více než padesáti chovatelů z celé České republiky s více než 150 kusy všech kategorií skotu se uskutečnil XIII. ročník Národní výstavy českého strakatého skotu. Přehlídku přijel podpořit i radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád, který se také chopil předávání cen. Porotu nakonec nejvíce zaujala Berta, která pochází z místního chovu Proagro Radešínská Svratka.

   
 • Jízda do stanice Recyklace na Vysočině už po třetí (AUDIO) (16.9.2016)
  Jízda do stanice recyklace

  Jízda do stanice Recyklace se na Vysočině letos pojede v týdnu od 19. do 23. září. Cílem akce je předcházení vzniku odpadu a realizuje Kraj Vysočina ve spolupráci se společností ELEKTROWIN, provozovatelem systému zpětného odběru elektrospotřebičů. Od pondělí do pátku bude možné vysloužilé elektrospotřebiče odevzdat na vlakových nádržích Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Chotěboř nebo ve vybraných vlacích na trasách mezi těmito městy.

   
 • Druhé pracoviště magnetické rezonance v regionu má nově Nemocnice Nové Město na Moravě (15.9.2016)
  Magnetická rezonance

  Za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka dnes krajská Nemocnice Nové Město na Moravě oficiálně zahájila provoz nového pracoviště magnetické rezonance. Jedná se po Nemocnici Jihlava o druhé takto specializované pracoviště na Vysočině. „Magnetická rezonance bude sloužit i pro pacienty z ostatních nemocnic v regionu. Moderní přístroj umožňuje prakticky kompletní vyšetření celého těla, zejména se uplatní v oboru neurologie, ortopedie a onkologie. Diagnostiku bude nemocnice provádět pro pacienty všech zdravotních pojišťoven,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Nostalgické parní vlaky zamíří v rámci Bezpečné Vysočiny na regionální tratě (15.9.2016)
  Historie a současnost železnice na Vysočině, zvláštní vlaky na Havlíčkobrodsku

  O blížícím se víkendu 16. – 18. září se Vysočinou budou prohánět parní vlaky. Soupravy historických vagonů 3. třídy Rybák s dřevěnými lavicemi potáhne parní lokomotiva Skaličák a projedou téměř celou Vysočinou. Akce je součástí projektu Kraje Vysočina pod názvem Bezpečná Vysočina.

   
 • Pohádka o čertovském trápení klientů z Křižanova zvítězila na Festivalu Počátecká duha (15.9.2016)
  Pohádka

  Kraj Vysočina, Domov Jeřabina Pelhřimov a Město Počátky byli hlavními pořadateli druhého ročníku festivalu multikulturní tvorby osob se zdravotním postižením s názvem Počátecká duha 2016. Mezinárodního festivalu v Počátkách se zúčastnilo sedm soutěžních družstev. Porota nakonec po těžkém rozhodování zvolila za vítěze klienty Domova Kamélie Křižanov a jejich Pohádku o čertovském trápení.

   
 • Bývalý domov mládeže ve Žďáře nad Sázavou se promění na domov pro seniory (14.9.2016)
  Domov pro seniory z Vysočiny navazuje přeshraniční vztahy

  Ve Žďáře nad Sázavou by mohl už v roce 2018 začít fungovat nový domov pro seniory a domov se zvláštním režimem. Kraji Vysočina se přihlásil soukromý zájemce o koupi areálu školy na ulici Komenského ve Žďáře nad Sázavou, kde dříve působila Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou. Za vybrané objekty, které společnost Senior holding přestaví a následně využije pro poskytování sociálních služeb, zaplatí přes 24 miliónů korun. Koupi v úterý 13. září odsouhlasilo krajské zastupitelstvo.

   
 • Školicí centrum pro záchranáře v Jihlavě má zelenou (14.9.2016)
  ZZS

  Kraj Vysočina postaví do čtyř let v areálu sídla Zdravotnické záchranné služby v Jihlavě nové školicí a vzdělávací středisko. Bude určené pro výuku a výcvik složek IZS, které zasahují na území Kraje Vysočina v oblasti krizové přípravy. Stavba s předpokládaným rozpočtem 45 milionů korun by měla vyrůst za podpory evropských dotací. „Architektonicky bude přístavba korespondovat s dosavadní zástavbou a bude situována do volného rozvojového prostoru ve svahu směrem k obchodnímu centru. Jeho výška respektuje požadavky zajištění leteckého provozu záchranné služby,“ říká náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl.

   
 • Skřipácká muzika na Jihlavsku rozšířila Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky (14.9.2016)
  Pramínek

  „Skřipácká muzika na Jihlavsku je specifickým jevem spojovaným s existencí bývalého německého jazykového ostrova, který se nacházel na území bývalého okresu Jihlava a Havlíčkův Brod, ve folklorním prostředí pak jednoznačně s osobností Miloslava Brtníka,“ říká Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

   
 • Poslední jednání Zastupitelstva Kraje Vysočina před říjnovými krajskými volbami (13.9.2016)
  ZK

  Po čtyřech letech za několik týdnů skončí aktuální volební období. Pětačtyřicet krajských zastupitelů dnes v obvyklé sestavě zasedlo v jednacím sále sídla Kraje Vysočina naposledy. „Děkuji všem kolegyním a kolegům za práci, která během posledních čtyř let pomohla Vysočinu posunout o velký kus dál,“ popřál na závěr jednání hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Zastupitelé rozdělili 12 miliónů v rámci grantových programů Fondu Vysočiny (13.9.2016)
  Fond Vysočiny

  Více než 12,5 miliónů korun dnes schválili krajští zastupitelé na podporu vybraných projektů předložených do sedmi výzev v rámci programů Fondu Vysočiny. Zatímco desítky příjemců mohou s dotací po schválení už počítat, v případě dvou nově vyhlášených grantových programů Fondu Vysočiny se možnost požádat o dotaci právě otevřela. „Jedná se o vyhlášení druhého kola grantového programu Cyklodoprava a cykloturistika 2016 zaměřeného na obnovu místních a účelových komunikací po kterých je vedena cyklotrasa a dále pak o grantový program Životní prostředí, který je zaměřen na podporu environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty, lesní pedagogiku a realizaci přírodních zahrad “ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný.

   
 • Domov pro seniory v Humpolci postaví a bude provozovat soukromý investor (AUDIO) (13.9.2016)
  ilustrační foto

  Domov seniorů Humpolec čekají v následujících letech změny. Zařízení bude formou spolupráce soukromého partnera s veřejným zadavatelem - Krajem Vysočina modernizováno a nabídne péči o osoby s Alzheimerovou chorobou. Na základě dosavadních propočtů by celkové výdaje Kraje Vysočina spojené s realizací PPP projektu měly být významně nižší, než v případě realizace prostřednictvím vlastních prostředků kraje.

   
 • Kraj Vysočina prodloužil příslib až 30 miliónů korun pro vzletovou dráhu letiště Henčov (13.9.2016)
  Letadlo

  Krajští zastupitelé dnes rozhodli prodloužit smlouvu o spolupráci se statutárním městem Jihlava. Dohoda souvisí s plánovanou výstavbou zpevněné vzletové a přistávací dráhy letiště Jihlava – Henčov. Platnost stávající smlouvy, která obsahuje finanční podíl Kraje Vysočina ve výši do 30miliónů korun, z roku 2014 končí se závěrem letošního roku.

   
 • Zimním semestrem začíná další akademický rok Univerzity třetího věku Kraje Vysočina (13.9.2016)
  V září odstartuje na Vysočině Univerzita třetího věku

  Unikátní projekt Kraje Vysočina Univerzita třetího věku funguje od roku 2011 ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava, která výuku seniorské populace zaštiťuje. V posledních letech se však nevyučuje pouze na akademické půdě v krajském městě, ale místy konání se staly také domovy pro seniory v Kraji Vysočina. Výuku zimního semestru už zahájili ve Žďáře nad Sázavou a v Třebíči. Zítra začnou přednášky v Pelhřimově a v říjnu v Havlíčkově Brodě a ve Velkém Meziříčí.

   
 • Novým zastupitelem Kraje Vysočina je Michal Šmarda (13.9.2016)

  Novým zastupitelem Kraje Vysočina je Michal Šmarda. Dnes složil zastupitelský slib. V zastupitelstvu za klub ČSSD vystřídal Petra Krčála, který 10. září na post krajského zastupitele rezignoval. Michal Šmarda je starostou Nového Města na Moravě a dosud jako nominovaný člen působí v Kontrolním výboru a Výboru pro udělování medailí Zastupitelstva Kraje Vysočina.

   
 • Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek přijal rezignaci radního Petra Krčála (12.9.2016)

  Radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinnou politiku Petr Krčál rezignoval 10. září 2016 na post zastupitele Kraje Vysočina, nezůstane ani členem krajské rady. Novým členem Zastupitelstva Kraje Vysočina se dnem následujícím po rezignaci Petra Krčála stává Michal Šmarda, starosta Nového Města na Moravě. Slib nového člena bude součástí programu zítřejšího krajského zastupitelstva.

   
 • První zastavení Minifestivalu řemesel v Telči (12.9.2016)
  Minifestival Telč

  Na prvním odpoledni plném řemesel se dnes v areálu Panského dvora v Telči prezentovalo 12 krajských středních škol. Dobře známá i mírně opomíjená řemesla tady představovali přímo žáci většinou druhých a třetích ročníků. Největší zájem ze strany žáků základních škol, ale i jejich rodičů zaznamenávali tradičně gastroobory a také šikovné kadeřnice a aranžérky. „Pro zastávky Minisfestivalu jsme vybrali šest měst. Po Telči přivezeme řemesla zítra do Žďáru nad Sázavou, následovat bude Havlíčkův Brod, Třebíč, Pelhřimov a Jihlava. V krajském městě navíc 22. září plánujeme velkou gastroshow s ochutnávkou toho nejlepšího, co nabízí praxe, a podobnou kulinářskou show ještě přivezeme 1. října do Havlíčkova Brodu na tamní Farmářské trhy,“ vyjmenovává Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

   
 • Česká zemědělská akademie v Humpolci je Centrem excelence pro odbornou přípravu (12.9.2016)
  Traktor

  Ve spolupráci s kraji a zaměstnavatelskými svazy jmenoval ministr zemědělství Marian Jurečka tzv. Centra odborné přípravy v ČR, mezi kterými figuruje Česká zemědělská akademie v Humpolci. Centrum na Vysočině si díky tomuto zařazení ještě v letošním roce sáhne na část ze státem poskytnuté padesátimiliónové podpory a ve stejném rozsahu ministerstvo plánuje centra podpořit i v letech 2017-2019.

   
 • Nová parkovací místa u krajských nemocnic (12.9.2016)
  Parkoviště

  O několik desítek míst se po prázdninách zvýšil počet parkovacích míst u Nemocnice Jihlava. Navíc mají řidiči ode dneška komfortnější parkování, protože plocha je opravená bez výmolů a osvětlovat ji budou nové lampy. Parkoviště s 60 novými parkovacími místy bude od konce října k dispozici zaměstnancům i pacientům také v Nemocnici Pelhřimov. Stavební práce finišují na místě bývalé nemocniční ubytovny.

   
 • Letošní Dny otevřených ateliérů na Vysočině jsou téměř připraveny (9.9.2016)
  Na Vysočině se připravují už potřetí Dny otevřených ateliérů

  Pět desítek ze sto sedmdesáti vystavujících výtvarníků a uměleckých řemeslníků z celého regionu se setkalo ve čtvrtek večer v budově Krajského úřadu při slavnostním zahájení letošních Dnů otevřených ateliérů na Vysočině. Ty se u nás konají již po šesté, letos konkrétně o víkendu 1. a 2. října. „Na Vysočině navštívilo v minulém roce 160 zapojených ateliérů více než deset tisíc osob, což je dosavadní rekord, který potvrzuje, že o uměleckou a řemeslnou tvorbu je zájem a otevřené ateliéry má smysl pořádat i nadále,“ říká Jiří Jedlička, ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, které akci z pověření Kraje Vysočina organizačně zabezpečuje.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 82 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2016 > Tiskové zprávy - září 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 85410

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek