Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - září 2016

 
 
 • 25 let existence Přibyslavských slavností – mlékárenských dnů (9.9.2016)

  Začaly jubilejní dvacáté páté Mlékárenské dny v Přibyslavi. Mezi vystavovateli, kteří o víkendu představí svou produkci, figuruje dvaadvacet firem a výrobců, kteří prezentují 60 mléčných výrobků z kravského, ovčího i kozího mléka. Program tradičně počítá jak s odbornou, tak laickou soutěží, do které se přihlásila dvacítka výrobců.

   
 • Ministři zahraničí ČR a Rakouska se setkali s hejtmany příhraničních regionů ČR a Rakouska (8.9.2016)
  ministri

  Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 8. září 2016 ve Valči u Třebíče setkal k bilaterálnímu jednání s ministrem pro Evropu, integraci a zahraniční věci Rakouska Sebastianem Kurzem. Předmětem jejich rozhovoru byla především aktuální bilaterální, regionální a zahraničně-politická témata. Na schůzku ministrů navázalo setkání s hejtmany českých a rakouských příhraničních regionů (Jihočeského kraje, Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina, spolkové země Dolní Rakousko, spolkové země Horní Rakousko a spolkové země Vídeň). S hejtmany příhraničních regionů projednali při navazujícím setkání konkrétní projekty přeshraniční spolupráce.

   
 • Letošní Letní školu v Kraji Vysočina absolvovalo přes 1100 seniorů (8.9.2016)
  Letní škola seniorů

  Třetí ročník úspěšného projektu Letní škola seniorů v Kraji Vysočina nabídl pět přednášek v devíti městech Vysočiny. Za více než dva měsíce se tematických setkání zúčastnilo více než 1100 seniorů z celé Vysočiny. „Největší zájem byl o přednášky o zdraví, paměti a zahradě. Senioři měli řadu doplňujících dotazů a témata je velmi zajímala,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Startuje Minifestival řemesel (8.9.2016)
  Minifestival řemesel

  Téměř dvacet krajských středních odborných škol se představí během příštího týdne na tematické přehlídce s názvem Minifestival řemesel, který pořádá Kraj Vysočina v pěti městech Vysočiny. „Cílem akce je oslovit především žáky a žákyně 8. a 9. tříd základních škol a motivovat je ke studiu řemesla na odborných školách. Návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet si tradiční i moderní řemesla, vidět mobilní veterinární ambulanci, diagnostiku automobilů, práci kováře, lesníka, skláře nebo kameníka. Také budou moci ochutnat různé míchané nápoje a gastronomické speciality,“ vyjmenovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • První premiéra nové sezóny Horáckého divadla - Sex noci svatojánské (8.9.2016)
  Sex noci svatojánské

  První premiéru 77. sezóny Horáckého divadla Jihlava představuje letní komedie podle scénáře Woodyho Allena Sex noci svatojánské. Šestice herců v režii Martina Tichého a pod dohledem dramaturgyně Barbory Jandové rozehraje vtipný scénář už v sobotu 10. září od 19 hodin na Velké scéně jediného profesionálního divadla na Vysočině.

   
 • Rekonstrukce silnice II/379 u Velké Bíteše a silnice z Dolní Rožínky do Strážku (7.9.2016)
  silnice

  O výběru dodavatelů s nejnižší cenovou nabídkou na rekonstrukci silnice II/379 až po křižovatku se silnicí III/3792 u Velké Bíteše a na modernizaci silničního úseku III/3853 Dolní Rožínka - Strážek rozhodli krajští radní na svém prvním zářijovém zasedání. S přípravami obou staveb za téměř 79 miliónů Kč se má začít ještě letos za plného provozu, v příštím roce stavbaři úseky kompletně zrekonstruují a ještě do konce roku 2017 je mají dokončit.

   
 • Zlato z Estonska putuje do Žďáru nad Sázavou (7.9.2016)
  Zlato pro Alenu Roseckou

  Do estonského Talinnu, který v srpnu hostil Mistrovství světa veteránů v orientačním běhu (WMOC), přijelo více než 3500 orientačních běžců ze 42 států. A úspěch slavili i zástupci Kraje Vysočina. Ze tříčlenné skupinky orientačních běžců ze Žďáru nad Sázavou, jejichž účast na akci finančně podpořil Kraj Vysočina, se nejlépe dařilo Aleně Rosecké. Zvítězila v kategorii W60 ve sprintu a na klasické trati obsadila skvělé páté místo.

   
 • Elektronická bezpečnost v Kraji Vysočina a soutěže pro žáky i studenty (7.9.2016)
  Bezpečný internet

  Aktuálně dvou soutěží spojených s tématem elektronické bezpečnosti v Kraji Vysočina se můžou zúčastnit žáci a studenti z Vysočiny. Už po šesté je připravila pracovní skupina zabývající se problematikou elektronické bezpečnosti. Soutěžící se můžou těšit na znalostní kvíz, na tvorbu videí, plakátů nebo fotorománů, a nově se do aktivit mohou zapojit i školy.

   
 • Kraj zvažuje vybudování nových kapacit pro seniory v Jihlavě (6.9.2016)
  Senioři

  Rada Kraje Vysočina dnes na svém jednání vzala na vědomí budoucí záměr vybudování nové kapacity pobytových sociálních služeb pro seniory v Jihlavě. Zvažovaný investiční záměr kraje by měl využít volné rozvojové plochy v areálu Nemocnice Jihlava za centrálními parkovišti mezi heliportem a městem, provozovanými domy s pečovatelskou službou. „Nové krajské zařízení by v budoucnu mohlo disponovat až 120 lůžky, z toho 80 lůžky se zvláštním režimem, tedy pro klienty s Alzhaimerovou chorobou,“ uvedl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních služeb.

   
 • Horolezec Radek Jaroš chce po Koruně Himaláje pokořit i Korunu světa (6.9.2016)
  Radek Jaroš

  Špičkový český horolezec a rodák z Nového Města na Moravě Radek Jaroš má nový cíl. Po úspěšně dokončeném projektu Koruna Himálaje, kdy bez použití přístrojů a výškových nosičů zdolal všech 14 „osmitisícovek“, chce postupně stanout na vrcholcích všech světadílů. Už v květnu vylezl na nejvyšší horu Severní Ameriky Denali a 3. září vyrazil pokořit nejvyšší bod Evropy Elbrus. Kraj Vysočina jeho odvážnou expedici podpoří částkou 100 tisíc korun.

   
 • AKTUÁLNĚ: Kraj vyjednal peníze navíc na další kotlíky. Požádat bude možné ještě letos (AUDIO) (6.9.2016)
  Kotlíky

  Dalších téměř 24 miliónů korun získá Kraj Vysočina ještě do konce letošního roku na další výměny kotlů. „Už v únoru jsme ministerstvo životního prostředí oslovili s žádostí o navýšení dotace na výměnu kotlů v Kraji Vysočina, několikrát jsme svou žádost urgovali. Nyní přišla informace, že je možné požádat si o další prostředky, které jsou však určeny pouze na výměny stávajících kotlů na tuhá paliva za zdroj využívající obnovitelné energie, konkrétně kotel čistě na biomasu či tepelné čerpadlo. Podpořeno by mohlo být zhruba 190 žadatelů o tuto formu výměny,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád s tím, že ostatní zdroje, tj. kotle na uhlí, kombinované kotle na uhlí a biomasu a plynové kotle z těchto prostředků, dle pokynu ministerstva životního prostředí, podporovat nelze.

   
 • Vysočina představuje řemesla – ve filmech (6.9.2016)
  Řemesla na Vysočině

  Necelý rok trvalo natáčení a produkce pěti krátkých filmů, které bude Kraj Vysočina využívat k propagaci tradičních regionálních řemesel. Filmy budou prostřednictvím aktivních odkazů sdíleny se všemi základními školami v regionu a veřejnost si je už nyní může prohlédnout také na www stránkách Kraje Vysočina. Představujeme povolání kovář, obkladač, sklář, truhlář a švadlena/krejčí. Ve snímcích vystupují mistři svých řemesel. „Své zkušenosti a kouzlo oboru představuje také světoznámá módní návrhářka Blanka Matragi,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Na Vysočině působí 685 zařízení zabývajících se odpady (5.9.2016)
  Zástupci Zakarpatí na Vysočině – předškolní vzdělávání, nakládání s odpady i biatlon

  Na území Kraje Vysočina funguje celkem 685 zařízení, které se zabývají sběrem, výkupem, využitím nebo odstraněním odpadů. Se závěrem srpna Krajský úřad Kraje Vysočina dokončil jejich revizi a na základě ohlášení prostřednictvím integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností (ISPOP) jim přidělil identifikační číslo zařízení (IČZ). Všechny je možné nalézt v celorepublikovém registru na internetových stránkách https://isoh.mzp.cz/RegistrZarizeni.

   
 • Letecké cvičení Ample Strike 2016 u Náměště nad Oslavou (5.9.2016)
  Vzdušný prostor nad Vysočinou zaplní letouny NATO

  Dnešním dnem odstartovala letová část mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2016. Od 30. srpna se ho účastní přibližně 1500 vojáků ze 17 členských a partnerských států NATO. Největší vzdušné cvičení roku na území České republiky má štáb na vrtulníkové základně v Náměšti nad Oslavou, odkud mimo jiné letouny vzlétají.

   
 • Postav si svůj dům: Budoucí stavaři si v Havlíčkově Brodě postavili vlastní školu (AUDIO) (5.9.2016)
  SPŠS HB

  Originální projekt Kraje Vysočina Postav si svůj dům má na svém kontě první úspěšnou realizaci. Žáci Střední průmyslové školy stavební ak. Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě byli v loňském školním roce nápomocni profesionální stavební firmě a sdružením sil postavili přístavbu dílen pro svou školu. „Šlo o projekt pilotní a velice sledovaný, nemající v okolních krajích obdoby. Za půl roku se podařilo připravit zázemí pro nové učební obory, které škola kvůli absenci prostor nemohla nabízet. Nově tedy do lavic mohou usednout také zedníci, instalatéři a tesaři, v dalších letech je škola připravena otevřít obory montér suchých staveb a malíř,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Kraj Vysočina je zřizovatelem většiny středních škol v regionu.

   
 • Kraj Vysočina pořádá historicky první ročník konference na téma společenská odpovědnost organizací (5.9.2016)

  V sídle Kraje Vysočina se bude 22. září 2016 konat první regionální konference věnovaná Společenské odpovědnosti organizací. Očekává se diskuze k tématům integrace zájmů sociálních, environmentálních, etických, lidskoprávních a zájmů zákazníků do provozních činností organizací veřejného a soukromého sektoru. „Konference je určena zástupcům firem i organizací, kteří odpovědné chování prolínají do vlastních témat a projektů, ale i těm, kteří se chtějí inspirovat při budování dlouhodobých hodnot v rámci podnikatelského prostředí,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

   
 • Začíná Bezpečná Vysočina (2.9.2016)
  Bezpečná Vysočina

  Opět po roce a v době, kdy se do ulic vrací po prázdninách početná skupina školáků, zve Kraj Vysočina a vybraná města v regionu na bezpečnostní road show BEZPEČNÁ VYSOČINA. Premiéru bude mít už tuto neděli 4. září od 13:00 hodin na náměstí v Havlíčkově Brodě. Pro malé i velké je připravena přehlídka hasičské i policejní techniky, ukázky práce záchranné služby, pokud přijedete na kole, můžete si vyzkoušet svou znalost dopravních předpisů na improvizovaném dopravním hřišti, děti bude bavit od 14:00 hodin Michal Nesvadba. Těšíme s na Vás!

   
 • Dny evropského dědictví otevřou památky (2.9.2016)
  HDJ

  Dny evropského dědictví v Kraji Vysočina nabídnou zájemcům během dvou prvních zářijových víkendů možnost navštívit památky napříč regionem. Na mnohé z nich bude vstup zdarma, v některých budou speciálně připravené prohlídky nebo budou otevřeny běžně nepřístupné prostory.

   
 • Obrovský úspěch: Havlíčkobrodské muzeum postavilo za rok a půl funkční repliku středověké sklářské pece (2.9.2016)
  Pec

  Dnes v pět hodin ráno se podařilo týmu ředitele krajského Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod Jiřího Jedličky vyrobit první skleněný výrobek na replice středověké sklářské pece postavené v lokalitě za rybníkem Cihlář v Havlíčkově Brodě. „Vybudování repliky středověké sklářské pece, pomocné fritovací pícky a následné fritování a tavba skla probíhalo přesně podle středověkých sklářských postupů. Cílem byla primárně snaha popularizovat náš projekt Sklářství na Vysočině a upozornit na sklářskou povahu Kraje Vysočina, protože právě v popularizaci jsou v našem kraji značné rezervy,“ říká Jiří Jedlička. Stavbě modelu pece, kterou mohly využívat generace na začátku 15. století, předcházelo dlouhodobé studium odborné literatury. Podobný projekt nemá v ČR obdoby, bude pravděpodobně důležitým studijním materiálem i pro zahraniční badatele.

   
 • Nový školní rok zahájily i děti v partnerském Zakarpatí (1.9.2016)
  První školní den v Užhorodě

  Bezpečné kufříky Kraje Vysočina získalo nejen přes 5400 prvňáčků z celé Vysočiny, ale také 69 dětí prvního ročníku 3. základní školy v Užhorodě, která nese jméno Masaryka. Slavnostního vítání se zúčastnila radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která je v těchto dnech na oficiální návštěvě Zakarpatí partnerské oblasti Kraje Vysočina.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 82 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2016 > Tiskové zprávy - září 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 85385

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek