Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor ekonomický > Rozpočtový výhled
Vyberte:
Ocenění nominovaní za složku Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina
Jindřich HUBL
Historicky první řidič – záchranář u zdravotnické záchranné služby. Od roku 1984, kdy nastoupil k záchrance ve Velkém Meziříčí má na svém kontě milion kilometrů ujetých bez zaviněné nehody. Ve svém volném čase zajišťuje zdravotní asistenci při hokejových zápasech a automobilových závodech. Loni oslavil Jindřich HUBL padesátku, letos si připsal další kulaté výročí – třicet let práce pro krajské zdravotnickou záchrannou službu.
Jana KOUBKOVÁ
Jako lékařka nastoupila k záchrance v Pelhřimově v roce 1979, postupně se stala vedoucím lékařem záchranné služby při Nemocnici Pelhřimov, až do roku 2013 byla primářem oblastního střediska. Obrovskou měrou se zasloužila o vznik psychosociální intervenční služby na Zdravotnické záchranné službě.
Martina LUKAČINOVÁ
Jako záchranářka pracuje od roku 2007. Začínala v Havlíčkově Brodě, následovala Přibyslav. V roce 2011 utrpěla při dopravní nehodě vážný pracovní úraz, následovala náročná operace a skutečně dlouhá doba léčení. Martina má silnou vůli, na práci záchranáře nezanevřela a vrátila se na své pracovní místo. V současné době je na rodičovské dovolené, ale stále je v kontaktu s kolegy a pravidelně se účastní odborných akcí pořádaných záchrankou.
Miroslav ŠIMEK
Jeho domovskou základnou je Jihlava, kde v roce 1991 začínal jako řidič sanitky, dnes řídí vůz v rande vous systému. Patří a vždy patřil ke svědomitým kolegům, vzorně se stará o svěřená vozidla a nabyté zkušenosti stále předává mladším. Patří k nejzkušenějším řidičům krajské záchranky a jejich výjezdových skupin s jeden a půl milionem najetých kilometrů bez zaviněných nehod.
Alena VETCHÁ
Svůj profesní život spojila s krajskou záchrankou v roce 2000. Začínala jako ekonom organizace v Třebíči, dnes má na starost účtování zdravotní péče v Jihlavě. Její pozice je obecně chápána jako mimořádně klíčová, neboť pod ní spadá řešení smluvních podmínek se zdravotními pojišťovnami, inkasní povinnosti a účtování všech nároků za výkony provedené všemi výjezdovými skupinami. Nominace byla předložena se vzkazem kolegů: „Vaší práce si velmi vážíme“.
Záslužné medaile pro zástupce ZZS Kraje Vysočina předali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a ředitelka ZZS Kraje Vysočina Vladislava Filová.
Ocenění nominovaní za složku Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina
Zdenka HANZÁLKOVÁ
K dobrovolným hasičům v Polesí u Počátek se přidala v roce 1983, dnes je jejich starostkou. Je členkou výkonného výboru okresního sdružení hasičů v Pelhřimově, působila také v předsednictvu Federálního výboru svazu požární ochrany. Její přítomnost je nepostradatelná na akcích mladých hasičů i na soutěžích dospělých. Za svojí činnost pro dobrovolné hasiče obdržela už všechna svazová vyznamenání a ocenění.
Václav HLOM
Od roku 2005 se na územním odboru Pelhřimov věnuje komunikačním a informačním systémům, poplachovým sirénám a jejich bezdrátovému a bezobslužnému provozu. Vedení Hasičského záchranného sboru nominovalo Václava Hloma za jeho odpovědnou práci a nasazení. Gratulujeme k získání záslužné medaile II. stupně.
František JANů
František Janů pracuje na stanici Žďár nad Sázavou od roku 1991. Začínal jako hasič-technik, dnes je vedoucím pracoviště integrovaného záchranného sboru a služeb ve své oblasti. Na jeho bedra padá odborná příprava příslušného s různou specializací pro výkon služby, zajištění provozuschopnosti a oprav techniky a významnou částí jeho práce je spolupráce s obcemi například při přípravě podkladů pro neinvestiční dotace.
Pavel MASLÁK
Pro Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina pracuje od roku 2004, v současné době je ředitelem územního odboru Třebíč. Nominován byl za své vynikající manažerské a organizační schopnosti a za osobní podíl na rozvoji Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina.
Miloš MUSIL
Od roku 1972 je členem sboru dobrovolných hasičů ve Velkém Beranově, kde byl aktivní v soutěžním družstvu. Zastával pozice ve výkonném výboru Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska okresu Jihlava, kde je nyní náměstkem starosty. Podílí se intenzivně na rozvoji požární ochrany, která se mu stala životním koníčkem.
Jiří PRCHAL
Jiří Prchal začínal v roce 1997 u profesionálních hasičů na centrální stanici v Havlíčkově Brodě, v současné době zastává funkci velitele stanice Chotěboř a řídícího důstojníka územního odboru Havlíčkův Brod. Své dovednosti uplatňuje při řízení složitých zásahů, podílí se na společných cvičeních a přípravách, vede výcvik vyprošťování z havarovaných vozidel.
Ludvík SVOBODA
Do Sboru dobrovolných hasičů Sokolí na Třebíčsku vstoupil v roce 1975, dnes je aktivní ve Výčapech. Intenzivně se věnuje především organizování soutěží v požárním sportu. Má velkou zásluhu na vzniku okresní ligy hasičských soutěží mužů a žen, je také rozhodčím těchto soutěží. Odměnou a poděkováním za jeho práci s mládeží je i krajské ocenění Záslužnou medailí.
Pavel ŠOUPAL
Dlouhá léta působí jako velitel sboru dobrovolných hasičů v Golčově Jeníkově, s nasazením sobě vlastním se účastní všech výjezdů k mimořádným událostem. Je oblíben pro svojí zodpovědnost a svědomitost. ¨
Antonín TEPLÝ
Mezi dobrovolné hasiče ve Velkém Meziříčí vstoupil v roce 1972. Postupně zastával pozice náměstka starosty a preventisty sboru, vedoucího odborné rady při Krajském sboru hasičů Kraje Vysočina, je členem Ústřední odborné rady prevence, náměstkem starosty krajských dobrovolných hasičů, osvědčeným preventistou předcházení vzniku požárů, pořádá besedy pro děti a mládež. Od roku 2011 studuje Univerzitu dobrovolného hasiče. V letošním roce oslaví Antonín Teplý 60. Narozeniny.
Záslužné medaile pro zástupce HZS Kraje Vysočina předali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba, ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petr Beneš a starosta Sboru dobrovolných hasičů Kraje Vysočina Jan Slámečka.
Ocenění za složku Policie České republiky
Libor JELÍNEK
U Policie České republiky pracuje od roku 2009, v současné době na pozici vedoucího automobilního oddělení krajského ředitelství. S minimálním počtem zaměstnanců a v náročných podmínkách byl vždy schopen organizovat autoprovoz krajské policie čítající 270 služebních dopravních prostředků. Všechny své pracovní úkoly vedoucího pracovníka řeší bez ohledu na zdravotní komplikace, se kterými se potýká.
Pavel PEŇÁZ
U Policie působí od roku 1998. Vedl odbor obecné kriminality, dnes zastává post náměstka ředitele krajského ředitelství pro službu kriminální policie a vyšetřování. Patří mezi erudované odborníky v oblasti trestního práva a trestního řízení, což má podíl na dlouhodobě vysoké objasněnosti trestné činnosti v rámci regionu.
Michal Durda, Petr Dvořák a Iveta Vávrová
Jmenovaní policisté při výkonu služby zachránili osobní odvahou a statečností dva lidské životy. 30. dubna loňského roku vyjela jejich skupina k asistenci zdravotníkům do obce Štěměchy. V objektu zdánlivě prázdného domu plakalo čtyřleté dítě postrádající rodiče. Policisté rozbili okno, v domě byl cítit kouř, při rychlé prohlídce objevili ve slepě silně zamořeném oxidem uhličitým dvě těla. Bez ohledu na vlastní bezpečí dospělé osoby vynesli mimo dům a začali provádět resuscitaci. Jejich obrovskou vůlí a osobním nasazením se podařilo ženě a dítěti zachránit život. Bohužel jedna dospělá osoba i přes rychlou pomoc policie a péči lékařů zemřela. Michal Durda, Petra Dvořák a Iveta Vávrová neváhali a riskovali při záchraně jiných vlastní zdraví a život. Za to jim hejtman Kraje Vysočina poděkoval udělením záslužné medaile Kraje Vysočina I. stupně.
Miloš TROJÁNEK
Stál při zrodu a formování krajského policejního ředitelství na Vysočině. K policii nastoupil v roce 1992, v roce 2010 se stal ředitelem Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina. Známe ho jako silnou osobnost s mimořádně lidským avšak profesionálním přístupem k vedení sboru, který se mu podařilo stabilizovat a dosáhnout s ním kvalitní veřejné služby. Fakt, že Miloš Trojánek už několik týdnů vede Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, však nic nemění na tom, že na Vysočině za ním zůstal vidět obrovský kus odvedené práce a vychoval zde tým, který může pod novým vedením pokračovat v dobře nasměrované cestě. Za dlouholeté a příkladné plnění služebních povinností, kterými se Miloš Trojánek zasloužil o rozvoj Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina, je navržen na udělení záslužné medaile Kraje Vysočina nejvyššího I. stupně.
Záslužné medaile pro zástupce Policie ČR Kraje Vysočina předali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, policejní prezident Tomáš Tuhý a ředitel Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina Radek Malíř.
Udělení záslužných medailí za hrdinské činy
Jiří Krčál, Michal Lukšíček a Jana Šálková
Všichni tři jmenovaní pomohli letos v únoru u vážné dopravní nehody, která se stala u Třebíče. Řidič osobního vozidla nepřizpůsobil rychlost jízdy technickému stavu komunikace, dostal smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat a narazil ve velké rychlosti do dvou stromů. Vozidlo začalo hořet. Těžce zraněnému řidiči z vozidla pomohl ještě před zahořením interiérů Jiří Krčál, Michal Lukšíček a Jana Šálková pomáhali s vyproštěním dvou dalších spolujezdců. Díky duchapřítomnosti a osobní odvaze pomohla tato skupina statečných lidí zachránit tři lidské životy. Jiří Krčál, Michal Lukšíček a Jana Šálková získali kromě záslužné medaile Kraje Vysočina I. stupně také osobní dárek hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. Za tým zachránců vyl slavnostnímu ocenění přítomen pouze Jiří Krčál, Michal a Jana byli v zahraničí, poděkování za ocenění jim bude předáno při nejbližší možné příležitosti.
Metoděj RENZA
V říjnu loňského roku prokázal obrovskou duchapřítomnost, když v jednom z jihlavských supermarketů jako jediný z nakupujících oživoval muže, který upadl do bezvědomí. Budoucí student medicíny nepřetržitě masíroval srdce seniora podle pokynu operátorky na telefonu až do příjezdu zdravotníků. Rychlá laická pomoc zachránila seniorovi život, po deseti dnech byl propuštěn z nemocnice domů.
Za nesobeckou pomoc a záchranu lidského života přebral Metoděj Renza záslužnou medaili Kraje Vysočina I. stupně.
Igor ŠMELKA
Igor Šmelka svou rychlou reakcí pomohl zachránit život starší paní v jiném jihlavském supermarketu. Když ztratila vědomí, stačil ji zachytit, uložit ji do stabilizované polohy, uvolnit dýchací cesty a zahájit umělé dýchání. Během oživování ještě stihl zorganizovatpřihlížející veřejnost tak, aby uvolnila místo záchranářům a pomohl také s transportem seniorky. Igor Šmelko je válečný veterán působící v aktivních armádních zálohách Kraje Vysočina. Rychlým zásahem pomohl poskytnout první pomoc a zachránit lidský život. Přebral záslužnou medaili Kraje Vysočina I. stupně.
Záslužné medaile za záchranu života předali hrdinům z řad veřejnosti hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a předseda Senátu ČR Milan Štěch.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Zpět do intranetu, Přihlásit se